Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 222/1002 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Bir fırın için satıştan mı vazgeçilir. Hem de 800 bin liralık bir ev. Bana adam eşyalı diye ev sattı. Eşyasız olduğunu anladım. Ben yinede vazgeçmedim. Demek ki içinize sinmeyen başka şeyler var ?

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Müşteriler de baya cingeneymis...avizeye, fırına göz koyan...ben şahsen başkasının fırınını kullanmazdım...avize neyse de.

Bu durumda, çok istiyorsan fiyatı 5000 dersin..isteyen onu da öder alır...avize vs zahmetli iş, çok beğendiğiysem uğraşmıyım diye parası neyse öder alırdım.

2. Ben 3 sene önce ev sattım.Adam kapora vermek için eşiyle ve aracı komşularla eve geldi.Sohbet sırasında hesapta hiç eşya yokken bar taburelerini hediye olarak istedi.Onu verdim.Bu arada adamın hanımı da benim hanımı bağlayıp ankastre fırının sözünü almış, ona da hanım söz verdiyse tamam dedim.En son olarak adam mikrodalgayı da istedi.Buna kızsam naz yapsam da nihayetinde verdim gitti.Ardından birşey gelmedi tabii ama adam buzdolabını istese herhalde onu da verirdim.Şu an sattığım evin piyasası anca yüzde 20 ya arttı ya artmadı.

800 binlik eve müşteri gelmişse komple veririm eşyaları.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

3. Nef yakinda 2+1 800 binlik eve 0 araba verir internet satişinda )
    Evlerin kapi kollarida özel dizaynmiş hem
    GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bugün bir arkadaşla bu konuyu konuştuk,bu düzenleme düşünülen veya bizim anladığımız şekliyle çıksaydı,çok tepki çekerdi...
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu konuda hükümete çok baskı var. Mezun durumda iş bulamayan , gayrimenkul değerlemeciler, çevre mühendisleri hatta mimarlar bu kanunun çıkması için lobi yapıyorlar. Eğer yasalaşmış olsaydı , alım- satım için bu yetki belgeli bürolardan expertiz raporu alınacaktı. Bu da en az 1000 tl. den başlayacaktı. İşsiz bir gruba iş sağlanmış olacaktı. Nüfus arttıkça, kentlere yığılma oldukça işsizliği çözmek için türlü türlü yollar bulunuyor. Kendi kendini besleyen bir sistem yaratmak istiyorlar. Büyük sitelerle ; kapıcılık, bahçıvanlık kadroları açılıyor. Mantolama şeytanlığıyla inşaat sektörü ayakta tutuluyor. vb.
    Beyler ben birşey anlamadım.Hala bugün itibariyle yasa hakkında haberler çıkıyor.

https://www.memurlar.net/haber/86899...cak.html?amp=1

Bir de bu sözünü ettikleri 5 yıl içinde satılan evlerde zaten bu vergi uygulanmıyor mu? Şimdi 2 yıl önce düşük rayiç belirterek düşük vergi ödeyip ev alan kişi bugün satsa aradaki enflasyondan arındırılmış farkın yüzde 35 ini ödemiyor mu? O zaman yeni yılda iptal edilen ne?

Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

5. Ne zaman doğru dürüst kanun yapmayı becerecekler ?

Ben göremem herhalde !!!!

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Nef yakinda 2+1 800 binlik eve 0 araba verir internet satişinda )
    Evlerin kapi kollarida özel dizaynmiş hem
    GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu kadar şuursuz tüketici olursa neden olmasın

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Ben 3 sene önce ev sattım.Adam kapora vermek için eşiyle ve aracı komşularla eve geldi.Sohbet sırasında hesapta hiç eşya yokken bar taburelerini hediye olarak istedi.Onu verdim.Bu arada adamın hanımı da benim hanımı bağlayıp ankastre fırının sözünü almış, ona da hanım söz verdiyse tamam dedim.En son olarak adam mikrodalgayı da istedi.Buna kızsam naz yapsam da nihayetinde verdim gitti.Ardından birşey gelmedi tabii ama adam buzdolabını istese herhalde onu da verirdim.Şu an sattığım evin piyasası anca yüzde 20 ya arttı ya artmadı.

800 binlik eve müşteri gelmişse komple veririm eşyaları.

Haklısınız da benim de eşyalarım değerli hepsini farklı yerlerden hatta bazılarını tatile gittiğim ülkelerden özenle seçip aldım durum böyle olunca sohpet tuhaf yerlere gidiyor bi avizenin mi lafını yapıyorsun diyor müşteri hadi kırma bizi falan ama durumu anlatamıyoruz.

Evin fiyatını zaten uygun yazdım bide üstüne pazarlık vs neredeyse 2016 da benim aldığım fiyatın %20 üstüne falan satmış olacağım, adamlar hala fırının falan derdinde.

Bu ülkede evi boşaltacaksınız öyle satacaksınız yoksa yeni eve geçtiğinizde eşyaları tekrar almanız gerekiyor.

Bu arada bir kaç ev için dün ve bugün alıcı olarak konuştum piyasa hiç öyle anlatıldığı gibi değil ve fiyatlar sürekli artıyor.

Sarıyer, Zekeriyaköy de 3+1 çatı dubleksi satış fiyatı 1.160 düştükleri rakam 1150 işini gelirse dedi, diğer baktığım yer 1.200 bahçe dubleksi fiyatta 5 lira pazarlık yok her ikiside kat irtifak tapulu.

Durumlar hiç öyle anlatıldığı gibi değil, bu kişilere fırın falan desen herhalde kapıdan kovarlar

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Müşteriler de baya cingeneymis...avizeye, fırına göz koyan...ben şahsen başkasının fırınını kullanmazdım...avize neyse de.

Bu durumda, çok istiyorsan fiyatı 5000 dersin..isteyen onu da öder alır...avize vs zahmetli iş, çok beğendiğiysem uğraşmıyım diye parası neyse öder alırdım.
    Hiç sormayın bende diyorum napacaksın kullandığım fırını bu benim kendi eşyam diye, nolur falana döndü olay çok ihtiyaç sahibiymiş meğer evi alıp niyeti kiraya vermek fırın için ekstra masraf etmek istememiş insanlar böyle zengin olduklarını düşünüyorlar herhalde bende inat ettim vermedim

Sayfa 222/1002 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •