Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 994/1002 İlkİlk ... 494894944984992993994995996 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,945 - 7,952 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Şunu da ekleyeyim oturumluk evde mantık işlemez,paraya göre en cazip ev alınır.Kişilerin farklı fikirleri vardır ama benim gördüğüm bu.

Yatırımlık ev konusu farklı tabi.Ya 200 kira civarı fiyatı olacak veya sonradan enflasyona göre en az çift haneli değerlenecek.Kredi işin içine girince artış daha yüksek oluyor.

2.  Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    Şunu da ekleyeyim oturumluk evde mantık işlemez,paraya göre en cazip ev alınır.Kişilerin farklı fikirleri vardır ama benim gördüğüm bu.

Yatırımlık ev konusu farklı tabi.Ya 200 kira civarı fiyatı olacak veya sonradan enflasyona göre en az çift haneli değerlenecek.Kredi işin içine girince artış daha yüksek oluyor.
    Istanbul bahcelievlerde oturuyorum.
    1 milyon param var.
    Burda sifir 2+1 dairelere 1milyon istiyorlar (bahce nizamdaki daireler. Yeni binalarda otopark yapicaz diye tüm bahceyi beton kaplayip bahce nizam diye yutturuyorlar ).
    Simdi oturmak icin ben 1 milyona bu dairelerden almalimiyim ?
    Zira 3+1 lere daha fazla istiyorlar...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Hocam sizin ev alma şansınız pek yok
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    1 milyon param var.
    Burda sifir 2+1 dairelere 1milyon istiyorlar (bahce nizamdaki daireler. Yeni binalarda otopark yapicaz diye tüm bahceyi beton kaplayip bahce nizam diye yutturuyorlar ).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448
    1 milyon param var.

2+1 kutu gibi daireler milyon vermektense, bunu düşünürdüm ben ( İstanbul’a 2.30 dakika )

730.000 TL ye müstakil arsa içerisinde özel havuzlu 4+1 denize 5.sırada sıfır villa

Bu arada villa sahibini tanımam etmem , reklam yapıyor falan demeyin

Deniz Manzaralı Havuzlu Tripleks Viilla ! İlan No: 876195699 https://www.sahibinden.com/ilan/emla...76195699/detay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    1 milyon param var.

Eğer oturumluk ise bu tamamen size bağlı.Burada diğer seçeneklere göre çok daha rahat edeceğim ve maddi anlamda sıkıntı cekmeyecegim diyorsanız kesinlikle alın.Fakat uykusuz geceler geçirecekseniz daha ucuz diğer seçeneklere bakın.

Yatırımlık olarak uygun olacağını düşünmüyorum.Kira olarak bana göre en az 4.500 lira almalısınız.Alabilir misiniz sizce?

Ayrıca ister yatırımlık ister oturumluk olsun kredi cekilecekse her duruma karşın en az peşinatin 1.5-2 katı paranın yedekte olması gerekiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    Şunu da ekleyeyim oturumluk evde mantık işlemez,paraya göre en cazip ev alınır.Kişilerin farklı fikirleri vardır ama benim gördüğüm bu.

Ev fiyatlarının gereğinden fazla arttığını düşünüyorsanız ev alma planınızı bir süre erteleyip kirada yaşayabilirsiniz.

Ev fiyatları konusundaki öngörünüz haksız çıkabilir tabi. Ancak bu risk döviz, hisse senedi, altın vs. alırken de var.

Bence para ve mal söz konusu olduğunda mantık her zaman işler.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Ev fiyatlarının gereğinden fazla arttığını düşünüyorsanız ev alma planınızı bir süre erteleyip kirada yaşayabilirsiniz.

Ev fiyatları konusundaki öngörünüz haksız çıkabilir tabi. Ancak bu risk döviz, hisse senedi, altın vs. alırken de var.

Bence para ve mal söz konusu olduğunda mantık her zaman işler.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Oturumluk da olsa çok istense de bu paraya değmez denilip evden vazgeçmek mantıklı tâbi.Tl olarak ev fiyatları yarıya düşmez.Sabit bile kalsa zarar bence enflasyon karşısında.

Fakat kafa rahatlığı açısından 300 -350kira da olsa aklıma yatan oturumluk evi almayı planlıyorum.Cunku tadilat,kira zammı vs. benim için sıkıntı.

Tabi kirada oturmayı parayı değerlendirme amacıyla yapanlar da bence çok doğru yapıyor onu da söyleyeyim.Tabi bu değerlendirme enflasyon geçecek şekilde olmalı.

8. Tek tek ara 700 teklif et veren olursa al geç çok basit

Ben öyle yapıyorum 8 senedir alamadım nasip.
    1 milyon param var.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 994/1002 İlkİlk ... 494894944984992993994995996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •