Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 369/1002 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
    Bunu soyledigime inanamiyorum ama evimizi sattik cok mutluyum. Devir degisti simdi ev sahibi olmak resmen kulfet oldu. Birde emlak vergilerine okkali zam geliyor esas siz o zaman gorun

2. kat irtifakı olan ancak iskan alınmamış bir yerden konut alınır mı?

iskan bölgedeki imar sorunundan dolayı alınamamış belediyeden teyit ettim. ancak 3 aydır iskan açılmış alınabiliyor yani ancak müteahhit başvuru yapmamış hiç bir şekilde. evi beğendim almak istiyorum ama iskan için bir sözleşme yapılması gerekir mi ya da nasıl ilerlemek gerekir?

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    kat irtifakı olan ancak iskan alınmamış bir yerden konut alınır mı?

iskan bölgedeki imar sorunundan dolayı alınamamış belediyeden teyit ettim. ancak 3 aydır iskan açılmış alınabiliyor yani ancak müteahhit başvuru yapmamış hiç bir şekilde. evi beğendim almak istiyorum ama iskan için bir sözleşme yapılması gerekir mi ya da nasıl ilerlemek gerekir?
    İskan masraflarını belediyeden öğrenin o masrafları fiyattan düşün .Ama iskan alınamıyorsa herhangi bir nedenle, asla almayın bence.Hatta adam ihmal ettiği için iskan almayı ceza olarak iskan masrafının iki katını düşün ceza olarak))))))))

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İskan masraflarını belediyeden öğrenin o masrafları fiyattan düşün .Ama iskan alınamıyorsa herhangi bir nedenle, asla almayın bence.Hatta adam ihmal ettiği için iskan almayı ceza olarak iskan masrafının iki katını düşün ceza olarak))))))))
    mantıklı belediye nasıl yardımcı olabilir bana tanıdık vasıtasıyla imar müdürüne gidicem saat 14:00 da neler sormam gerekir?

5. Geçen biriyle konuştum 875 bine beylikdüzünde deniz manzaralı 95 m2 ev varmş 3+1 yatırım amaçlı almayı düşünüyorlarmıış. Ben bu insanları analmıyorum bunlar farklı bir boyuttamı yaşıyorlar?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

6. Emlak vergisi ni aldığınız yıl ödemezsiniz.sattığınız yılı komple siz ödersiniz.

7. Bu 1,5milyonluk konut stoğunu Fener'in 90 dakika %70-75 topla oynamasına benzetiyorum. Ortada gol yok, pozisyon az, zar zor hücumlar. Topu nerde oynuyorlar, istatistiği nerde yapıyorlar kendi sahalarında. Konutlar nerde, kendi sahalarında. Ben nerdeyim? Ben rakibin kalecisiyim

8.  Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Mevduatın yerlerde süründüğü borsada yukarı markın azaldığı bu dönemde ev almaya karar verdim.Inşaat işi ile uğraşan bir kişiden aldığım bigiler bu kararı almanda etkili oldu.Geçtiğimiz yıla göre inşaat maliyetinin arsa payı hariç en %50 yükseldiğini söyledi.Bir önceki yıl bir daire için 100 bin lira malzeme fiyatı öderken bu yıl 150 civarı fiyat ödüyoruz üzerine arsa payındaki artışıda eklersek şuan bile ev fiyatları hala makul dedi.Iyimi kötümü yaptık bilmiyorum ama sonuçta kendi oturacağım bir ev.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Oturmak için ev almak her zaman iyidir. Beğendiyseniz, içinize sindiyse 3e 5e bakmanıza kafa yormanıza hiç gerek yok. Hayırlı olsun.

Sayfa 369/1002 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •