Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 366/1002 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Emlak vergisi yine çok bir şey değil de tuzu kuru müteahhit ve ev sahipleri tapu harcının hepsini alıcıya kaktırmaya çalışıyor.
    Asıl o acıklı

İstanbul'da bir siteden ev almak üzereyiz. Site aidatı çok defa duydum biliyorum. Ancak site yönetimi bir de 237$ depozito talep ediyor. Sizce bu haklı bir talep mi? Zaten aidat ödeyeceğiz her ay 240 tl civarı bir depozito eksikti.

3.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    İstanbul'da bir siteden ev almak üzereyiz. Site aidatı çok defa duydum biliyorum. Ancak site yönetimi bir de 237$ depozito talep ediyor. Sizce bu haklı bir talep mi? Zaten aidat ödeyeceğiz her ay 240 tl civarı bir depozito eksikti.
    Site yönetimi böyle bir depozito istiyorsa, muhtemelen problem olmuştur daha önce. Problemli sitede oturmayın derim ben. Güncel üye borç alacak listesi isteyin. Problemli, aidatını ödemeyen varsa, oraya taşınmayın. Paranızla rezil olursunuz. Sabah akşam, komşularınızın kavgasını dinlersiniz.

Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Site yönetimi böyle bir depozito istiyorsa, muhtemelen problem olmuştur daha önce. Problemli sitede oturmayın derim ben. Güncel üye borç alacak listesi isteyin. Problemli, aidatını ödemeyen varsa, oraya taşınmayın. Paranızla rezil olursunuz. Sabah akşam, komşularınızın kavgasını dinlersiniz.
    Güncel listeyi isteyelim bakalım verecekler mi? vermezler ise uzak duracağız.Yanıt için teşekkür ederim .

5. Burası Türk- i- ye ! Kanunlar yapılır, hatta sık sık değişir. Hukukçular bile takip edemez değişikliği. Mahkemeye gitmeden karakolda başlanır '' anlaşmaya varmısınız '' diye sorulmaya. Siz haklı olduğunuz için '' katiyen anlaşmam, haklıyım, hakkımı isterim '' dersiniz. Mahkeme de hakim son defa sorar '' uzlaşıyormusunuz, yoksa duruşmaya devam edeyim mi ? ikinizde ceza alabilirsiniz ona göre '' diye ince bir tehdit sunar. Huylanırsınız bir kaç saniye içinde karar verirsiniz. Zaten haklı olsanız bile kesilecek ceza size değil, hazineye gideceği için siz eziyetini çekmiş olursunuz.

Bu nedenle insanlar her konuyu kendi aralarında çözüyorlar. Genel uygulama tapu masraflarını alıcı öder. Pazarlık yaparken bu durumu düşünerek fiyat verilir.

6.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Güncel listeyi isteyelim bakalım verecekler mi? vermezler ise uzak duracağız.Yanıt için teşekkür ederim .
    İzmir de 125 daireli bir sitedeki dairemi sırf aidat yüzünden 50 bin tl. zararına sattım. Yönetici olan zat, benden yardım istedi 6 ay boyunca tüm profesyonel yönetim hukuku ve evraklarını öğrettim. Bilgisayarına otomatik takip ve yazışma sistemini kurdum. Bana '' abi senin emeğin ödenemez, sen aidat yatır, ben fatura işlerim sana aidatını yıllık iade ederim '' dedi. O anda delirdim. 8 aylık harcama faturaları ve yerlerini incelediğimde yarı yarıya çaldığını tespit ettim. Site sakini 5 avukat ve 3 muhasebeci vardı. Onlara watsap tan durumu anlattım ve savcılığa ihbar edelim dedim. baktım ki herkes kıyısından köşesinden işin içinde .... 30 günde sattım daireyi. Yoksa başım belaya girecekti. Bile bile katlanamazdım. Yargıya başvursam uzun, yıpratıcı ve etkisiz .... ruh sağlığım için uzaklaştım.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    İzmir de 125 daireli bir sitedeki dairemi sırf aidat yüzünden 50 bin tl. zararına sattım. Yönetici olan zat, benden yardım istedi 6 ay boyunca tüm profesyonel yönetim hukuku ve evraklarını öğrettim. Bilgisayarına otomatik takip ve yazışma sistemini kurdum. Bana '' abi senin emeğin ödenemez, sen aidat yatır, ben fatura işlerim sana aidatını yıllık iade ederim '' dedi. O anda delirdim. 8 aylık harcama faturaları ve yerlerini incelediğimde yarı yarıya çaldığını tespit ettim. Site sakini 5 avukat ve 3 muhasebeci vardı. Onlara watsap tan durumu anlattım ve savcılığa ihbar edelim dedim. baktım ki herkes kıyısından köşesinden işin içinde .... 30 günde sattım daireyi. Yoksa başım belaya girecekti. Bile bile katlanamazdım. Yargıya başvursam uzun, yıpratıcı ve etkisiz .... ruh sağlığım için uzaklaştım.
    Sn. Ressam iyi yapmışsınız. Ben baba evinde.müstakil yaşıyorum. O kadar rahatız anlatamam. Bizi sıkan yapımızın eski olması ve yenileyecek maddi güce sahip.olmamamiz. Yoksa ne işim var çeşit çeşit insanların olduğu yerde. Kıymetli bilgileriniz için teşekkür ediyorum. Yazılanları dikkate alarak işlem yapmam lazım.

SM-J410F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
    http://www.sonkaleizmir.com/haber/Ar...ALCESME-/72856

Cesme yide Araplara peskes cekmisler

Sayfa 366/1002 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •