Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by moruk34 Yazıyı Oku
    biraz birikmişim var ama kararsızım kiraya vermelik güzel bi ev buldum alsam mı yoksa faize mi bıraksam
    Benim fikrim faize bırakman şeklindedir...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by moruk34 Yazıyı Oku
    biraz birikmişim var ama kararsızım kiraya vermelik güzel bi ev buldum alsam mı yoksa faize mi bıraksam
    1500 - 2000 TL kira geliri elde edeceğim diye 400 000 - 500 000 TL nakit parayı bir eve asla bağlamam . Kiracısı ayrı bir dert , uğraşması ayrı bir dert !.. Gelişmeye açık , prim yapma potansiyeli yüksek olan 2 farklı yerden 2 arsa alır uzun vadeli yatırım yapardım. Ev dahi almaz kirada oturmayı tercih ederdim .

Ne demişler ? Arsa alırsan Altındır . Üzerine ev yaparsın Gümüş olur . Kiraya verirsen bakır olurmuş .

3.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    1500 - 2000 TL kira geliri elde edeceğim diye 400 000 - 500 000 TL nakit parayı bir eve asla bağlamam . Kiracısı ayrı bir dert , uğraşması ayrı bir dert !.. Gelişmeye açık , prim yapma potansiyeli yüksek olan 2 farklı yerden 2 arsa alır uzun vadeli yatırım yapardım. Ev dahi almaz kirada oturmayı tercih ederdim .

Ne demişler ? Arsa alırsan Altındır . Üzerine ev yaparsın Gümüş olur . Kiraya verirsen bakır olurmuş .
    Onu diyen kişinin dediği döneme ve hangi işten zengin olduğuna bakmak gerek.

Tabi ki arsa yatırımıyla değil, başka sektörlerde ticaret yaparak zengin oldu. Varlığının yüzde kaçı arsadır Allah bilir.

Söylediği dönem de muhtemelen şu anki büyük şehirlerin boş arsalarla dolu olduğu dönemdir.
    Şu anda "arsa" diye pazarlanan yerler dağ başındaki "tarla"lar. Belki de asla gelişmeyecek yerler.
    Ayrıca bazı insanlar imarsız yeri ucuza alıp imar çıkartabilecek güce sahip. Sıradan vatandaşın öyle bir imkanı yok. Tarlanız 100 yıl sonra da yine tarla olarak kalabilir.
    Arsa işi övüldüğü gibi değil yani.

4. Evlere %50 hemen o gün zam çekiyorlar, bence faiz yüksek iken nakit veya gücünüz varsa parayı işleyebiliyorsanız kredili şu an almak gerekir.
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Eğer 1 konut alacak kadar peşin paranız varsa, kredi oranları 1 altına indiğinde %20-30 peşinatla 2 konut alabilirsiniz.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Mesajım yanlışlıkla silindi.
    Yatırım tavsiyesi olmasın

6. Dediğiniz doğru. Fiyatlarda yükseliş trendini de takip etmek gerekir
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evlere %50 hemen o gün zam çekiyorlar, bence faiz yüksek iken nakit veya gücünüz varsa parayı işleyebiliyorsanız kredili şu an almak gerekir.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Dediğiniz doğru. Fiyatlarda yükseliş trendini de takip etmek gerekir
    Fiyatlar şuan en tepede ve faiz de yüksek ve konut satış oranlarıda hayli düşüyo çünkü mevduata 19 verildiği yerde konuta para bağlamak isteyenlerin sayısu doğal olarak az ve kiraya vermekde getiri adına 20/30 yılda ancak amorti etmeye değmez bence

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Şu an faizler uüksek ama ev fiyatları her ay düzenli olarak artıyor. Ben bir hesap yaptım. Ne olursa olsun şufaizlerle biile ev almak karlı. 10 seneye göre evler %300 değerlenmiş. Demekki 10 yıl sonrada %300 değerlenebilir. 300 bin tllik bir Ev alarak10 yılda 500 bin tl kazanabiliyorsun. Yani ev almakla almamak arasında 500 bin tl fark var. Tabi bu dediğim kredili alım için.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •