Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 212/1002 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    İyi de şu an zaten 5 yıl içerisinde satılan evlerden alış satış fiyatı arasındaki net farktan yüzde 35 gelir vergisi alınıyor.2020 den sonra bu 5 yıl kaldırılıyorsa o ayrı.O zaman ev satışlarını ciddi anlamda etkiler.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Emin değilim ama yeni vergi paketinde bu süre kalkacak ve 5 milyon tl üzerindeki evlere yeni vergi gelecek diye okumuştum.

2. Ev bakıyorum adliye yakın evlerde sıfır binalar 1-1.5 arasında milyon civarında .

Tüm ilanlar 6000-7000 tl avukat kiracısı var diyor .

Bu kiralar bana çok uçuk geldi gel gel amaçlı sanki

Evlerin hepside normal apartman dairesi ve dubleks

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Gayet uygun sizin yorumunuz, bence fiyatlar çok yüksek.

Ankara,iklim olarak biraz farklı, kışları hem ödersiniz hem donarsınız.

Eğer alt katınızda kombi yanmıyorsa, ısınmak için, ödemeniz gerekenin 3 katını ödersiniz.

Buna çözüm diye mantolama zorunluluğu getirdiler,bu da gösteriyorki, Ankara ikliminde bu kombi zırvalığı tutmuyor.

Yaşam kalitesi ile inşaat kalitesini karıştırmamak lazım.
    evler gayet uygun derken gelire göre uygun demek istedim. asgari ücretlisi işçisi vs zaten sittin sene alamaz özelikle bekarsa.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Mümkün değil çocukları varsa, haaa... saldım çayıra mevlam kayırır çocukları derlerse olur.

Size aylık net 3 bin gayme vereyim, büyük şehirlerden birinde normal bir ev 2+1 alin bana, dağ başı olmayacak şekilde.
    gaya abi tutupta gölbaşındaki villalardan bahsetmiyoruz

keçiörende benim tanıdıklar mesela . ayrıca mubarek 40 yaşına kadar hiç mi birikim yapmadı bunlar. tutup 2 tane evi birden almaktanda bahsetmiyorum. mümkün olabileceğini söylüyorum
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    İyi de şu an zaten 5 yıl içerisinde satılan evlerden alış satış fiyatı arasındaki net farktan yüzde 35 gelir vergisi alınıyor.2020 den sonra bu 5 yıl kaldırılıyorsa o ayrı.O zaman ev satışlarını ciddi anlamda etkiler.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    şimdilik 5 sene oturma veya sahip olma şartı var ozaman vermiyorsun ama yeni yasada bu 5 sene ve % 35 oranı banada çok saçma geldi ama malum burası türkiye.bence yaparlar.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5. yeşilyurtta apartman dairesi dubleks sordum yeni bina 140 m2 net

6.800 milyon istiyordu .

havalimanı gitti diye iki kat daha izin gelmiş 5 kat yerine artık 7 kat olacakmış bu bölge diye duydum bu arada .

Ama net bir bilgim yok kulaktan dolma bilgi şu anda

6. Yeni vergi kanununda 5 yıllık süre ile ilgili bir değişiklik yok. Tasarıdaki değişiklik daha çok tapu harcına ilişkin anladığım kadarıyla.

https://www.aa.com.tr/tr/politika/me...apacak/1647711 (Komisyonlar başlığının üstündeki paragraf)

Devam edecek veya artacak sorunlar:
    1-) 5 yıl içinde satılırsa değer artış kazancı vergisinin üfe endekslemesi ile hesaplanması

2-) Gayrimenkul alım tarihi olarak sözleşmenin ya da ödeme gününün değil tapu ya da teslim tarihinin esas alınması
    Son düzenleme : Epicurist; 17-11-2019 saat: 20:41.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    evler gayet uygun derken gelire göre uygun demek istedim. asgari ücretlisi işçisi vs zaten sittin sene alamaz özelikle bekarsa.

gaya abi tutupta gölbaşındaki villalardan bahsetmiyoruz

keçiörende benim tanıdıklar mesela . ayrıca mubarek 40 yaşına kadar hiç mi birikim yapmadı bunlar. tutup 2 tane evi birden almaktanda bahsetmiyorum. mümkün olabileceğini söylüyorum
    Ben de Golbasindan bahsetmedim zaten, dag basi olmayan 2+1 istedim, hangi semtler pahalıdır bilemem, Ayrancı ve 5 km. çap aylık 3 bin gayme keş ödeme.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. Kentsel dönüşüm için kararı İbb onaylarsa .

Yılsonunda evler bedava yenilenir 40-50 yıllık binalar .

Bende depremde sonra nasıl olurda ev fiyatları bu kadar yaşlı binalarda arttı diyordum

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 212/1002 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •