Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 126/1002 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılma olmasın,,,ev sahibi, ya da mal sahibi, malını mümkün olan en yüksek fiyattan satmaya çalışacak...almaya çalışan da, en uygun fiyattan almak için uğraşacak...eğer mal sahibi, babadan kalma arsa Zengin değilse, alan da alın teri ile biriktirdiği helal para ile alıyorsa...sonuna kadar taraflar çıkarını düşünecek.

Benim kızdığım şu, bir malı alma ha da kiralama niyetin varsa malı itin dötüne sokmana gerek yok...bir kiracı adayı vardı, evi kiralamak istiyor...ben 100 dedim, adam 90...olmaz dedim.,sonra başladı, evde çivi delikleri var, parkeler de eskimiş..vsvs...yahu dedim, evi beğenmediysen ne diye kira pazarlığı yapıyorsun, git beğendiğin bir evde otur, içine sinmeyen evde oturma.

Yani şunu demeye çalışıyorum...her ev sahibine emlak Zengini, havadan ev sahibi olmuş muamelesi yapmayın...adam hayat boyu yaptığı birikimle o evi almıştır, tek güvencesi odur, tabii ki satabildi en yüksek fiyattan satmaya çalışacak.

Not: bu arada konu sayın thron un sorusu üzerine açıldı..ama yazdıklarımın onunla ilgisi yok..genel yazıyorum...zaten emlak piyasasına sallayan biri de değil bildiğim kadarıyla.
    Ev sahibi kazık yemiştir aldığı evde 10 yılda yatırımı dolar karşısında erimiş altın karşısında çökmüş birde evi kiracı tarafından eskitilmiş ve evi yıllanmıştır. Yaptığı bu yanlış yatırımı acaba nasıl telafi ederim derken satılmayan evinin fiyatını ha bire yükseltip evim şu kadar bu kadar diye kendi kendini tatmin eder bu ev sahipleri. Madem bu kadar değerli evin niye satıyon karşiiim diye sorarlar adama da işte boşver sormayıverelim . Sonuç olarak parasal genişlemeyele emlak balonu şişirildi. Balon henüz patlamadı bi patlasın sonra bakarız emlağa . Adamlar halen 300 olan ve satılmayan evini 500 e çıkarıyorsa o adama herşey müstahaktır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    dediğiniz gibi en kelepir daireyi almak gibi bir ihtimal cidden zor, öyle bir beklentim de yok.

tebernüşün sitesinden düşündüğüm sitenin 2013 fiyatlarına falan baktım fiyatlar enflasyonla oranlayınca eh işte dedirtiyor.

diğer yandan bahçeşehir bölgesinde aidat sıkıntısı olduğu için kira çarpanı konusunun çok esprisi kalmıyor.

şu an için düşündüğüm 2+1 ler için fiyat 450k, aidatlar 380 civarı (ısınma hariç) ki havuz spor alanı falan da yok.

Sahibinden ilan dediğiniz gibi uçuk fiyatla oluyor sanki, ucuzu zaten emlakçılar kapıyor.

Bu araad proje değil bitmiş bina bakıyorum.
    ispartakuleye baktınızmı , uygun yerler bulabilirsiniz ..

sitede ararken avcılar tahtakale mahallesi diye geciyor ispartakule.

Avcılarla alakası olmamasına ragmen , E-6 nın obür tarafında olmasına ragmen avcılar belediyesine baglı.Ama bahçesehirle bitişik .

3. Ispartakuleye geçen hafta HS Kırtasiye diye bi yere gittik bir geziden dönerken...Her taraf Arap doluydu...

O tarafları aradınız taradiniz hala birşey düşürmediniz mi
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Ispartakuleye geçen hafta HS Kırtasiye diye bi yere gittik bir geziden dönerken...Her taraf Arap doluydu...
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    O tarafları aradınız taradiniz hala birşey düşürmediniz mi

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aramadım da taramadım da...İşim Anadolu tarafında Ataşehirde...Evim de işime yakın...

Ispartakuleye , Edirne dönüşü kızımın okul alışverişi için HS Kırtasiye diye bi yer var onun için girdim...O bölgede gezdim biraz...Gördüklerimi yazdım...

6. Açın 60 ve 70 lerin filmlerini izleyin fakirler bile müstakil evlerde yaşarmış. Şimdi ısparta kule yok bilmem ne kule milletin oturduğu evlere bak. 30 katlı ev her katta 6 7 daire 200 daire. 500 M2 YE yapsa evin tabanı adam başı 2 m2 düşer. 2m2 ye millet gidip 500 600 1 milyon bayılıyor. Fiyatlar artarkende halen balon söndü diyorlar. Balon halen şişiyor tl olarak fiyatlar artıyorsa balon şişiyor demektir az şişmesi patlamış yada iniyor anlamına gelmez.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

7. https://www.dunya.com/kose-yazisi/ko...i-degil/453812

Sıfır konut satışları artmadıkça ekonomiye katkısı sınırlı olur diyor.

Sağolsun bazı aç gözlü müteahhitler sayesinde fiyatlar faiz indirimine rağmen fiyatları arttığı için pek talep olmuyor sıfır konutlara.

Bakalım kim yelkenleri suyu indirecek.
    ,

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    https://www.dunya.com/kose-yazisi/ko...i-degil/453812

Sıfır konut satışları artmadıkça ekonomiye katkısı sınırlı olur diyor.

Sağolsun bazı aç gözlü müteahhitler sayesinde fiyatlar faiz indirimine rağmen fiyatları arttığı için pek talep olmuyor sıfır konutlara.

Bakalım kim yelkenleri suyu indirecek.
    ,
    Yazıyı abone olmadan nerden okuyabiliriz?

Sayfa 126/1002 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •