Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 150/1002 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    02 Ekim Çarşamba 11:23 ODD: OTOMOBİL VE HAFİF TİCARİ ARAÇ PAZARI EYLÜL'DE %82,4 ARTTI

işler açılıyor

evlere de yansır mı ?
    Geçen sene Eylül ile kıyas olabilir mi, devalüasyon sonrasına yani.

gerçi havada QE kokusu var her şey olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Geçen sene Eylül ile kıyas olabilir mi, devalüasyon sonrasına yani.

gerçi havada QE kokusu var her şey olabilir.
    Önce 4 te 5 te 1 ine indi rakamlar...Şimdi 2 katına çıkmış gibi

Angry

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    herkes emlak vergilerinin artışı gerekli mi sorusunu sormalı bence .. zira bu mevcut zihniyet hayatın her alanında zaten geçmişe göre yüksek vergiler alıyor..bu vergiler neden yetmiyor ? bu soruları sorun..

diğer yandan.. istanbul un beton olmaması vergi oranlarını arttırarak sağlanamaz..kanunları ciddiyetle uygulayarak ve imar planlarına bağlı kalarak (ikide bir değiştirmeden) betonlaşmayı engellersin.. bunun için ilkeli ve prensipli bir halk gerekir.. ki kanunları uygulamakla mükellef görevlilerin hata/yanlışlık/rüşvet gibi konularda yakasına yapışmaları gerekir..

istanbul şu haliyle zaten bir köy.. evlerin değeri sanıldığından daha düşük.. istanbul ancak tersine göç ile nüfusu azaltılıp bina sayısı da yarıya filan indirilirse bir şeye benzemeye başlar..
    sonuna kadar katılıyorum ..başlıkta bazı yazılarda gördüm, yok beyan etmeyenler varmış sorun onlarmış vs..

çok pardonda, ben maaşı alırken devlet daha elime geçmeden şak diye keser, içtiğimiz suya kadar vergisini veriyoruz.. ben evi alırken kredinin faizini bankaya domalıyorum, devlet alırken o borçlar ödenirken çekilen sıkıntılara ortak mı ki gelire ortak olma hakkını kendini görüyor, ben kredimi ödeyemediğimde ya da geciktirdiğimde al oğlum bunla ödersin bu ay mı diyor!?...

ben şahsen kaçıranlara haram olsun değil helal olsun diyorum ama ödediğim vergilerin bir kuruşunu bile devlete helal etmiyorum(damga vergisi ne ya!)

uzun lafın özü.. tabana yaydıkça tabanımıza yaslıyorlar. kimsede çıkıp aga bu nedir demiyor...

4. Üye olun, paylaşın, siparişinizi HAMİDİYE SU dan verin...İBB ye destek olalım !!!

https://hamidiye.istanbul/siparis/giris.php

5. bunların çoğu ilkokul seviyesinde matematik bildikleri için hesap kitap tınlamazlar.

zengin olanların çoğu son 20 senede palazlanan Ali Ağaoğlu vb çakma müteahhitler.

https://www.dailymotion.com/video/x5ghv38

evvelden kuş kadar gücü olan inşaata girip önce köşeyi döndü. sonra daha da heveslendi büyüdü büyüdü büyüdü. borç aldı daha büyük projeler yaptılar...

ama 2014 ten sonra düşüş trendi başladı. bunlara kol gibi girmeye başladı...

özsermayesi yeterli olmayan ve kredi ile iş yapanların dötünde şemsiye açtılar!!!

şimdi de global büyük ekonomik resesyon başladı. 2 sene dünyada daralma devam eder.
    Türkiye de bundan nasibini alacaktır.

şimdi devlet vergi toplayamıyor. kayıtdışı ekonomi ile baş edilemiyor. en kolay yöntem birden fazla gayrımenkulü olan sahiplerine ek vergiler getirmek.

merak etmeyin devlet kira gelirinizin %50 sini vergi olarak alana kadar yolunuz var!!!

Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    bir binada 12 daire var. müteahit yaklaşık 1 senedir aynı fiyatta. 2 daire satabilmiş. 525 satış fiyatı.
    425 e sataydı bankaya koysaydı 531,5 olurdu.
    yok biz yapmıyoruz düşmüyoruz 10 milyar düşerlermiş. pehhhh.
    onlara karşı hiç iyi duygular beslemiyorum.

6. Bu yeni yasayı bende iyi niyetli bulmuyorum. Eğer iyi niyetli olsaydı bunu ilk olarak zincir marketlere uygulamaları gerekirdi. 1 marketi olandan x birim alıyorsan 2. marketten 2x alacaksın. 1. cafesi olandan x alıyorsan 2 cafesi olandan 2 x alcaksın. Bunu restorant giyim mağazası vs vs çoğaltabiliriz. Böylece adalet sağlanır.

Ama malesef sistem balinalara dokunmuyor yine orta gelir seviyesindeki insanların gelirleine göz dikmiş durumda. Şu 3 harfli zincir süpermarketlerin diğer dev süpermarketlerin orta gelir seviyesini yoketttiği ve tüm insanlığı fakirleştirdiği gerçeğini es geçiyorlar. Too big to fail yalanıyla para basıp kurtarılan bail out edilen amerikan firmalar fordlar jp morganlar vs. Ama işe sıkışınca yine orta direğe dayandılar. Gerçi artık orta direk kalmadı )
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    bunların çoğu ilkokul seviyesinde matematik bildikleri için hesap kitap tınlamazlar.

zengin olanların çoğu son 20 senede palazlanan Ali Ağaoğlu vb çakma müteahhitler.

https://www.dailymotion.com/video/x5ghv38

evvelden kuş kadar gücü olan inşaata girip önce köşeyi döndü. sonra daha da heveslendi büyüdü büyüdü büyüdü. borç aldı daha büyük projeler yaptılar...

ama 2014 ten sonra düşüş trendi başladı. bunlara kol gibi girmeye başladı...

özsermayesi yeterli olmayan ve kredi ile iş yapanların dötünde şemsiye açtılar!!!

şimdi de global büyük ekonomik resesyon başladı. 2 sene dünyada daralma devam eder.
    Türkiye de bundan nasibini alacaktır.

şimdi devlet vergi toplayamıyor. kayıtdışı ekonomi ile baş edilemiyor. en kolay yöntem birden fazla gayrımenkulü olan sahiplerine ek vergiler getirmek.

merak etmeyin devlet kira gelirinizin %50 sini vergi olarak alana kadar yolunuz var!!!
    teşekkürler.
    birden fazla evi olana ek vergi olayı konuşuluyor. şu müteahitlere yapsınlar

8. https://www.youtube.com/watch?v=2AMmcOhaEHw
    Konut Fiyatları Konut Kredisi ve Konut Yatırımı Eylül 2019
    tarafsıza benziyor.
    istanbul için 4785 tl m2 fiyatı dedi.
    çok ya. 90 metrekare 421 bin civarı yapıyor.
    püfff.
    bir daire brüt 118 m2 diyelim ortak alan 17 m2. satış fiyatı 118*4785 mi olmalı? yoksa 135 m2 ile mi çarpılmalı

Sayfa 150/1002 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •