Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 111/1002 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 881 - 888 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Burdaki cogu arkadasın gorusune göre o ev 150-200 e duser ..hatta bazılarının gorusune gore 20 bin dolara kadar yolu var.
    Hocam, düşmezse satılmaz.

Bu kadar basit.

Bu durumda satılmayan ev asset sayılır mı ?

Paranın değer kaybı %30.

Her yıl fiyata da %30 koysun, beklesin.

Yapacak bir şey yok.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    satmadım teklif 260bin oldu. faizlerin bu kadar düştüğü bir ortamda satmak mantıksız geliyor.
    tek olumsuz yönü aidatı fazla buranın.

300bini görür mü ne yapsam bilemedim.
    Ben hemen sat demiştim.

Ben olsam, anında satar tüm parayı dolara gömerdim.

3 ay sonra konuşalım bu konuyu.

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hocam, düşmezse satılmaz.

Bu kadar basit.

Bu durumda satılmayan ev asset sayılır mı ?

Paranın değer kaybı %30.

Her yıl fiyata da %30 koysun, beklesin.

Yapacak bir şey yok.
    Hocam dusmezse satilmaz diyorsunuz ama zaten su an teklif var yani satiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Hocam dusmezse satilmaz diyorsunuz ama zaten su an teklif var yani satiliyor.
    Sevgili Finans_mt,

260.000 e satıp, aynı anda dolar aldığınız takdirde, paranızı sabitliyorsunuz, artık, ya evin değeri düştü..! gibi bir sorununuz kalmıyor.

Dolar da tek yön var, adam konuştuğu her an faizi indireceğim diyor.

Çok aşikar değilmi ?

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sevgili Finans_mt,

260.000 e satıp, aynı anda dolar aldığınız takdirde, paranızı sabitliyorsunuz, artık, ya evin değeri düştü..! gibi bir sorununuz kalmıyor.

Dolar da tek yön var, adam konuştuğu her an faizi indireceğim diyor.

Çok aşikar değilmi ?
    Doların kac oldugu veya olacagı onemli değil ..evler dolar bazında tepe ve dip yapşıyorlar .hisse senetleri gibi dusununu bir kanal icinde yukarı ve asagı hareket ediyor atakoy istanbulda 2+1ev 15 sene once 100 bin dolardı ..4-5 sene once 300 bin dolara kadar cıktı kadar cıktı hatta biraz fazlada olabilir. Su anda 150 bin dolar civarı .. burdan 100 e dusermi bilinmez . burdan bir sonraki hareketinde 350-400 binlere gidermi oda bilinmez.

Cok ugrasırsınız edersiniz. doalrı hesaplarsanız ev fiyatlarını geleceginiş ongorursunuz bir bakarsınız 10 sene sonra. Bugun evi satıp dolar aldıgınız parayı bozdurup aynı evi anca alabiliyorsunuz ve kira gelirindende olursunuz.

O yuzden biraz da şans işi ve dedigim gibi o evi nerden aldıgınıza baglı ..o kanalda hangi kademeden ..

300 bin dolardan aldıysanız işiniz biraz zor ama 150 ve altı olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Doların kac oldugu veya olacagı onemli değil ..evler dolar bazında tepe ve dip yapşıyorlar .hisse senetleri gibi dusununu bir kanal icinde yukarı ve asagı hareket ediyor atakoy istanbulda 2+1ev 15 sene once 100 bin dolardı ..4-5 sene once 300 bin dolara kadar cıktı kadar cıktı hatta biraz fazlada olabilir. Su anda 150 bin dolar civarı .. burdan 100 e dusermi bilinmez . burdan bir sonraki hareketinde 350-400 binlere gidermi oda bilinmez.

Cok ugrasırsınız edersiniz. doalrı hesaplarsanız ev fiyatlarını geleceginiş ongorursunuz bir bakarsınız 10 sene sonra. Bugun evi satıp dolar aldıgınız parayı bozdurup aynı evi anca alabiliyorsunuz ve kira gelirindende olursunuz.

O yuzden biraz da şans işi ve dedigim gibi o evi nerden aldıgınıza baglı ..o kanalda hangi kademeden ..

300 bin dolardan aldıysanız işiniz biraz zor ama 150 ve altı olabilir.
    doların ve faizin ne olacağı gayette önemli, mevduat faizleri 30% olsun bakalım.

evin doların fiyatı nasıl değişiyor, 90 larda kira çarpanı niye 120 lerde geziniyordu zira mevdıat faizleri +30% üzerinde geziniyordu.

oturacak ev alacaksan çokta takılmadan alınmalı, faiz düşerse fiyat yükselir, faiz yükselirse kredi maliyetin yükselir.

7. hocam fiyatı düşük olan satılıyor zaten. fiyatı yükseltenler daha önce satamadılar ki şimdi yükseltipde satsınlar. benip takip ettiğim evler var resmen ezberledim. anadolu yakasında takip ettiklerimden bir kaç tane satıldı.
    arttırsınlar 4-5 seneden beri arttırıp satamıyor.
    satacak olan adam fiyatı düşürür satardı.
    Alım gücü olmadığı için satılamıyor. alım gücü olsa satılır.

birileri kolay para kazanmayı tadmış. hep öyle isteyenler var. bir şeyzlonga 200 lira veriyorlarmış.
    300 lük evi 400 e sat.ohhh ne ala.https://www.youtube.com/watch?v=Xj0w2LByvE0&t=676s

8. Onlar tok satıcı...Enayi bulursak bu fiyatı verirlerse satarız diyenler...

Gerçek satıcılar zaten belli bir fiyatta anlaşıyorlar alıcı ile pazarlık yapıp...

Sayfa 111/1002 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •