Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 221/1002 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    https://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/664182.aspx

Alım satım vergisi belirlenmesi ile işgili yasa tasarısı Mecliste iptal edilmiş.Vergiler yine beyana göre olacak

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu konuda hükümete çok baskı var. Mezun durumda iş bulamayan , gayrimenkul değerlemeciler, çevre mühendisleri hatta mimarlar bu kanunun çıkması için lobi yapıyorlar. Eğer yasalaşmış olsaydı , alım- satım için bu yetki belgeli bürolardan expertiz raporu alınacaktı. Bu da en az 1000 tl. den başlayacaktı. İşsiz bir gruba iş sağlanmış olacaktı. Nüfus arttıkça, kentlere yığılma oldukça işsizliği çözmek için türlü türlü yollar bulunuyor. Kendi kendini besleyen bir sistem yaratmak istiyorlar. Büyük sitelerle ; kapıcılık, bahçıvanlık kadroları açılıyor. Mantolama şeytanlığıyla inşaat sektörü ayakta tutuluyor. vb.

2. IMG_4780.jpg

Adamların kar marjına bak

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bir ara TV reklam gelirlerinin 1/3 ünü tek başına sırtlayan bir nef vardı? Şu an kendileri nasıllar acaba hiç sesleri çıkmıyor. Battı mı çıktı mı? Cidden merak ettim?

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Timur Gayrimenkul Geliştirme'nin MKK üyeliği talebi üzerine iptal edildi

https://www.borsagundem.com/haber/ti...edildi/1450671

@Supheci_Kimse

NEF'in (Timur Gayirmenkul) MKK üyeliği iptal edildi.

Bu demek oluyor ki, artık firmanın finansal tablolarına KAP'tan, borsada firma yatırım aracı kalmayacak olması sebebiyle, ulaşılamayacaktır.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. forumdaşlar, geçen gün bir daire satışım vardı adamla anlaştık biraz kıl çıktı öyleki evde kendi kullandığım fırını falan istedi evi zaten emsal evlerin fiyatına göre baya bir altında satıyorum durum böyle olunca sıkım sıyrıldı vazgeçtim bende. Peşi sıra gelen birisi avizeyi istedi ondan sonra gelen biri klima kalsın falan dedi ya arkadaş ben evi satıyorum eşyalarımı değil dediğimde küsüp gidenleri görüyorum.

Şimdi size danışmak istediğim konu şu biz daha büyük bir ev almak istediğimiz için bu evi satıyoruz, ancak satmasam kiraya geçsem de olur mevcut oturduğum ev 2+1 90 m2 kira geliri 3750 - 4000 arasında, emsalleri 1-1.200 arsında ben bir yer bulduğum için kaçırmamak adına 850 den ilan çıktım 780 teklif geldi ancak dediğim sebeplerden olmadı.

Bu evi kiraya verip başka eve çıkmak mı mantıklı yoksa burayı satıp üstüne 300 bin civarı para verip daha büyük bir ev almak mı?

300 K fazladan vereceğime aylık alacağım kiraya 1000 tl da ekleyebilirim.

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    forumdaşlar, geçen gün bir daire satışım vardı adamla anlaştık biraz kıl çıktı öyleki evde kendi kullandığım fırını falan istedi evi zaten emsal evlerin fiyatına göre baya bir altında satıyorum durum böyle olunca sıkım sıyrıldı vazgeçtim bende. Peşi sıra gelen birisi avizeyi istedi ondan sonra gelen biri klima kalsın falan dedi ya arkadaş ben evi satıyorum eşyalarımı değil dediğimde küsüp gidenleri görüyorum.

Şimdi size danışmak istediğim konu şu biz daha büyük bir ev almak istediğimiz için bu evi satıyoruz, ancak satmasam kiraya geçsem de olur mevcut oturduğum ev 2+1 90 m2 kira geliri 3750 - 4000 arasında, emsalleri 1-1.200 arsında ben bir yer bulduğum için kaçırmamak adına 850 den ilan çıktım 780 teklif geldi ancak dediğim sebeplerden olmadı.

Bu evi kiraya verip başka eve çıkmak mı mantıklı yoksa burayı satıp üstüne 300 bin civarı para verip daha büyük bir ev almak mı?

İki evin kira çarpanı arasında sizin mevcut eviniz daha avantajlı ise veya gelecek süreçte sizin mevcut evinizin yeni eve göre değerlenme ihtimali daha yüksekse düşünülebilir.
    Ancak gözünüze iyi gelen fiyatı uygun bir ev mevcutsa kendi evinde oturmak bana göre kiradan daha iyi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    forumdaşlar, geçen gün bir daire satışım vardı adamla anlaştık biraz kıl çıktı öyleki evde kendi kullandığım fırını falan istedi evi zaten emsal evlerin fiyatına göre baya bir altında satıyorum durum böyle olunca sıkım sıyrıldı vazgeçtim bende. Peşi sıra gelen birisi avizeyi istedi ondan sonra gelen biri klima kalsın falan dedi ya arkadaş ben evi satıyorum eşyalarımı değil dediğimde küsüp gidenleri görüyorum.

Ya bırak hemşerim, ikide bir aynı şeyi soruyorsun.

Bizde emek verip cevap yazıyoruz.

1000 tl. etmez kullanılmış fırını 780.000 ödeyene satmayan adam, konut monut satmaz.

Yeme bizi.

8. Bir fırın için satıştan mı vazgeçilir. Hem de 800 bin liralık bir ev. Bana adam eşyalı diye ev sattı. Eşyasız olduğunu anladım. Ben yinede vazgeçmedim. Demek ki içinize sinmeyen başka şeyler var ?

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 221/1002 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •