Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 253/1002 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    % 22.58 alırken (yeniden değerleme), % 8-10 verirken (maaş zamları) oran kullanılırsa daha çooookkk uzun sürer o stokların erimesi...
    nerede bu stok göstersenize 1 milyondan aşağı konut yok 1300-1500 lerde mi stok var acaba...İstanbul Sarıyer,şişli,beşiktaş 3+1 dairelerde varsa stok talibim

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    nerede bu stok göstersenize 1 milyondan aşağı konut yok 1300-1500 lerde mi stok var acaba...İstanbul Sarıyer,şişli,beşiktaş 3+1 dairelerde varsa stok talibim
    Gidin suryapıya gidin ağaoğluna gidin teknik yapıya gidin dumankayaya ben bitmiş projelerinizden ev almak istiyorum elinizde ev var mı deyin size stok var mı yok mu fikir verirler.

Asıl nefi unuttum))))))En baba stok nef inşaatta.

Koskoca emlak konut semtbahçe diye projeye başlatıyor.Taşeron şirket suryapı.3 yıldır inşaat yüzde 15 seviyesinde kalıyor.Ev alan 350 kişi evlerini alamadıkları gibi ne idüğü belirsiz bir süreçle karşı karşıya kalıyorlar.Koskoca emlak konut tekrar ihaleye çıkacağız diyor.Bu zamanda bu kadar karışık projeye hangi şirket talip olur şirket bulsalar o evlerı yeni alıcı olarak kim alır belli değil.Bu da devlet şirketi emlak konuta güvenerek ev alanların hali. Batık batmasına izin verilmeyen zombi şirketlerin hala tvlerde reklamları dönüyor,yeni mağdurlar yaratmaya devam ediyorlar.

Maketten ev almayın ,aldığınız ev falan değil.Tuvalet kağıdı niteliğindeki satış vaadi sözleşmeleri ile kalakalırsınız.O maketlerdeki evler hiç bir zaman sizin olmayacak.Maketten satış bu memlekette ikinci banker faciasını doğuracak.Çok canlar yanacak arkadaşlar.Gelecek yıl görürsünüz ne demek istediğimi

Ahmetg Guest
    Istanbul guzel istanbul

7. konut yatırımında konutun likit olmaması da "normal" vatandaş için avantajlı oluyor aslında. borsada, altında veya mevduattaki para gereksiz ihtiyaç/lüks için bir gazla bozulup harcanırken konut yatırımı uzun yıllar bozdurulmadan elde durabiliyor.

eskiler bu yüzden konut yatırımını sever ve tavsiye ederler.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Maketten ev almayın ,aldığınız ev falan değil.Tuvalet kağıdı niteliğindeki satış vaadi sözleşmeleri ile kalakalırsınız.O maketlerdeki evler hiç bir zaman sizin olmayacak.Maketten satış bu memlekette ikinci banker faciasını doğuracak.Çok canlar yanacak arkadaşlar.Gelecek yıl görürsünüz ne demek istediğimi

Bu haklı uyarınız nedeniyle bir kez daha tekrar edelin;Taşınmazın devir teslim de tek adresi tapu dairesidir..........

İnşaat şirketi bürosu değildir,noter değildir,müteahhit in;bizim sözümüz garanti,1 yıl sonra daire senin demesi hiç değildir,bundan tam 15 sene önce Ankara Eryaman da,sözde Ankara nın en güvenilir müteahhitlerinden birinden ev almak için anlaşan arkadaşım bana;sözleşmeyi noter tasdikli yaptım dediğinde,kendisine aynısını söylemiştim ancak kulak asmamıştı..sonuç;60 bin tl si heba oldu.(15 yıl öncenin 60 bin tl si) aynı daireler birden çok kişiye satılmış,ada,parsel arsası sahibi olanlar yapılan dairelere el koymak istemişler, işler içinden çıkılmaz bir hale döndü,arkadaşımın çocuklarının rızkı çalındı.

Sonuç;siz siz olun,reklamlara,inşaat şirketinin büyüklüğüne,sahibinin kişisel ilişkilerinin büyüklüğüne aldanmayın,80 li yıllardan beri aynı senaryo geçerli ülkemizde maalesef,o zamanlar kooperatif işletip,vatandaşı dolandıranlara bir şey olmazken,2000 li yıllarda sözde büyük inşaat şirketi kurup vatandaşı dolandıranlara hiç bir şey yapılmıyor..

Evi beğenin,mal sahibiyle tapu dairesine gidin,parayı verin tapuyu teslim alın,emekleriniz ve hayalleriniz kurda kuşa yem olmasın,saygılar.

Sayfa 253/1002 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •