Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 143/1002 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    İstanbul'da zorunlu değilseniz, cidden yaşanılacak bir şehir değil. Beyaz yaka iseniz başka şehirlere gidebilirsiniz, ya da devlet memuru iseniz becayiş v.s. ile başka şehirlere gidebilirsiniz. Ama burada kendimize dürüst müyüz? İstanbul berbat diyip, İstanbul'da kalmak neden? Kalma konusunda ısrar neden? Bankacı mısın? Başka bi şehre atama isteyebilirsin. Yeni bir hayat/düzen kurmak düşündüğünüz kadar zor değil. Çocuğun okulu desen, Anadolu'da imkanlar (o konuda) daha iyi.
    Valla ben düzgün bir şehire gitmek istiyorum taşraya değil, düzgün bir şehir ise gördüğüm kadarıyla Türkiye'de yok.

2. Nasıl düzgün şehir olacak? 10 kişiden 4 ü okuduğunu anlayamıyor diyor MEB. Neyi tartışıyoruz? Şehir insanlardan oluşuyorsa, eğitimsiz insanlar, her şehri her durumda bok eder ki ediyorlar.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Milli eğitim düzelmedikçe yapılacak her çözüm çöp değerindedir. İnsanlar aptal ve okuduğunu anlamaz olursa, hiçbir çözüm kalıcı olmaz.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...unu-anlamiyor/

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Valla ben düzgün bir şehire gitmek istiyorum taşraya değil, düzgün bir şehir ise gördüğüm kadarıyla Türkiye'de yok.

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Türkiye şartlarında düzgün bir şehir bulmaya çalışacaksınız. Yoksa direkt yurt dışına bakabilirsiniz. Bu tamamen kişisel bir şey. Mesela bana göre, ülkemizin en yaşanabilir ve güzel şehri Muğla. Muğla'da düzen kurmak çok isterdim. Ama kimisi buna Sinop der, kimisi de Bartın der. Herkesin kriteri ve beklentisi farklı. Ama hangi şehir olursa olsun, sonuçta ülke genelinde bozuk olan konular, her şehrin sıkıntısı (Yetersiz altyapı, eğitim, sağlık, hukuk, sosyal güvenlik, işsizlik, ahlaksız ticaret, can ve mal güvenliği v.s.)

Büyük depremde , Allah esirgesin yıkım olursa ki olacak diyor uzmanlar ; Fatih , Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Esenler, Avcılar, Güngören (Asya tarafını iyi bilmiyorum) ilçelerinde bir çok mahalleye erişebilmek mümkün olmayacak. Araç giremeyecek. Araç giremeyince de kurtarmak için ekipman getirilemiyecek.
    -
    Londra nüfusu bile 8-9 milyon civarı. İstanbul un yarısı. Avrupa nın uzak ara en kalabalık şehri. İstanbul dan sonra Moskova var diye biliyorum. Devlet strajesi lazım. En az 3 çocuk devlete, millete yapılan büyük bir ihanet. Üzerine ayranımız yok iken içmeye , ülkeye doldurulan 5 milyondan fazla ne idüğü belirsiz Suriye, Irak, Afgan, Özbek ... vb. Yatacak yeriniz yok sıfatına tam olarak uyan bir yönetim ve onu destekleyen güruh . Bakalım ilahi adalet bu dünyada tecelli edecek mi?

Bu forumda tam 15 yıldır yazarım, Bizansta nerede oturduğumu sorarlar, yahu ben gasaba deliganlisiyim desem de boş.

Bizanslı ne hikmetse, Turkiyenin Bizanstan ibaret olduğunu sanıyor, onlarca defa yaşadım bunu!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6. İstanbul da 3 katlıdan büyük bina yapılmasına izin vermek hıyanettir, ihanettir, gaflettir.

Rantiyecilere inanıp İstanbul a yatırım yapanlara son 4-5 senedir USD$ bazında kol gibi girdi. Girmeye de devam edecek.

Prof Osman Altuğ hoca bunu seneler önce anlatmıştı. Adamı artık ekrana bile çıkarmıyorlar! Yasaklı!

FETÖ zihniyeti gerçekleri konuşanları sevmez!!!

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Büyük depremde , Allah esirgesin yıkım olursa ki olacak diyor uzmanlar ; Fatih , Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Esenler, Avcılar, Güngören (Asya tarafını iyi bilmiyorum) ilçelerinde bir çok mahalleye erişebilmek mümkün olmayacak. Araç giremeyecek. Araç giremeyince de kurtarmak için ekipman getirilemiyecek.
    -
    Londra nüfusu bile 8-9 milyon civarı. İstanbul un yarısı. Avrupa nın uzak ara en kalabalık şehri. İstanbul dan sonra Moskova var diye biliyorum. Devlet strajesi lazım. En az 3 çocuk devlete, millete yapılan büyük bir ihanet. Üzerine ayranımız yok iken içmeye , ülkeye doldurulan 5 milyondan fazla ne idüğü belirsiz Suriye, Irak, Afgan, Özbek ... vb. Yatacak yeriniz yok sıfatına tam olarak uyan bir yönetim ve onu destekleyen güruh . Bakalım ilahi adalet bu dünyada tecelli edecek mi?

7. 30 Eylül Pazartesi 09:00 3 KAMU BANKASINDAN KONUT KREDİSİ KULLANANLAR %0,99 FAİZLE YENİDEN YAPILANDIRMA YAPABİLECEK

30 Eylül Pazartesi 08:59 3 KAMU BANKASINDAN KONUT KREDİLERİNDE YENİDEN YAPILANDIRMA İMKANI GETİRİLDİ

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    son iki sayfayı okuyunca bir yandan neşelendim, diğer yandan ise memleketin okumuş evlatlarının gerçeklerden bu kadar uzak olmasına üzüldüm.

Çoğu mütahit bina yaparken ortaya bir para koyuyor ve öyle iş yapıyor, TR de iş yapan mütahitlerin tamamına yakını:

-arsaya ya hiç para vermez, ya da arsayı imarsız alıp ufak bir rüşvet ile imarlıya dönüştürür.
    -binanın inşası için gerekli olan paranın en fazla 20% si elinde nakit vardır, kalanı ya bankadan kredi alınır ya da bina satıldıkca, bina yapımına devam edilir.
    -kredi batarsa veya bina satılmazsa da kaçar gider ya da devlet borcumu kapasın der.

kentsel dönüşüm denen şey rantlı bölgelerde (bildiğiniz üzere kat artışı ile) zaten yapılmıştır. bugün TR de zengin adama dahi evini baştan yapacaz ama ayda x lira ödeyecen desen, dittir git cevabı alırsın.

ki aynı şeyi gelir seviyesi düşük yerlerde (bağcılar, esenler vb..) söylerseniz şansınız varsa bulunduğunuz ortamdan sağ çıkarsınız.

efendim belediyeler el atsınmış, alayı borç batağında onlarında ana gelir kaynağı emlak rantıydı kesildi. koskoca ibb bile ek hizmet binasını marmara forum arazinde yapılı binaya el koyarak sağladı.

onu geçtim zaten şişkin olan personel kadrolarına işsizlik sebebi ile o kadar çok ek talep var ki adamların uykuları kaçıyor.

bu vasıfsız nüfüs ve bu siyasi düzen (oy karşılığı vasıfsız nüfusa avanta dağılımı) olduğu sürece ülkede olumlu bir değişim beklemeyin.

belkide şer gördüğümüz istanbul depremi hayır olacak ve ülke reset atacak. ya da ortadoğu bataklığına tamamen gömülecek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

avrupada rönesans ve reformun yapılabilme zamanında yobaz paapnın kediler cadıdır demesi sebebi ile kedilerin öldürülmesi.

akabinde farelerin artması

fareler ile veba salgını oluşması

veba ile ülkedeki gereksiz nufüsun seyrelmesi

nüfus azaldığı için normalde bu faydasız insanlara ayrılan kaynakların sanat ve bilime ayrılabilmesidir.

bizim de bir rönesansa ve din reformuna ihtiyacımız var ama bu nüfus ve siyasal sistem ile maalesef mümkün değil
    Vebaya yada adam asmaya ! gerek yok , bu aymazlık devam ettikçe nasıl olsa eni sonu deprem aymazlara pattatanak vuracak doğal seleksiyon olacak..

Sayfa 143/1002 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •