Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 103/1002 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 817 - 824 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
    evin icinde kiraci varken satiliga cikarirsak yapmamiz gereken bir sey varmi?

Kiraci evde 1 seneyi geckin oturuyor

Ilk girdiklerinde kontrat yaptik ama muteakip yillarda yapmadik anca telefondan yeni kira artisini falan konustuk o kadar.

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Vay be Tebernüş e bak. Dolar 4,50 - 4,60 olması gereken demiş.

Tebernüş ne demek acaba? Bu arkadaş nereli kimbilir?
    Firmalar dolarla sattığı konutlarda kuru mu sabitledi yoksa ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

Ilk girdiklerinde kontrat yaptik ama muteakip yillarda yapmadik anca telefondan yeni kira artisini falan konustuk o kadar.
    Satış kararınızı hem nezaketen, hem alıcıların evi görmesi için randevu almak gerekeceğinden, kiracınıza mutlaka bildirin. Kontratınızın geçerli olduğunu, yeni ev sahibinin ancak kontrat bitiminde kirayıcı çıkarabileceğini ve süreci kiracınızın haklarını gözeterek yöneteceğini bldirin. Siz bu şekilde makul davranırsanız, kiracınız da makul davranacak ve randevulara izin verecektir. Kiracıdan habersiz satışa çıkarıp, emrivaki yaparak evi göstermeye başlarsanız süreç zorlaşır ve etik olmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

Kiracı otururken daire satmak akla ziyan. 1. Kiracı zaten 1-2 yıllık. en ucuz ev taşımak şu anda 3-4 bin lira. Yazıktır.
    2. Bizzat yaşadığım olay ; 6 yıllık kiracının rızasını alarak ( satıldığında çık derseler taşınma masrafların bana ait diyerek ) satışa çıkardığım daireyi , her müşteriye kötülemiş. Oysa en güzel daireydi. Sonunda bir banka müdürü müşteri alıcı olduğunda bana aktarmıştı. '' efendim kiracınız daireyi sürekli kötüledi. Ben de o halde neden taşınmadın da oturuyorsun ki dedim. O zaman benimle almam durumunda çıkarmamam için pazarlığa girdi'' demişti.

Hemen adamın çıkışını verdim. Taşınma masrafını karşıladım ve evi boşalttırdım. 10 günde satılmıştı.

5. Siz gayrimenkul işi yapıyorsunuz sanırım sürekli bir alım satım yazınız varda merak ettim

6. Yok emlakçılık yapmıyorum. Zaten istesem de yapamam. Şimdi emlakçı varsa bana kızacaktır ama dürüst çalışanları tenzih ederek söylersem ; %80 i yalan ve kandırmaca üzerine çalışıyorlar gibi. Bu nedenle ben piyasada iş yapamam.

Her gittiğim şehirde mutlaka oturacağım bir daire satın aldım, şehir değiştirdiğimde satabildiğimi sattım, satamadığımı kiraya verdim. Tam 16 al-sat işlemim olmuş. Benim hikayem çok uzun.

Ahmetg Guest
    Kafayi yedim

Danimarka'da konut kredisi aliyorsun faizi sen degil banka sana oduyor yani eksi faizli konut kredisi

https://www.marketwatch.com/story/a-...-us-2019-08-12

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sumko sitesi eski anilarimi canlandirdi, 20-30 senelik anilar

neyse bizim evde 100 metre ileride zaten. Su anda kiraci 2500 veriyor ama ayni zamanda satiliga cikardim 750 binden 2 ay once

Bir kisi bile ilgilenmedi

Sonra dun 700 bine dusurdum fiyati bakalim ne olacak

bir zamanlar bu ev 200 bin dolar ediyordu simdi 120 bin dolar

Buyuk zarardayiz ama dolar firlayacak beklentisi icinde biriyim o yuzden satmak istiyorum

Bu hisse.net benim beynimi yikadi istatistikler butce aciklari dis borc derken dolarin daha da cikmasi gerektigine ikna oldum

O yuzden 120 bin dolara satsam kardayim diye dusunuyorum
    750 bini olan adam zaten şu ana kadar ev almadıysa o paraya akıllı adamdır. Akıllı parada gidp emlağa yönelmez. 2500 tl kira diyorsun niye bir çırpıda 30 yıllık kirayı peşin versin? Zaten adamın o kadar yaşayacağının garantisi yok. Ee 20 - 30 yaşındaki milleniallar da para yok . Üzülerek söylüyorum eğer koyduğunda 1 ay içinde satılmıyorsa evinin değeri o değildir. Sen deneme amaçlı düşür evinin fiyatını 1 ay içinde satılıyorsa o zaman gerçek fiyatını bulmuş olursun. Bana göre o ev 400 den fazla etmez. Ben 400 den fazla vermem ki şu an 400 bile vermem. Parasal genişlemede para mecburen emlağa aktı. O yüzden fiyatlar yüksek ama hiç makul değil. Devlet emlak fiyatlarına anormal vergiler getirecek göreceksin 2. evi olanlar yandım anam diyecekler. Yatırım amaçlı ev alanlar 3 kirayı vergiye verecekler sen asıl o zaman göreceksin emlak fiyatlarını 20 bin dolarlara düşecek şu an 50 bin dolar olan evler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Sayfa 103/1002 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •