Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 405/1002 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bugün emlakçımla konuştum. Kendisi ile düzenli konuşuyoruz.

Geçtiğimiz 2 ay , faizlerin düşüşü ve ertelenmiş taleplerin canlanması ile çok iyi geçmişti. Başını kaşıyacak zaman bulamıyordu. Lakin virüs baya etkilemiş. 3 tane satışı tapudan dönmüş (whatsapp yazışmalarını gösterdi). 1.550.000 TL'ye satılan villa , virüs nedeniyle ertelenmiş.

Virüs kısa vadede çok olumsuz etki yapar. Ev gibi büyük yatırımlarda, evi alacak kişi belirsizlik istemez. Zihni berrak olsun, kararı net olsun ister. Darbeydi, salgın/virüs, devaülasyon, v.s. direkt olarak etki eder. İkinci olarak alternatif yatırımlar/maliyetler önemli. Yani ev almasa, o parayla napacak? Şu anda altın/dolar alırım daha karlı diyebilir insanlar. (Türkiye'deki algı maalsef Kriz eşittir dolar ve altının yükselmesi.) Elimde 160-170'lerden altın var. 300'e gelsin satıcam diyordum. 330'a geldi. Şimdi 300'e gelsin alayım diyorum

Eğer global kriz az hazarla atlatılırsa, Mayıs-Haziran gibi ev satışları artar (haliyle fiyatlar da). Ama kriz daha da derinleşirse, 2021'ye sarkar. Ben kötü senaryodayım. kriz derinleşecek ve elinde nakti olana fırsat sunacak diye düşünüyorum. Bu nedenle nakitte bekliyorum.

Ha nakti nasıl kullanırsınız? Size kalmış? Borsalar çok fazla düştü, elbet çıkacak. min %50 kar getirebilir kısa sürede. Ama garantisi de yok. Çok riskli. Bir de herkesin finansal okuryazarlığı yok. Sokaktaki adam ne düşünür? Ya Ev, Ya Altın, Ya Dolar, Ya TL Faiz? Sizce hangisi?

2.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    dün söylediğim gibi 910,000 liraya ev almak yerine bugün borsaya...
    Eğer günlük alım satım yapmayacaksanız hisselerinize e-cas sisteminden blokaj koymanızı öneririm. Böylelikle aracı kurum iflas etse dahi hisselerinizi geri alabilirsiniz. Ayrıca aracı kurumun olası bir art niyetli davranışını engellemiş olursunuz.

Aşağıdaki linkten girip e-devlet şifreniz ile gerekli adımları izleyip şifrenizi oluşturun. Benim sayfam yazan yerin altında "e-cas" yazan yere tıklayıp hisselerinize blokaj koyup çözebilirsiniz:

https://portal.mkk.com.tr/portal/#Portal-Login
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Eğer günlük alım satım yapmayacaksanız hisselerinize e-cas sisteminden blokaj koymanızı öneririm. Böylelikle aracı kurum iflas etse dahi hisselerinizi geri alabilirsiniz. Ayrıca aracı kurumun olası bir art niyetli davranışını engellemiş olursunuz.

Aşağıdaki linkten girip e-devlet şifreniz ile gerekli adımları izleyip şifrenizi oluşturun. Benim sayfam yazan yerin altında "e-cas" yazan yere tıklayıp hisselerinize blokaj koyup çözebilirsiniz:

https://portal.mkk.com.tr/portal/#Portal-Login
    Aldigimiz hisseler takasbankta saklanmiyor mu? Bloke koysak bile olasi araci kurum iflasinda hisseler yine bize ait degil mi? Bunun icin illa bloke koyacaksak ne amacla takasbankta saklaniyor ki?

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kötü amaçlı kullanım için bloke koymadıktan sonra yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Aracı kurumunuz iflas eder ama hisselerinizi satmamış olur geri alırsınız. Ancak sattıysa bir bardak soğuk su için.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Kötü amaçlı kullanım için bloke koymadıktan sonra yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Aracı kurumunuz iflas eder ama hisselerinizi satmamış olur geri alırsınız. Ancak sattıysa bir bardak soğuk su için.
    Bence yaniliyorsunuz ama konu ile ilgili kuruma mail attim. Bakalim donus yaparlarsa buradan da bilgi veririm.

Not: Konuyu saptirdigim icin kusura bakmayin.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Konuştuğumuz miktar 900 binTL.

217 bin tl'ye kadar bir koruma mevcut ancak bunun oluşabilmesi için bazı şartlar var. Bloke koymak günlük al sat yapmayacaklar için serveti korumanın tek yolu.

7.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    900,000 liraya bu evi almak yerine yarın borsaya yatırıcam paramı bakalım ne olıcak...

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...99858854/detay
    Ben olsam AYGAZ ve AKSA alirdim.

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Konuştuğumuz miktar 900 binTL.

217 bin tl'ye kadar bir koruma mevcut ancak bunun oluşabilmesi için bazı şartlar var. Bloke koymak günlük al sat yapmayacaklar için serveti korumanın tek yolu.
    Bende bloke koyarim.

Hisseleri acikcilardan korumanin tek yolu.

Sayfa 405/1002 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •