Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 85/1002 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 673 - 680 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. internet sitesindeki 3 adet farklı emlakçıya ait kiralık ilanı notere tespit yaptırdım. yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bu tip uygulamaları - adam sende bana ne - diyerek geçiştirmek yerine don kişot da deseler uğraşacağım.

Benim İzmir de oturduğum daireyi kirayı vererek , zorunlu bir durumdan ötürü Ankara da kirada oturacağımdan çıktı bu işler. Ben hiç bir şart koşmadım. Sadece çalıştığına dair işyerinden bir belge ( maaş bordrosu olur, kimlik olur, sgk belgesi olur ) Eryaman da baktığım evlerin kirası da 1200 / 1500 aralığında. Benim daireyi 2000 tl. ye veriyorum. Şimdi oradaki ev sahibine mal varlığımı, banka hesabımı vb. göstersem takla atarak verecek kiraya. Ne gerek var bunlara, yaparsın kontratını bitti.

Bundan 8 yıl önce seferihisarda kiracım 3 ay üst üste ödeyemedi ( işten çıkarılmıştı ) aidat borcu da birikince adamla görüştüm, Hiç uzatmadı ve çıktı. Ama bende halden anlayarak kira borcunda ısrar etmedim. Sonuçta kötüye kullanım yok, ALLAH kimseyi zorda bırakmasın.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bundan 8 yıl önce seferihisarda kiracım 3 ay üst üste ödeyemedi ( işten çıkarılmıştı ) aidat borcu da birikince adamla görüştüm, Hiç uzatmadı ve çıktı. Ama bende halden anlayarak kira borcunda ısrar etmedim. Sonuçta kötüye kullanım yok, ALLAH kimseyi zorda bırakmasın.
    saygı çerçevesinde karşılıklı anlaşma, tebrikler...

3. en kızdığım noktayı söyliyim.
    firmanın teki 3+1metroya yakın ev satışı yapıyor. liste fiyatı 750.000 biliyorum. ödenen para 500.000. gösterilen fiyat 300.000.
    güçlü bir adam olsa tapudaki satış rakamını alsa sen 300 e satmışsın ver bana 300 ya da bir miktar daha üstte dese ne olur?
    ah ah ah.
    başka bir kızdığım nokta ise diyelimki bir evde kdv yüzde 18. devlet gitti kdv yi düşürdü. müteahİT düşürmez fiyatı aynı kalır . devlet o zaman kar yapamıyor ki. uzun zaman yüzde 1 idi gerçi.

4. ist esenler müteahİT kendi yaptığı daireye 330 istedi. ben safım 300 olur mu dedim. onun tanıyan birine sordurdum fiyatı düşürebilir mi diye. çakal müteahit demişki ne senin ne benim dediğim.yani 315 istiyormuş. neyse olmadı. o dairenin karşısı satılık. bu müteahit bu daireyi 260 a aldı.

5. 1 milyon tl dedikleri evi 500.000 tl ye,
    600.000 tl dedikleri evi 300.000 tl ye vermedikleri müddetçe ben ev almam...

Naktimi tutarım, değerlendiririm başka şekilde...Kirada kalırım...Her ilde her semtte her ev benim...

Ahmetg Guest
    Kiraci ile yeni yil icin artista anlastik

Tekrar kontrat yapilmasi damga muhur falan gerekiyormu?

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Kiraci ile yeni yil icin artista anlastik

Tekrar kontrat yapilmasi damga muhur falan gerekiyormu?
    Gerekmez. Taraflardan biri sözleşme bitiminden 30 gün önce yazılı olarak vazgeçmediği halde , sözleşme aynı şartlarla 1 yıl daha uzatılmış olur. Ama siz sözleşmede yazılı artış oranından farklı bir oranda anlaştıysanız ilk kira yattığında -eksik - ise hemen ihtar çekmelisiniz. Problem yoksa artık iki tarafta yatan kirayı kabul etmiş oluyor.

8. Ben kiracı alırken, eşinin ve kendisinin TC Kimlik numarasını istiyorum. Bankalardan sorgulama yapıyorum. Kredi kartı ve/veya kredilerini aksatıyorsa, evi vermiyorum. ya da diyorum min 6 ay peşin ver.

Genelde yabancıya ya da İstanbullulara veriyorum

Sayfa 85/1002 İlkİlk ... 3575838485868795135185585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •