Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by wayfarer2140 Yazıyı Oku
    Bu gun arkadasim anlattı. Evi almaya karar vermiş, muteahhit demişki
    -200 binden fazla kredi muracaati yapamazsin !!!
    -Niye ? demiş arkadaşim.
    -Ödeyecigim vergi çok oluyor.

Bu da şimdi yeni moda
    Bu yeni moda değil arkadaşlar onlarca yıldır olan bir modadır. Kredi çekildiğinde ev tapuda o değerin üzerinde gösterilmek zorunda olur. Çünkü maliye tepenize biner aksi durumda. Öyle olunca da müteahhit gelir göstermek zorunda kalır, daha doğrusu gerçek geliri ortaya çıkar. Türkiye'deki en büyük vergi kaçakçıları bu küçük müteahhitlerdir. O nedenle sizin çok kredi çekmenizi istemezler. Deveye demişler ki neren eğri, nerem doğru ki demiş, tam o hesap.. FAiz düşüşü direkt satıcılara yarıyor, maalesef sebebi de ekonomi bilmeyen alıcı kitlesi. SAdece faiz oranına kilitlenmiş büyük bir kitle var, bu kitle şu an enayi gibi yükselmiş rakamlardan alım yapıyor. Burada geçmiş gönderilerde çok fazla kriter var, ev alırken o kriterlere bakılmalı. Finansal açıdan kira çarpanına bakılmalı. 360 ay kira çarpanında ev almaya calisan bir sürü insan var ve eşşek yükü ile kredi çekecekler (tanıdıklardan).. Diyorum yapmayın etmeyin, hesap edin, toplam satın alma maliyetine bakın. Bu bir yatırım değil batırım olacak. Mal çokken alıcı azken alım yapılır. Şu an nispeten stoklar azaldı, alıcı çok, faiz düşük, fiyatlar yüksek, o nedenle alım yaparken cok dikkatli hesap yapmak ve düşünmek gerekiyor..

2. Katılıyorum. Dünyanın yeni lideri Çin olursa vay halimize.
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Amerika dünyanın en ileri ülkesi. Her yönden. Hukuk, adalet, dürüstlük, bilim, teknoloji, liyakat.

Allah amerikalıları dünyadan eksiltmesin. Onlara cok ihtiyacımız var. 20 yıldır amerikalılarla iş yaparım, böyle dürüst, akıllı insanlar tanımadım. Allah herkese amerikalırlarla calışmayı nasip etsin, huzur bulur.

3.  Alıntı Originally Posted by finansci Yazıyı Oku
    Bu yeni moda değil arkadaşlar onlarca yıldır olan bir modadır. Kredi çekildiğinde ev tapuda o değerin üzerinde gösterilmek zorunda olur. Çünkü maliye tepenize biner aksi durumda. Öyle olunca da müteahhit gelir göstermek zorunda kalır, daha doğrusu gerçek geliri ortaya çıkar. Türkiye'deki en büyük vergi kaçakçıları bu küçük müteahhitlerdir. O nedenle sizin çok kredi çekmenizi istemezler. Deveye demişler ki neren eğri, nerem doğru ki demiş, tam o hesap.. FAiz düşüşü direkt satıcılara yarıyor, maalesef sebebi de ekonomi bilmeyen alıcı kitlesi. SAdece faiz oranına kilitlenmiş büyük bir kitle var, bu kitle şu an enayi gibi yükselmiş rakamlardan alım yapıyor. Burada geçmiş gönderilerde çok fazla kriter var, ev alırken o kriterlere bakılmalı. Finansal açıdan kira çarpanına bakılmalı. 360 ay kira çarpanında ev almaya calisan bir sürü insan var ve eşşek yükü ile kredi çekecekler (tanıdıklardan).. Diyorum yapmayın etmeyin, hesap edin, toplam satın alma maliyetine bakın. Bu bir yatırım değil batırım olacak. Mal çokken alıcı azken alım yapılır. Şu an nispeten stoklar azaldı, alıcı çok, faiz düşük, fiyatlar yüksek, o nedenle alım yaparken cok dikkatli hesap yapmak ve düşünmek gerekiyor..
    O finans bilmeyen kitle yüzünden aç gözlü emlakçı ve müteahitler türüyor.1000 tl kirası olan bir eve 300 bin üzerinde fiyat çekene bu fiyatın yüksek olduğunu anlatıyorsun emlakçı haklısın ama alacak insanlar var diyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Müteahhit çok vergi verirse o vergi de evin fiyatına eklenir.

Vergi kaçırılmasını savunmuyorum ha, o paranın sizden çıkacağını hatırlatıyorum sadece.

5.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    O finans bilmeyen kitle yüzünden aç gözlü emlakçı ve müteahitler türüyor.1000 tl kirası olan bir eve 300 bin üzerinde fiyat çekene bu fiyatın yüksek olduğunu anlatıyorsun emlakçı haklısın ama alacak insanlar var diyor.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    1000 TL kemiksiz olsa gene iyi 200 lirasını vergi vereceksin

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Yok şöyle .

185 e müşteri buldum diyor komisyoncu .

Ok diyor satıcı 15 bin kaparo almış komisyoncu satıcıdan habersiz cebe atmış

Sonra alıcı 185000 TL krediye başvurmuş .

Satıcı da nasıl hepsine başvurmuş araştırmış sormuş alıcı 200 bin den olacağı için anlamış durum bu şekilde Kısacası

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    maşallah komısyoncuda yuzde 10 çalısıyormus nerdeyse

Alıntı Originally Posted by finansci Yazıyı Oku
    Eve afedersiniz .ok gibi para vermeyin arkadaslar. Komsu cok onemli. Ev alirken en kritik husus komsudur. Misal alt komsum veya yakın bina karsı komsular surekli balkonda sigara iciyor. Balkonu dogru duzgun kullanamiyoruz. Hergun ettigim kufrun haddi hesabi yok ama evi degistirebiliyor musun, ne mumkun. balkonu kapat surekli sulalesine kufur et. Sigara kadar lanet birsey yok hayatta. Arkadaslar bilin ki sigara hayattaki en .oktan seylerdendir, siz icersiniz fark etmezsiniz ama cevrenizde ve belki ailenizde bile size icinden deli gibi kufredenler vardır cunku lanet bir kokusu var. Icen anlamiyor da etrafındakiler cekiyor bu lanet kokuyu. Ev olayını sigaraya bagladim ama kiradayken de denk geldik. Yam komsu tiryakiydi ve elektrik prizlerinden yan evdeki sigara kokusu geliyordu bize. Prizleri bantlamıştık kokudan kurtulmak icin. Kendi evimiz oldu, şansımıza alt komşu tiryaki. Lanet olsun sigarayı üretenlere diyorum başka şey diyemiyorum. Bir de arkadaşlar faizler düştü diye malını satmak isteyen çoğu ev sahibi aldığı dönemdeki dolar fiyatını baz alıyor ve dolar bazında aynı rakama satmaya calisiyor. Böyle saçmalık olmaz, akıllı olmak gerekir ve toplam satın alma maliyetine bakmak gerekir. SAdece faiz indi diye ev alınmaz, toplam maliyet önemlidir. Tuzağa düşmemek gerekir. Selamlar
    Sigara içenlere degilde Türkiyede tütün üretimini yasaklayanlara kufur edin. Türk tütüni zift gibi kokmazdı

8. ilan hk.jpg
    ilgili ilanı takip ediyordum.Ocak ayından bugüne % 50 artmış. Çok ilginç çok.6 ayda % 50 kar hedefleyen bir yatırımcı mı desem fırsatçı mı desem...Hayır bide başlık kelepir.
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...3546744/detay/

Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •