Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 381/1002 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. 14 Şubat Cuma 14:31 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: 2020 BÜYÜME BEKLENTİSİ %3,5; ÖNCEKİ %3,4

14 Şubat Cuma 14:31 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: YIL SONU DOLAR KURU BEKLENTİSİ 6,45; ÖNCEKİ 6,41

14 Şubat Cuma 14:30 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: 2020 YIL SONU TÜFE BEKLENTİSİ %10,06; ÖNCEKİ %10,01

14 Şubat Cuma 14:30 TCMB ŞUBAT BEKLENTİ ANKETİ: 12 AY SONRASI TÜFE BEKLENTİSİ %9,61 ÖNCEKİ %9,54

2.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Bölünme yaparak satış işlemine gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Bölünmeden kasıt nedir?

Şirketi tasfiye edersem sanırım üzerindeki tüm malları şirket sahibine veriliyor. Ancak bu durumda da KDV yükümlülüğü doğar mı onu bilemiyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sonuçta size ilk sunulandan farklı olan evi satın aldınız mı?
    Hayır almadım kaporayı geri aldım banka experine ödediğim parayıda satıcıdan tahsil ettim.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bölünmeden kasıt nedir?

Şirketi tasfiye edersem sanırım üzerindeki tüm malları şirket sahibine veriliyor. Ancak bu durumda da KDV yükümlülüğü doğar mı onu bilemiyorum.
    Şirketlerin birleşme bölünme işlemlerini kastediyorum. Bu işlemin ayrıntısını mali müşaviriniz bilir ve uygular, tabi attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değer mi o rakamın büyüklüğüne bağlı.

5.  Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Bu memlekette inşaat işinde işini düzgün yapan bir allahın kulu yok mu.Anlaştığım evi 140 m2 bürüt alanlı 120 m2 net alanlı olarak söylendi.Exper işlem yaptıktan sonra gelen rapor 96 m2 net 100 m2 bürüt.Olurda exper bir yanlışlık yapmıştır dedik belediyeye gittik her şey doğru.Birde utanmadan ben öyle biliyordum abi kusura bakma alırken bakmadım diyor.Ulan nette 24 m2 fark var üç beş metrekare hata olurda 24 m2 yalan söylenir mı?

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sonuçta size ilk sunulandan farklı olan evi satın aldınız mı?
     Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Hayır almadım kaporayı geri aldım banka experine ödediğim parayıda satıcıdan tahsil ettim.

Kaporayı bizde geri almıştık. Ancak banka experine ödediğim parayı emlakçıdan noter yoluyla sözleşmeye aykırı davranması nedeniyle tahsil etmiştik.

Herkes böyle davranırsa baştan emlakçılar konuyu öğrenip hizmet sunacaklar. Sahibinden sitesindeki bilgilerin çıktısını alıp sözleşmeye koyuyorum varsa eksiklik ben emlakçıyı tanırım diyorum şu bilgilere bakabilir miyim diyorlar belki yanlış girilmiştir diye
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kaporayı bizde geri almıştık. Ancak banka experine ödediğim parayı emlakçıdan noter yoluyla sözleşmeye aykırı davranması nedeniyle tahsil etmiştik.

Herkes böyle davranırsa baştan emlakçılar konuyu öğrenip hizmet sunacaklar. Sahibinden sitesindeki bilgilerin çıktısını alıp sözleşmeye koyuyorum varsa eksiklik ben emlakçıyı tanırım diyorum şu bilgilere bakabilir miyim diyorlar belki yanlış girilmiştir diye
    Aynı şeyleri yaşamışız.Exper yanlış ölçmüştür dediler belediyeye gittik planlara baktık bilmiyordum ben alırken bakmadım dediler.Ilana neden yanlış yüksek rakamlar yazdın rakamlar hayali girdim herkez bu şekilde yapıyor alıcıların çoğuda evi beğendiyse umursamıyor diyor.Evlere şenlik profesyonellikten çok uzaklar ev almaktan çok bu tip insanları tanımaktan bıktım ikinciye bu olay başıma geliyor.Belkide hayırlısı budur.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Aynı şeyleri yaşamışız.Exper yanlış ölçmüştür dediler belediyeye gittik planlara baktık bilmiyordum ben alırken bakmadım dediler.Ilana neden yanlış yüksek rakamlar yazdın rakamlar hayali girdim herkez bu şekilde yapıyor alıcıların çoğuda evi beğendiyse umursamıyor diyor.Evlere şenlik profesyonellikten çok uzaklar ev almaktan çok bu tip insanları tanımaktan bıktım ikinciye bu olay başıma geliyor.Belkide hayırlısı budur.

Çok büyük ihtimalle eksper yanlış ölçmez. Eksperler nispeten bu konuda daha bilgili adamlardır. Umarım alıcıların çoğu zaman içerisinde bu bilgileri umursarlar da bu emlakçılar kendiliğinden biter.
    Son dönemlerde ben bunu beğendim alacağım gel sözleşme imzalayalım dediğimde sahibinden sitesinde girdiğim bilgiler yanlışsa tazminat ödenir maddesini kabul etmiyorlar Yani baştan yanlış olduğunu biliyor. Taşınmazı gördün zaten diyorlar
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Çok büyük ihtimalle eksper yanlış ölçmez. Eksperler nispeten bu konuda daha bilgili adamlardır. Umarım alıcıların çoğu zaman içerisinde bu bilgileri umursarlar da bu emlakçılar kendiliğinden biter.
    Son dönemlerde ben bunu beğendim alacağım gel sözleşme imzalayalım dediğimde sahibinden sitesinde girdiğim bilgiler yanlışsa tazminat ödenir maddesini kabul etmiyorlar Yani baştan yanlış olduğunu biliyor. Taşınmazı gördün zaten diyorlar
    Evet evi gözle gördün zaten diyorlar sanki benim gözümde lazer ölçer var.Alısmıslar yıllardır bu şekilde projeden ev satmaya biraz araştıranı hakkını arayanı sevmiyorlar kaç tane emlakçıya tel numaramı bıraktım biraz sohbet ettikten sonra bir daha arayan yok.

Sayfa 381/1002 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •