Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 383/1002 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Kazanmış da olabilirler. Gayrımenkul işinden de kazanan olacaktır.

Benim kazandım diyene tek soracağım soru şu: öz Sermaye olarak başladığında kaç Gram ALTIN ın vardı? Şimdi kaç Gram ALTIN ın var?

Buna göre Gram ALTIN bazında kar eden varsa her zaman saygı duyarım. Aferin derim.

Hodri meydan. Kazandım diyen Gram ALTIN bazında son 15 senede alıp sattıklarını yazsın. Bakalım toplamda kaç Gram ALTIN kar etmişler? Kaz***** da hep beraber ayakta alkışlayalım ön yargısız!

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Zaten 2.5 kat kazandim diyen de palavra atiyor.

Anladigindan degil.

Akli sira militanlik yapiyor.

Alıntı Originally Posted by ykyildiz Yazıyı Oku
    3 senede 2.5 kat değerlendi demişsiniz. Gerçekten çok merak ettim. Semt, daire özellikleri ve alış fiyatınızı yazabilir misiniz rica etsem?
    Gerçek değil bence 2-3 senedir aynı fiyatla veya aynı fiyata yakın satışta olupta yeni yeni satılan evler var bizzat yakın çevremden kişilerin sattığı. İzmir belki biraz farklı olabilir.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Felaket tellalı bunlar.Güya emlak piyasası çökecekti de bankalardan garip gurabanın malını üçte bir fiyatına alacaklardı.Böyle söylüyorlardı zamanında..Çok uyardım buradakileri ama inanmayıp evlerini satıp kiraya çıkanlar parayı 6.5-7 tl den dolara bağlayanlar oldu.Usd 20-30 olacak diyorlardı.O zamanlar forumda konular açılıyor borsa 10 bin olacak diyordu kimi şom ağızlılar.

Hergün foruma onlarca ileti gönderenler abiler ablalar şimdilerde ortada yoklar.Benim 3 sene önce aldığım evde 2.5 katladı şimdilik.Daha piyasa hareketlenmedi bile.
    Bu heyecanlı arkadaş üç sene önce ev almış mı yoksa satmış mı?
    Ben pek anlayamadım, bir de siz bakın dostlar.

Üstelik, ev satıp kiraya çıkarak parayı dolara bağlayan kişileri de "uyarmış".
    Fakat başkalarını uyarırken kendisini uyarmayı unutmuş.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Bu heyecanlı arkadaş üç sene önce ev almış mı yoksa satmış mı?
    Ben pek anlayamadım, bir de siz bakın dostlar.

Üstelik, ev satıp kiraya çıkarak parayı dolara bağlayan kişileri de "uyarmış".

Emegine saglik djoz,

Simdi herhalde nickini degistirir.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Emegine saglik djoz,

Simdi herhalde nickini degistirir.
    Yok hocam değiştirmez,
    Bir iki ay ortadan kaybolup sonra yine gelir pişkin pişkin.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Kazanmış da olabilirler. Gayrımenkul işinden de kazanan olacaktır.

Benim kazandım diyene tek soracağım soru şu: öz Sermaye olarak başladığında kaç Gram ALTIN ın vardı? Şimdi kaç Gram ALTIN ın var?

Buna göre Gram ALTIN bazında kar eden varsa her zaman saygı duyarım. Aferin derim.

Hodri meydan. Kazandım diyen Gram ALTIN bazında son 15 senede alıp sattıklarını yazsın. Bakalım toplamda kaç Gram ALTIN kar etmişler? Kaz***** da hep beraber ayakta alkışlayalım ön yargısız!
    2010 yılında 120 bin tl ye evimi aldım. Dolar 1.5 tl, Gram altın 50 tl idi.

Yani 80 bin dolara yada 2.4 kilo altına almışım.

10 yıl sonunda Dolar karşılığı 484 bin tl, gram altın karşılığı 740 bin tl olmalı.

Ben evimi şimdi satsam satsam en iyi 350 bin tl ye satabilirim.

Kar var mı ve bu fiyat kredisiz nakit aldım. Kredi ile alsam kabaca 200 bin tl ye gelirdi. 2010 yılı faiz oranlarıyla. Birde eve surekli para harcıyorsunuz. Kombiydi, parkeydi, boyaydı, kapıydı, pencereydi, en son dusakabin yaptirdim 2000 tl mesela, mutfak dolabı eskidi degistirsem en kötüsu 10 bin tl gibi gibi, Sürekli bedelli açıklayan hisse gibi yani

Oturacak bir evinin olmasının güzel yanı ev sahibi diye bir kavram yok. Sahiplik duygusu benim oğlana dünyalari versen evden çikmaz çünki gözünü burada açtı.
    Kira vermiyorsun birde ben evi almamış olsaydım bugun ki kira fiyatıyla oturduğum eve 10 yılda 160-170 bin kira ödeyecektim.

Yani bu ara ev alınır mı. Kiradaysan ve kendi evin yoksa alınir. Kar mı edersin zarar mı bilemem. Çok hoş bir duygu kendi evinin olması.

Almanyada, Maltada ev fiyatları uçmuş. Faizler ekside olunca tabi. Bizde de ucar mı ? Oralarda kafana göre dogayı katledip, her tarafı imara açmıyorlardır tahminimce ev az yapilinca fiyatlar coşmuştur. Bizde de enflasyon ile maliyetler arttı yeni ev yapımı az gibi stok var mi nedir ne degildir bilmiyorum. Ama hissi olarak 2.el araçta yaşananlar sanki ev fiyatlarında da olacak gibi bir his var içimde.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    2010 yılında 120 bin tl ye evimi aldım. Dolar 1.5 tl, Gram altın 50 tl idi.

Yani 80 bin dolara yada 2.4 kilo altına almışım.

10 yıl sonunda Dolar karşılığı 484 bin tl, gram altın karşılığı 740 bin tl olmalı.

Ben evimi şimdi satsam satsam en iyi 350 bin tl ye satabilirim.

Kar var mı ve bu fiyat kredisiz nakit aldım. Kredi ile alsam kabaca 200 bin tl ye gelirdi. 2010 yılı faiz oranlarıyla. Birde eve surekli para harcıyorsunuz. Kombiydi, parkeydi, boyaydı, kapıydı, pencereydi, en son dusakabin yaptirdim 2000 tl mesela, mutfak dolabı eskidi degistirsem en kötüsu 10 bin tl gibi gibi, Sürekli bedelli açıklayan hisse gibi yani

Oturacak bir evinin olmasının güzel yanı ev sahibi diye bir kavram yok. Sahiplik duygusu benim oğlana dünyalari versen evden çikmaz çünki gözünü burada açtı.
    Kira vermiyorsun birde ben evi almamış olsaydım bugun ki fiyatla 10 yılda 160-170 bin kira ödeyecektim.

Yani bu ara ev alınır mı. Kiradaysan ve kendi evin yoksa alınir. Kar mı edersin zarar mı bilemem. Çok hoş bir duygu kendi evinin olması.

Almanyada, Maltada ev fiyatları uçmuş. Faizler ekside olunca tabi. Bizde de ucar mı ? Oralarda kafana göre dogayı katledip, her tarafı imara açmıyorlardır tahminimce ev az yapilinca fiyatlar coşmuştur. Bizde de enflasyon ile maliyetler arttı yeni ev yapımı az gibi stok var mi nedir ne degildir bilmiyorum. Ama hissi olarak 2.el araçta yaşananlar sanki ev fiyatlarında da olacak gibi bir his var içimde.
    Is'te saglikli degerlendirme bu.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Zaten 2.5 kat kazandim diyen de palavra atiyor.

Anladigindan degil.

Akli sira militanlik yapiyor.
    Elbette mucize kabilinden bir olay son 3 senede 2.5 katı artış sn tınaz .Arkadaş yazsa olayın nerde gerçekleştiğini ,elbette koca forumdan biri çıkar o havalide oturan ,arkadaşa izah eder yok o fiyatlar aslında öyle değil diye.Bakalım bekliyoruz piyango bileti son 3 yılda nereye çıkmış.Yazsa görürüz tabi şanslı yeri.Benim bildiğim o arkadaş dünya yıkılsa emlak piyasasını savunur.Nedendir çözemedim,eski girdileri var,aynı şahıssa anladığım emlakçı,müteahit falan da değil,çok fazla emlağı olan biri de değildi yanlış hatırlamıyorsam,ama gene de emlak işini çok sever.Elbette hatırladığım kadarıyla ,yaş ilerledi yanlış insanı hatırlıyorsam artık kusura bakmasın.

Sayfa 383/1002 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •