Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 761/1002 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Maalesef ülkece zor günlere gireceğiz... Ama enseyi karartmak yok çünkü bu döngü olmak zorunda... Yatırıma gelince bende 2012 de aldığım hektaşları 2018 de çıktım ama 2017 den beri altın topluyorum.. Kesinlikle kirada olan mülklerimi satmam.. Olaya ecek acak tarzı bakarsak hepimiz toprağın altın girelim gömsünler kurtulalım..Yatırımda sepet gerçeği en az zararla bu işten dimdik çıkmanızı sağlar.. Biliyorum piyasa berbat olacak ama ben sepet hisse senetlerinide koymaya başladım.. İlave mülk nasıl alırım altın pozisyonu 2700 ons u geçerde son golü atacağım derse bende golü atarım.. Sepet yapın gücünüze göre evinizde olsun.. Yarın hiperenflasyon geldiğinde 2000 olan kiranız 6000 olursa mal sahibinize ödemeyeceğim mi diyeceksiniz!!! oldu suyundanda koy! Sade vatandaş için güçlü olmanın kuralı ev sahibi olmaktır.. Bizim gibi esnaf isen ev ve dükkan sahibi olacaksın.. Yoksa gelen vurur giden vurur .. Svg ler.
    Kira artış oranlarında yasal sınır olduğuna göre öyle hiper miper enflasyon var ben şunu yaparım zor dersiniz.
    Sepet konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Çok iyi burnunuz yoksa sepet iyidir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    . Kesinlikle kirada olan mülklerimi satmam.. .
    Net bir soru sorayim Ali bey.
    Evlerinizdeki demirbaşlarin kullanimina bagli parca eskimelerinde ( bakimlar degil) odemeleri sizmi ustleniyosunuz yoksa kiracimi ?
    Bu işin kanunen belirlenmis durumu nedir ?
    Tesekkurler

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    bence sen matematik bilmiyorsun! yeterli eğitim almamış olabilirsin. sorun değil.

alaha sana gerçek bir hikaye; sallama değil!

2014 te evi satıp parası ile 400bin$ lık fiziki külçe altın almıştım. şimdi bu hafta gittim baktım aynı evin fiyatı 180bin$ a düşmüş. benim para ise şimdi oldu 700bin$. :-)

Olayın özeti budur!!! Bana o zaman çok martaval okuyan olmuştu. Ben kimseyi dinlemedim evimi sattım fiziki külçe altınımı aldım bankadaki kasama koydum.

2022 sonunda aynı para ile sattığım daireyi değil komple o apartmanı satın alacacağım! Muhtelemen evin fiyatı dolardaki bu artışla 100bin$ değerinin altına iner, Altında onsu 3000$ üstüne atarsa benim para en az 1.2milyon$ eder.

Gider tiko peşin para verip 12 tane daireyi 2022 Aralık ayında satın alırım kısmetse! :-)
    Bana yeterli eğitim almamış olabilir diyenin yazısına bak. Sana uyana da Allah akıl fikir versin.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Net bir soru sorayim Ali bey.
    Evlerinizdeki demirbaşlarin kullanimina bagli parca eskimelerinde ( bakimlar degil) odemeleri sizmi ustleniyosunuz yoksa kiracimi ?
    Bu işin kanunen belirlenmis durumu nedir ?
    Tesekkurler

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2008 den bu yana bir şey değişmedi.. Ama geçen gün bir dairenin kombisini ben değiştirmeye niyetlendim bozulmadanOlsun artık o kadar... Ben memur değilim kıl hesabı yapayım.. Bu arada iki de dükkanım var kirada onları kiracılar a dan z ye yenilediler sağolsunlar... Bakın ben hesabı malı edindikten sonra pek yapmam.. Bir mülk o yıl 24.000 de kira getirebilir masraf çıkar 20.000 e de getiri düşer.. Biraz tarla gibi düşünün.. Milimetrik hesap yapan için en iyi yatırım kendine yatırım.. Yiyin parayı

5.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Maalesef ülkece zor günlere gireceğiz... Ama enseyi karartmak yok çünkü bu döngü olmak zorunda... Yatırıma gelince bende 2012 de aldığım hektaşları 2018 de çıktım ama 2017 den beri altın topluyorum.. Kesinlikle kirada olan mülklerimi satmam.. Olaya ecek acak tarzı bakarsak hepimiz toprağın altın girelim gömsünler kurtulalım..Yatırımda sepet gerçeği en az zararla bu işten dimdik çıkmanızı sağlar.. Biliyorum piyasa berbat olacak ama ben sepet hisse senetlerinide koymaya başladım.. İlave mülk nasıl alırım altın pozisyonu 2700 ons u geçerde son golü atacağım derse bende golü atarım.. Sepet yapın gücünüze göre evinizde olsun.. Yarın hiperenflasyon geldiğinde 2000 olan kiranız 6000 olursa mal sahibinize ödemeyeceğim mi diyeceksiniz!!! oldu suyundanda koy! Sade vatandaş için güçlü olmanın kuralı ev sahibi olmaktır.. Bizim gibi esnaf isen ev ve dükkan sahibi olacaksın.. Yoksa gelen vurur giden vurur .. Svg ler.
    Memleket krize girdiğinde, işsizlik tavan yaptığında, gelir seviyesi iyice çöp olduğunda 2000'lik kirayı 6000'e çıkarıp kime vermeyi düşünüyorsunuz acaba? 2008-2009 krizinde iyi kiracımı (eve çok iyi bakıp düzenli ödeme yapan) kaybetmemek için değil artış aileyi içerde tutmak için kirada indirim yaptım.

Kira geliri elde eden herkese kiranın %5 ini bir havuza koyup masraflar için ani nakit sıkıntısı çekmemelerini tavsiye ederim... Bizi boşverin 500-600 daire dükkan olanda bu tür formüller geliştirmek zorunda.. Yani aldığınızın hepsi sizin değildir.

7. ................

8. haftasonu hava çok bozuk olmasına rağmen kaç tane caddede cafeye baktım bir tane boş masa yok hiçbirinde oturamadan geri döndük .

Kriz ve covid var diyorsunuz ama ben hiç göremiyorum onu .

Diyecekseniz de bugün Pazar haftaiçi görmüyorum ama yinede büyük çoğunluğu doludur diye tahmin ediyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 761/1002 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •