Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 190/1002 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    sanırım siz evin / arabanın / veya bir malın değer kazanması ile enflasyon arasındaki veya vergi zamları arasındaki farklı kaçırıyorsunuz.

belkide eviniz veya arabanız enflasyon üzerinden değeri artmıştır

yani eviniz değer kazanmamış demektir.

bir iş nedeni ile üçüncü sırf lazım olduğu için sanayiden araba aldım . fiyatı 6000 bin tl. sigortası 2000 tl

araba kendini 2 senede falan amorti ediyor. ama cebe tabi.

yani istersen 7 sene önce değil ev demir hurdası alsan şuan belkide çokdaha fazla kar etmiş olabilirdin.

burda dolardan altından bahsetmiyorum istersen gübre alsaydın 7 sene önce.
    Arkadaşlar burası çokomelli, Gerçekten 7 yıl önce hayavan gübresine yatırım yapan biride dolar bazında getiri sağlamıştır. Herşeyin fiyatı artıyor sadece evlerin değil. Evin getiri mevzusunu çok abartmamak lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Doların artmasının ne kadar kötü olduğunu anlatamazsın dolarcılara zaten bugünkü kriz doların artmasından değil mi?
    Bugün dolar 10 lira olsa sanıyorlar zengin olacaklar. Sonrasında gelecek zamlar ve vergileri hesaba katmıyorlar o başka. Kaşıkla alırsın sonra zamanla kepçe ile verirsin.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bugünkü kriz doların artmasından değil. Üretimsizlikten, yanlış siyasi kararlardan, v.s. kaynaklanıyor.
    Mesela dolar 1 senedir sabit hatta düşüyor ama kriz bitti mi? Derinleşiyor

3.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    zat'a bak kalkmış bana TL nin faziletini anlatıyor,yahu beni bilen bilir bu forumda.benim TL ile işim olmaz ve tutmamda. TL ile hiç bir iş yapmam,TL tutan ve onunla iş yapmaya çalışanla tüm ilişkimi keserim çünkü benim akıl sağlığı yerinde olmayanlar ile işim olmaz.ne demişler üzüm üzüme bak baka kararır. delinin yanında fazla durursanız sizde deli olursunuz!!!
    kardeşim sakin ol. 3 kuruş için kendini sinirlendirme. TL ile iş yapmaya çalışan ile tüm ilişkimi keserim derken anlamadım? Çok özel değilse ne iş yapıyorsunuz acaba?

[QUOTE=abc1980;3852114]* Donald Trump ' ın ABD ' nin Uluslararası piyasalarda rekabet gücünü korumak için değerli dolar istemediğini defalarca söylemesi
    * FED ' in ardı ardına gelen faiz indirimleri ( daha dün 0,25 baz puan faiz indirimi yaptı )
    * T.C Merkez Bankası ' nın dolar kuru üzerindeki baskısı
    * Avrupa ve Amerika ' ya yönelik ciddi resesyon beklentisi
    * 2008 küresel krizden sonra ( parasal genişleme ) dünyada ciddi miktarda Dolar rezervinin oluşması
    * Rusya , Çin ,İran , Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerin ticarette kendi para birimlerini kullanmak istemeleri
    * Türk bankalarındaki DTH hesaplarında yaklaşık 195 milyar dolar olması . Millet resmen dolar delisi olmuş.

Ben de diyorum ki bundan sonraki süreçte dolar yatırımcılarını pek parlak bir dönem beklemediği . Bunca neden varken doların bırakın 7 TL olmasını 6,5 TL bile olması çok zor . Kısacası birkaç sene içinde DOLARZEDELERin ortaya çıkacağını , zarar edeceklerini , psikolojik olarak da yıprananağını düşünüyorum . Gerçek olan sadece ALTIN diyorum .

Diyelim ki dolar kuru 7 TL ' yi gördü. Hemen sevinmesinler derim . Paranın taşıma maliyetini de hesaplamayı unutmasınlar . Son 1 yıldan beri dolar kuru üzerinde ciddi bir baskı var . Son 1 yıl içinde dolar yerine 1 yıl boyunca TL mevduatta tutsaydı ve ardından şimdi dolar alsa idi 1 taşla iki kuş vurmuş olacaktı . Bir de ralli yapmış olduğunu düşünün . Bal kaymak olurdu.

Son 2 seneden beri gram altınları 156 TL ' den beri ucuz pahalı demeden topluyorum. Gelecek 3-5 yıl içinde Altın yine Altın çağını yaşayacak diyorum . Ben portföyümü 3 ' e böldüm. BES - TL mevduat ( günlük vadeli ) ve Fiziki altın ( yastık altı )

Kısacası ilerleyen yıllarda dolar yatırımcılarını DOLARZEDELER olarak görürsek şaşırmayın derim .
    Yukarıda saymış olduğum sebeplerden dolayı dolar kurunda ciddi bir artış beklemeyin derim . 20-30 kuruşluk ani artışlar olsa bile bunu satış fırsatı olarak değerlendireceklerdir . Dolar yatırımcıları üzerinde ciddi bir psikolojik baskı var .

Gelecek birkaç yıl içinde Avrupa ve Amerika'da ciddi bir ekonomik kriz bekliyorum . Bundan en çok da Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler çok etkilenecekler . Özellikle krize hazırlıksız yakalanan ülkeler çok sıkıntı çekecekler.

Kısacası gerçek olan sadece ALTIN diyorum .

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir . Karar ve tercih sizindir .

5.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Bende kısacası, gerçek olan Dolar diyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    sunun gibi sizin durumunuz .. bir kamyon dolusu herhangi bir malınız var. dukkana gidiyorsunuz ve o maldan 1 kg satmaya calısıyorsunuz ama dukkan sahibi sile konusurken arkadaki 1 kamyon dolusu malı goruyor ve o mala sizin istediginiz fiyatı vermiyor..işte sizin durumunuz bunun gibi. .. dukkan sahibi devlet ve bütün vatandaslar...sen ve senin gibi dolar alanlar..doviz hesapları bir kamyon dolusu mal .. sende doları 10 liraya satmaya calısan sofor.siz daha alın 10 kamyon yapın . dolar 10 olur belki o zaman
    dolarımı satıp TL alacağımı nereden biliyorsun?kahinmisin sen? evet dolarımı satacam ama EUR alacam, ama daha zamanı değil. paritenin 1,03x olmasını bekliyorum. ben bu forumun ciğerini bilirim senin gibiler çok geldi geçti. olay dolar değil sen daha ne olduğunu anlayamamışsın. sorun güven sorunu ve ben bu zatlara hiç güvenmiyorum.bugün usd olur yarın eur olur sonra bakarız ama TL bu zatlar gitmediği sürece ASLA

7.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    kardeşim sakin ol. 3 kuruş için kendini sinirlendirme. TL ile iş yapmaya çalışan ile tüm ilişkimi keserim derken anlamadım? Çok özel değilse ne iş yapıyorsunuz acaba?
    ne iş yaptığım kimseyi ilgilendirmez,sinirlendiğim falanda yok ama burada kalkıpta TL seviciliği yapanı çok güzel severim ben. beni tanıyan tanır bu forumda,hiç taviz vermedim.

8. [QUOTE=abc1980;3852155]
     Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    * Donald Trump ' ın ABD ' nin Uluslararası piyasalarda rekabet gücünü korumak için değerli dolar istemediğini defalarca söylemesi
    * FED ' in ardı ardına gelen faiz indirimleri ( daha dün 0,25 baz puan faiz indirimi yaptı )
    * T.C Merkez Bankası ' nın dolar kuru üzerindeki baskısı
    * Avrupa ve Amerika ' ya yönelik ciddi resesyon beklentisi
    * 2008 küresel krizden sonra ( parasal genişleme ) dünyada ciddi miktarda Dolar rezervinin oluşması
    * Rusya , Çin ,İran , Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerin ticarette kendi para birimlerini kullanmak istemeleri
    * Türk bankalarındaki DTH hesaplarında yaklaşık 195 milyar dolar olması . Millet resmen dolar delisi olmuş.

Ben de diyorum ki bundan sonraki süreçte dolar yatırımcılarını pek parlak bir dönem beklemediği . Bunca neden varken doların bırakın 7 TL olmasını 6,5 TL bile olması çok zor . Kısacası birkaç sene içinde DOLARZEDELERin ortaya çıkacağını , zarar edeceklerini , psikolojik olarak da yıprananağını düşünüyorum . Gerçek olan sadece ALTIN diyorum .

Diyelim ki dolar kuru 7 TL ' yi gördü. Hemen sevinmesinler derim . Paranın taşıma maliyetini de hesaplamayı unutmasınlar . Son 1 yıldan beri dolar kuru üzerinde ciddi bir baskı var . Son 1 yıl içinde dolar yerine 1 yıl boyunca TL mevduatta tutsaydı ve ardından şimdi dolar alsa idi 1 taşla iki kuş vurmuş olacaktı . Bir de ralli yapmış olduğunu düşünün . Bal kaymak olurdu.

Son 2 seneden beri gram altınları 156 TL ' den beri ucuz pahalı demeden topluyorum. Gelecek 3-5 yıl içinde Altın yine Altın çağını yaşayacak diyorum . Ben portföyümü 3 ' e böldüm. BES - TL mevduat ( günlük vadeli ) ve Fiziki altın ( yastık altı )

Kısacası ilerleyen yıllarda dolar yatırımcılarını DOLARZEDELER olarak görürsek şaşırmayın derim .
    Yukarıda saymış olduğum sebeplerden dolayı dolar kurunda ciddi bir artış beklemeyin derim . 20-30 kuruşluk ani artışlar olsa bile bunu satış fırsatı olarak değerlendireceklerdir . Dolar yatırımcıları üzerinde ciddi bir psikolojik baskı var .

Gelecek birkaç yıl içinde Avrupa ve Amerika'da ciddi bir ekonomik kriz bekliyorum . Bundan en çok da Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler çok etkilenecekler . Özellikle krize hazırlıksız yakalanan ülkeler çok sıkıntı çekecekler.

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir . Karar ve tercih sizindir .
    Merhaba yazdıklarınıza genel olarak katılıyorum. Lakin, kendi para birimini kullanmak kısmına katılamayacağımı söylemek isterim. Zira kendi para birimini kullanmak için, o ülkenin parasının "konvertibl" olması gerekmektedir.

Mesela Rusya ile ticaret yapıyoruz. 10 alıp, 3 satıyoruz. 3 için, Ruble-TL kullanabiliriz. Ama aradaki 7 birim için TL verirsek , Rusya kabul etmez. Hadi etti diyelim, adamlar ellerindeki 7 birimlik mal için aldıkları TL'yi napacaklar. O parayla ticaret yapamazlar. Ha şu olur, Euro-GBP-Yen falan kullanabiliriz. Adam Euro'yu alır, AB ticaretinde kullanır. Ya da sisteme Türki cumhuriyetleri dahil ederiz, Rusya elindeki fazla TL'leri Azerbeycan'a verir, Azerbeycan benden de mal alır v.s. çok zor ve imkansıza yakın bir süreç. Zaten bahsettiği olursa, TL konvertibl olmuş oluyor. O zaman zaten sorun yok.

Sayfa 190/1002 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •