Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 701/1002 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,601 - 5,608 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Evet bir Coşkun Sabah ta benim.
    Abartmak için soylemiyorum.Konu daha rahat anlaşılsın diye yaziyorum.
    8 arsa 3 gayrimenkulum var.Birde arabam var.

Likit olarak emekli maaşım ve 50 bin borsada param var.Kira gelirim var.

Yani yaklasik benim hesabima göre 5m param var.Ama likit olmayinca orda duruyor hepsi.
    peki bu durumdan memnun musunuz yoksa şöyle olsa daha iyi olurdu dediğiniz oluyor mu ?

Valla gayrımenkulleri varlık değerlendirmesi yaparken şu ev şu kadar eder,şu arsa şu kadar eder,dükkanı şundan aşağı satmam falan diye insan hesap ediyor da şu ara pazara çıksak hemen hepsinde eminim çuvallarım.Borsa ,eurobond ve emtia hesabı kolay ,açıyorsun banka hesabını net varlığım opsiyonunu seçiyorsun banka küt diye alıyor boyunun ölçüsünü,ben de o hesabı sevdiğimden servetin çoğunu bankada dediğim opsiyonlarda tutuyorum.Yoksa gayrımenkulun hesabı da zor ,geliri de zor herşeyi zor.Şimdiki aklım olsa gençliğimden beri altın dışında yatırım yapmazdım.Erbakan hoca haklıydı,parasının çoğunu altında tutardı.

3.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    peki bu durumdan memnun musunuz yoksa şöyle olsa daha iyi olurdu dediğiniz oluyor mu ?
    Maaşım hariç memnun değilim.
    Durumumda degisiklikler yapmaya calisiyorum.
    Önce arabamda değişiklik yaptim.
    Jeep im vardı sattim.Masrafları yüksekti.(Vergi yakıt sigorta gibi)
    Şu an 1.6 dizel otomobil aldım.Tasarrufa yöneldim.
    Arsalarimdan birini (küçüklerden) geçen hafta sattim.Parasını henüz degerlendirmedim ama sepet yapacam sanırım.
    Diğer arsalara simdilik dokunmayacam.
    Ama bir dükkan bir daire var aynı binada onları satılığa çıkarmayı düşünüyorum.
    Elime geçecek parayla 5-6 kalem sepet yaparak yatırım yapmayı düşünüyorum.
    Bu tarz yatırım insana hareket kabiliyetini yükseltiyor.

4. Hem Ky olarak hemde bu işlere acemi olarak söylüyorum ki, Piyasayı analiz etmeden başkalarının söyledikleriyle hareket etmeyi seviyoruz. Sene 2011 elimde birikmiş bir miktar para vardı ve ev almak için biriktiriyordum, altının yükseldiğini görüp altına yatırdım, altın düştü. Ev fiyatları yükseldi. Bekle bekle çıkacağı yok dedim ve altını bozdum nakitte bekledim. Sonra para pul oldu gitti,
    işlerimin düzgün gitmesiyle elime geçen ilk parayla da ev aldım. Evi %90 nakitle aldım. sonra evlilik için bir dünya para harcadım, evlilik düzgün gitmeyince ortalama bir ev parasını bitcoin ve altcoinlerde %75 erittim. Son yaptığım kayıp, evliliğin güzel gitmemesinden dolayı acemilik diyelim

Ama tabi bunlar bana hep acı tecrübe oldu ve yaş 35

Bundan sonra uzman yorumlarıyla ve yaşadığım tecrübelerle hareket etmeye başladım. Sonra analiz yapmayı öğrenmek için araştırmalar yaptım, indikatör nedir nasıl kullanılır öğrenmeye çalıştım. Sadece indikatör yetmediğini ve ülke ve dünya ekonomisinden haberdar olmak gerektiğini öğrendim. Ve son olarak sağa sola kulak asmadan sabrederek beklemeyi öğrendim.

Para kazanmaktan daha zor olan yönetmektir.

Öğrendikçe kazanıyorsun ama en büyük kazanç kendini geliştirmekle oluyor. Artık dünyaya farklı bakış açısından bakmayı öğreniyorsun.

Burada uzman arkadaşların yorumlarını görünce yaptığım hataları daha iyi anlıyorum :=)

5.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku

Para kazanmaktan daha zor olan yönetmektir.

Öğrendikçe kazanıyorsun ama en büyük kazanç kendini geliştirmekle oluyor. Artık dünyaya farklı bakış açısından bakmayı öğreniyorsun.
    35 yas icin bu bilgiler, 50'li yaslarda 6 sifirli rakamlar getirir.

Insallah diyelim.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Karı dırdırı mı evden yenen kazık mı dense tereddütsüz ikincisini seçerim.İkincide meditasyon ,dünya malı dünyada kalır,cana geleceğine mala gelsin şu bu der beynimi uyuşturur kazığın acısını dindiririm,ilki 7 gün 24 saat çekilir mi ,daha iyi çin işkencesi bile icat edilmedi.
    aynen öyle hocam. 2013 yılında aldığım arabayı şimdi satmaya kalksam 2 katı fiyat istiyorlar. zaten evde 2 araba var. sırf covid var diye satmıyorum. yoksa benimkini satacaktım. işyeri yakın taksi dada ucuz. arabanın bakımı, muayenesi, lastiği mtvsi, kaskosu trafiği bitmiyor. ilave olarak vakit kaybı bana.

7.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    yazlığı nereden alacağınıza bağlı ... mesela , mandarin oriental bodrumda villa alacaksanız , nakte de çok bekletmeden çabuk dönebileceği için iyi bir tercih olabilir , nezih ortamdır... lokasyon önemli ...
    Siz çok yaşayın
    Keşke bu forumda o siteden ev alabilmiş birileri paylaşım yapsa ve feyz alsak. Burada daha hala insanın oturacağı evi alması mantıklımı değilmi onun hesabı yapılıyor. Bodrum mandarin oriental güzel bir espri oldu.

8. yazlıklar kışlıklardan daha pahalı olmuş

Sayfa 701/1002 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •