Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 224/1002 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324724 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Projesi bitmiş teslim edilmiş daireleri topraktan almak bazen %40 avantajlı oluyor bu da cezbedici tabi. Ben bu şekilde 3 farklı projeden daire alıp kiraya verip %80-90-120 gibi karlar yakalayanları çok yakınen tanıyorum. 90 bin lira sermaye ile bunu yapan çok samimi bir arkadaşımın şuan son aldığı ev 2 milyon lira civarında 7 senede bu rakamlara çıktı.

Demem o ki evet yanlış proje firma seçmiş insanlarda var bu işte çok iyi sermaye edinmiş insanlarda var.

Önemli olan doğru zamanda doğru projeye ortak olmak.

Tabi bu benim kişisel fikrim
    Ben kendi evimi 12 sene önce kaba inşaattan almıştım, müteahhit de paraya sıkışıktı denk geldi hem ona hem bana yaradı.

Ama tabi bu işin riski, adam inşaatı bitirememe durumu da olabilirdi.
    Alınacaksa En güzeli sağlam kooperatiflere girip bazı vergisel avantaj ve taksitlendirmelerden faydalanmak.
    Ya da piyasayı iyi takip edip, uyanık olup indirim fırsatlarını değerlendirmek.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Kastelli denen bir zat vardı geçmişi yaşayan yada geçmişi araştıran yeni nesil bilir. Bu zat`ın bankerlik dışında betondan da milleti düdükleme maceraları vardı. Hemde bir değil iki değil üç kere. Ülkede bu kadar uyanık ! yatırımcı, Jet Fadıl gibi dolandırıcı pisliklere bile beton sevdasına para kaptıran zümre varken benim gibilerin çene çalıp boş beleş öğüt vermeye çalışmasıda ayrı bir enayilik oluyor. Son söz ; herkes layığını yaşar .
    ehh ama yani.
    yahu kastelli nasıl dolandırmış dediğinizde ev üzerinden dolandırdığı belki 10 taneden 1 tanedir
    banker krizi denilen şey ev-arsa üzeriden olan bir şey değil ki, adı üstüne "bank"a sistemi sahtekarlığı.

yahut islamcı geçinen dolandırıcılar
    ben o kombassan, sayha, yimpaş sahtekarları zamanında Avrupa'da yaşıyordum. kimse ev ile dolandırılmadı. Jet fadıl zamanın ruhuna uyup, bunun üstüne bir de ev katmışsa bu, onun dolandırıcılık "beceri"sinin daha yüksek ve daha yeni tarihli olmasıdır.

sizin de anlamadığınız şu:
    bu emlak eleştirisini artık o kadar abarttınız, kendi meşrebinize göre argüman bulmak için o kadar sap saman karıştırdınız, o raddeye getirdiniz ki ciddiye alınacak bir yanınız kalmadı.

Konu beton olunca haliyle Kastellinin beton işinde yaptığı düdüklenmeyi anlatacağız . Avrupada ki İslamcı tayfasının din yoluyla akılsızları defalarca nasıl yolduğunu anlatacak halimiz yok zannımca ya neyse, arşivden bulup çıkardım aşağıda paylaştım. Bu beton beyinlere belki bir şey ifade etmeyecek ama kafası basan aklı başında olanların 1988 yılındaki bu ilanın 2019 yılındaki beton düdüklemeleriyle ne kadar benzer olduğu gözlerinden kaçmayacaktır.

1988 yılında peşinatsız, 90 ay vade ile Tercüman Sitesi'nde daire!
    1988 yılında Kastel İnşaat tarafından 45 bin 755 metrekare arsa üzerine inşa edilen Tercüman Sitesi'nde bulunan son 49 daire, 90 ay vade ile peşinatsız satılacakmış.
    2000 YILININ MAHALLESİ TERCÜMAN MAHALLESİ'nde BÜYÜK ÖDEME KOLAYLIĞI İLE SÜPER LÜKS DAİRELER

TERCÜMAN MAHALLESİ'nde NELER VAR?

Alışveriş merkezi,

Basketbol, voleybol sahaları,

Suni çimli tenis kortu,

Yürüyüş parkuru (Jogging)

30.520 m2 yeşil alan

Çocuk bahçeleri,

8.790 m2 otopark ve site tali yolları...
    UZUN VADE İLE KONUT AL
    https://emlakkulisi.com/1988-yilinda...e-daire/353131

Not:ilgilenen aklı başındaki insanlar bu Tercüman sitesinin akıbetini araştırsın . Tarihten ders almayanlar için hayat her zaman acımasız davranır hele Türkiye gibi ülkelerde insanları koruyacak doğru dürüst bir hukuk sistemide yoksa birileri tarafından düdüklenmek an meselesidir.

Neyse biz NEF gibi projelerini üç- beş yıl gecikmesine rağmen teslim etmeyen, müşterilerine sözleşme gereği ödemesi gereken cezaları dahi ödemeyen,kaporalarını geri vermeyip çirkefe yatan şirketleri burada paylaştıkça birilerinin zoruna gidiyor .

4. beyefendi kimsenin zoruna filan gitmiyor. bana ne yahu NEF'ten?

sizin anlatılanı anlamamak gibi bir probleminiz var ve forumun kabak tadı vermesine sebep oluyorsunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Kastelli denen bir zat vardı geçmişi yaşayan yada geçmişi araştıran yeni nesil bilir. Bu zat`ın bankerlik dışında betondan da milleti düdükleme maceraları vardı. Hemde bir değil iki değil üç kere. Ülkede bu kadar uyanık ! yatırımcı, Jet Fadıl gibi dolandırıcı pisliklere bile beton sevdasına para kaptıran zümre varken benim gibilerin çene çalıp boş beleş öğüt vermeye çalışmasıda ayrı bir enayilik oluyor. Son söz ; herkes layığını yaşar .
    Sn umutabi, sizi çok iyi anladık siz hayatta bir ev sahibi olmadan (isteyerek) göçüp gideceksiniz. Peki konut satın almak isteyenlerin suçu ne? yok Nef şunu yaptı yok Kastel bunu yaptı vs. Türkiyedeki konut sayısı içinde bu söylediğiniz firmaların konuları %1in 100'ü etmez.

Bırakın insanlar neyi isterse onu yaşasın zorlamayı.

6. susuz günlere alışmaya başlıyalım... 15 milyon kişiyi 1 şehirde yaşatmaya çalışırsan olacağı budur...

İstanbul'da barajların doluluk oranı son 10 yılın en düşük ikinci seviyesinde.
    Beklenen yağışın gelmemesiyle İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 36,15'e kadar düştü.

7.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    susuz günlere alışmaya başlıyalım... 15 milyon kişiyi 1 şehirde yaşatmaya çalışırsan olacağı budur...

İstanbul'da barajların doluluk oranı son 10 yılın en düşük ikinci seviyesinde.
    Beklenen yağışın gelmemesiyle İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 36,15'e kadar düştü.
    bunun sebebini bile CHP olarak gösterenler var

8. Seçimden önce İstanbulun susuzluk problemini bilmem kaç yılına kadar çözdük diyordu RTE

Seçimi kaybedince Yağmur Yağmasın duasına çıkmışlar...

Sayfa 224/1002 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •