Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 495/1002 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,785
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    aynısını düşünüyorum, kesinlikle öyle yapacak. ikinci el araçlar bitti şimdi konutlarda da aynısı yapmaya başladılar. bakıyorlar talep var ilanı kaldırıp daha sonra yüksek fiyat yazmak...

valla bunlar yüzünden paramı mecburen finans piyasalarında değerlendiriyorum, bakalım zaman kimi kazançlı çıkaracak.
    Belki de düşer, bu fiyatlardaki konutların çok kolay satılabildiğini zannetmiyorum.

Ben de daire değil de villa tarzı bahçeli,site içi evlere bakıyorum bir süredir, beğendiklerimi favoriye atıyorum. 1 ay sonra bakınca fiyatı kimi arttırmış, kimi düşürmüş, kimi de aynı buluyorum...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Türkiye'de konut mağduru vatandaşlar üzerinden yıllar geçmesine rağmen haklarını hala alamadılar.

Konut mağdurları görüşen mahkemelerde konut talebinde dahi bulunamıyorlar.

Türkiye'deki konut mağdurları vatandaşların sayısı 300 bine ulaştı. Konut mağduriyetinin büyük çoğunluğu proje satışlarında gerçekleşiyor.

https://www.sozcu.com.tr/sozcutv/pla...u-var-x7u3rb1/

3. Ben gittim 14 sene önce. Koşullar konusunda haklısınız. Balık fabrikasında çalıştım alaskada. Yerleşik çalışanlar nasıl çalışıyorsa aynı koşullarda çalışıyorsunuz. Adamlar sistemi güzel oturtmuş. Mevsimlik işçi gibi seni kullanıyor ve sonunda parayı gezerek ve elektronik eşyalara harcayarak bırakıp geliyorsun.
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bahsi gecen genclerin calisma kosullarini ve yasadiklari yerleri gorseniz kahrolursunuz

resmen modern kolelik
    Aynen öyle. Yalnız bunlar 2 ay geçirip geri döndüklerinde arkadaşları arasında nasıl havalı havalı dolaşıyorlar ve algılanıyorlar bir görseniz şaşarsınız...[/QUOTE]

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. BİR TECRÜBE PAYLAŞAYIM,

Bugünlerde pandemiyi fırsat bilen bazı uyanıklar medyayı da kullanarak '' bahçeli ev, tarım için bahçe '' sloganıyla kampanya başlattılar. Millet saldırdı , bir an önce alayım diye koşturuyor. 200 binlik köy evleri 500 den okutuluyor.

- Müstakil bahçeli ev iyidir, hoştur. Lakin bakımı çok zordur. İşten anlamayan için sürekli masraftır.
    - Bahçe işleri yatkınlık ister. Hevesiniz geçince o bahçe sizi rahatsız eder.
    - Genelde ilkokul yakında olur, sonra ortası, lisesi çocukların eğitimi problem olur.
    - Can ve mal güvenliğinizin en zayıf olduğu yerlerdir. Issız ve dağınık yerleşim olduğundan, sizi kimse duymaz, yokluğunuzu bile farketmezler. Kamera ( mobese ) yoktur, tespit zordur.

- Şehir etkinliklerinden uzak kalarak, aslında bir çok şeyden mahrum kalırsınız.

Emekli iseniz, sağlık sorunlarınız yoksa, çocuklarınızla ilgili sorun yoksa evet yaz ayları için gerçekten çok iyidir.
    Satmak istediğinizde , şehirde ki daire gibi kolay satamazsınız. Tüm bunlara rağmen alacaksanız bile şu an zamanı değildir. Bekleyip, piyasanın durulmasını görmek lazım.

5. Tarım işi öyle ekrandan seyrettiğiniz gibi kolay değildir. Dolusu var, fırtınası var, donu var. Ürettiğini pazarlamak ise ayrı bir dert. Geçen yıl, meyvelerin toplanması için harcamam gereken işçilik masrafını bile kurtarmayan pazar fiyatını görünce , cami den anonsla '' isteyen girsin toplasın gitsin '' dedim.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Tarım işi öyle ekrandan seyrettiğiniz gibi kolay değildir. Dolusu var, fırtınası var, donu var. Ürettiğini pazarlamak ise ayrı bir dert. Geçen yıl, meyvelerin toplanması için harcamam gereken işçilik masrafını bile kurtarmayan pazar fiyatını görünce , cami den anonsla '' isteyen girsin toplasın gitsin '' dedim.
    Aynen öyle. Benim kayınpederin yaklaşık 300 dönüm arazisi var Elazığ'da. Su yokluğu nedeniyle her yıl yarısına arpa eker. Diğer yarısını nadasa bırakır. Kimi yıl ürünler sıcaktan kurur, kimi yıl fazla yağmurdan çürür, kimi yıl don olur velhasıl benim gördüğüm anca 5-6 yılda bir iyi ürün kaldırır. Diğer yıllar hasılattan gübre borcunu, mazot borcunu, biçerdöver parasını, depo ücretini falan öder, tohumluğu ayırır. Sonuçta kendisine ancak evi geçindirebilecek kadar bir para kalır.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bağımsız expertiz raporuna baktım, 2361 bölümden kalan 331 bölüm için yapılmış, yani projenin %85 kısmı satılmış, trgyo bilançosuna bakarsak ağırlıklı 2018 içinde satılmış, m2 satış fiyatı 7000 TL gibi.. %85 satıldığına göre proje önemli bir doluluğa ulaşmış demektir, bi kısım kendi oturmak için alan vardır- oturuyordur, yatırım diye alanların bi kısmı kiraya vermiştir- kiracı oturuyordur, bence en azından 3/4 doluluğa ulaşmış olmalı, bu da başarılı bir sonuç iki yıllık performans açısından

mesela kadıköy'ün göbeğine saplanmış emsalsiz-h four winds hala %20-30 doluluğu zorluyor ancak, ve açılışı daha eski
    %20-30 doluluk ve adamlar bu binalari seneler once bitirmisler. Nasil batmamislar? Nakit sikisikligi nasil olmamis?

Bu kadarmi cok parasi var bu muteahhitin?

8.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Aynen öyle. Benim kayınpederin yaklaşık 300 dönüm arazisi var Elazığ'da. Su yokluğu nedeniyle her yıl yarısına arpa eker. Diğer yarısını nadasa bırakır. Kimi yıl ürünler sıcaktan kurur, kimi yıl fazla yağmurdan çürür, kimi yıl don olur velhasıl benim gördüğüm anca 5-6 yılda bir iyi ürün kaldırır. Diğer yıllar hasılattan gübre borcunu, mazot borcunu, biçerdöver parasını, depo ücretini falan öder, tohumluğu ayırır. Sonuçta kendisine ancak evi geçindirebilecek kadar bir para kalır.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Üzüm bağı yapsa olmaz mı? Yani iyi bir organizasyonla çok para kazanılabilir.

Sayfa 495/1002 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •