Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 695/1002 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    oda yatırım mı geçen ay lojmanı aldım ihaleden 288 e kapıdan çıktımdaha imza atılmamış 450 verdiler 1 ay geçti üzerinden 550 ve alırım diyen var )
    Milli Emlak'tan satılıga çıkan maliye Bakanlığı'nın lojmanlari/ Evler mi.?

2. Gittikçe fakirlesiyoruz bu iyi değil. Kredi ile ev alanların çoğu 10 yıl sonra taksitler kuşa dönmüş olacak diyor. Bunun hesabını yaparak alıyor.
    Bana gorede en büyük risk şu ya iki üç yıl sonra dönerse ve senin aylık gelirin buna ayak uyduramazsa.

Tabii bu dediğim tüm nakitini peşinat yapıp almış olanlar icin. Ben bu riske giremedim.
    Maaş 5150 benim. kredi taksidi 2500 şeklinde ev alabilirdim. Kiram da 650 seneye 700. Ben 2500 taksit öderken ne tatile gidebileceğim ne de sağlıklı beslenebilecegim. Mesela kızımın sağlık sorunları oldu il dışına gitmek zorunda idik. Konaklama masrafı, yeme içme, gel git yakıt masrafları, profesöre muayene ücreti, mr,eeg ücretleri falan derken birikimin bir kısmını harcadım. Karşımıza neler çıkacak bilmediğim için anında gram altın, petkim ve psdtc hisselerini sattım gitti, nakite döndüm.

daha önce kredi çekip ev alaydim ve tum birikimi peşinat yapaydim çok zorlanirdim.

Ama adamın elinde 300 bin nakit vardır 100 bini peşinat yapar kredisini çeker ev alır bir şey diyemem. Tüm nakiti şuan eve gommek riskli hele tüm nakiti eve gömüp bir de kredi borcu ödemek daha riskli.

Yine adam 2000 bin lira kira ödüyordur. Kredi ile ev alıp taksidini 2500-3500 aralığında falan ödeyecektir buna da bir şey diyemem. Zaten kirası pahalı.

Eyyorlamam bu kadar.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Bizdeki yanılgı şurada aslında kira carpanina kimse bakmıyor ki herkes evim olsun derdinde şuan benim sıfır daire kredisiz tamamen peşin ev alacak durumum var ama kirada oturuyorum kardeşim ise yüzde 15 peşinatla kredi çekip ev aldı ve başka da hiçbir birikimi yok yapma etme dedim ama anlamadı çünkü bizim kültürümüzde malım mulkum olsun da gerisi boş mantığı var bana da baskı yapıyorlar ev al bak falan diye ben 1250 TL aylık kira ödüyorum dün ise bir günde borsadan 23 bin TL kazandım yani 1 günde 18.5 aylık kirami kazanmış oldum bu devirde nakit kraldır çünkü piyasalar çok oynak yeri gelecek dolar yeri gelecek hisse senedi yada altın alacan bunların likitide si yüksek ama ev arsa gibi likitide si düşük yatırım araçları şuan için hiçte cazip değil

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evle hisse senetlerini kıyaslamak çok doğru değil bence. Heleki bu oturacağınız ev ise.
    Uzun vadede onun vereceği huzur, güven ve aidiyet hisse, kiralık ev gibi olmaz. Tabi bu durum aileden aileye değişir.
    Ayrıca,
    Düşük peşinatla alınan konutla, peşin alınan konutları karıştırmamak lazım.
    Sanki konutun tamamının maliyeti ile dolar altın kıyaslaması yapılıyor, bu da yanlış bir hesaplama.

Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Milli Emlak'tan satılıga çıkan maliye Bakanlığı'nın lojmanlari/ Evler mi.?
    Şu anda heryerde lojman satılıyor. 2.ekdeki ipotekli satışların temmuzda patlama nedeni
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Aynen öyle almış vermiş masaya koymuş konu kilit yazmak o kadar kolay ki yapmak hiç kolay değil öyle olmuyor işte.Başkanım onu bunu bırakın da viop başlığı açtınız ebesininkini gördü dolar açtınız keza öyle. Ben sizden tırsmaya başladım yalan yok
    tesadüf diyelim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Şu anda heryerde lojman satılıyor. 2.ekdeki ipotekli satışların temmuzda patlama nedeni
    İlk satış önceliği oturan memura oluyor değil mi başkanım

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    tesadüf diyelim
    1 kere olursa şans 2 kere olursa tesadüf 3 kere olursa istikrardır

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Pazar günü polemik olmasın diye sildim hiç uğraşamam sizin ego tatmin etme çabalarınızla

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 695/1002 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •