Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 257/1002 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    diyelimki birşey oldu malesef tapusunu alamayacan binlerce mahkeme dosyası senelerce süren uzayan bir süreç.

toplu protesto olursa gündeme gelir. gündeme gelirse ancak bişeyler olur.

yoksa vatandaş uğraşsın dursun alırken banamı sordun misali.
    Orada oturan 3900 kişi vardı.Önce orayı afet bölgesi ilan edildi.50 yıldır mahallelerinde oturanlara sizin evler güvenli değil zaten yıkılması lazım dendi.Sonra imar geçirip tapuları millete vereceklerine ,bir evi olana bir ev vereceğiz bizle anlaşın diye suryapıya doğru az bişi ittirildi millet.Projedeki alışveriş merkezinden işyerlerinden pay verilmedi.Bu safhalarda menderes türel millete baya toplantı yaptı işin içinde bizde varız merak etmeyin falan dendi.Taşınma yardımı kira yardımı ,2019 sonunda evlerinize geçeceksiniz falan dendi.Malum tvlerdeki görsellerle göz boyandı.2019 sonundayız 6 aydır kira yardımı yapılmıyor,evler ilk arsa sahibi olan evlerinden olan vatandaşlara teslim edilecekti,tabi bu da olmadı.Hala tvlerde geleceğin mimarı biziz falan.Ya çok değişik bir ülkedeyiz valla)))))))

2. Dün satış başvurusu için tapuya gittim nasıl kalabalık olduğunu size anlatamam...mevduat faizleri düştü dolar kıpırdamıyor bist zaten primli altın da aynı şekilde yine paranın adresi beton olmuş...

3. 12 Aralık Perşembe 13:11 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: EN YAKIN ZAMANDA KANAL İSTANBUL PROJESİNE BAŞLAYACAĞIZ

4. Allahtan faizler indi - - - 2. el ev fiyatlarına %10 zam yaptılar bizde evi satmış bulunduk geçen hafta...Favoriye eklediğim 10 evin 8'zi zamlanmış bunu nasıl yapıyorlar anlaşmış gibi anlamak zor aralarında bir whatsup grubu mu var acaba? Çok tuhaf bu hiç iyi bir şey değil :=)

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Allahtan faizler indi - - - 2. el ev fiyatlarına %10 zam yaptılar bizde evi satmış bulunduk geçen hafta...Favoriye eklediğim 10 evin 8'zi zamlanmış bunu nasıl yapıyorlar anlaşmış gibi anlamak zor aralarında bir whatsup grubu mu var acaba? Çok tuhaf bu hiç iyi bir şey değil :=)
    inadına yapanda çok var

çünkü örn evin fiyatı 500 k. adam msj atıyor veya arıyor kullanıcıya işte 400 olmazmı 300 ver keş para hemen alim. işte istanbul arnavutköyde arsam var takas olurmu. arabam var 150 üstüne verim cart curt

benimde zamanında bu şekilde ilan vermeseydim keşke daha iyi dediğim veya fiyatı yükselttiğim zamanlar oldu.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4 adet şahsıma ait konut sattım.

keşke önceki mesajlar silinmesede koysam buraya.

kars halısı teklif etti adam bana 350 k mış kilim. el dokumaymış. daire ile takas diyor.

7. Bu başlıkta 1,5 sene önce, ihtiyacınız varsa, birazda peşin paranız varsa, paranızı uzun vadeli aylık ödemeli faize yatırıp veya Nkolay bono alıp, 0,98 faizli veya 60 ay 0 faiz projelere bakıp, hazır talep dipteyken fiyatı önceki senelere yakın olan konut projelerinden alın demiştim.

Nerede evi olmayan ve alamayacak durumda olan, doların 10 lira olacağını zanneden, bitcoinci, mevduat faizlerinde 90lar olacak diyen, bu faizler en az 3-4 sene daha böyle diyen, 90larda kira çarpanı 120ydi tüm evlerin kira çarpanı 120ye düşmeden İstanbul’dan ev almam diyen, hepsi salladı da salladı.

Bugün geldiğimiz noktada kredi faizleri yeniden yıllık yüzde-13-14, dolayısıyla Talep açıldı, ev fiyatları da hemen zamlandı. Emlakçılar alıcı değil satıcı aramaya döndü.

Uzun lafın kısası faiz arbitrajı da düşük ev fiyatı da kaçtı.

@djoz
    @HAKEM
    @mustaine
    @martind
    @ekfuture
    @watcher46

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by genotropin Yazıyı Oku
    Bu başlıkta 1,5 sene önce, ihtiyacınız varsa, birazda peşin paranız varsa, paranızı uzun vadeli aylık ödemeli faize yatırıp veya Nkolay bono alıp, 0,98 faizli veya 60 ay 0 faiz projelere bakıp, hazır talep dipteyken fiyatı önceki senelere yakın olan konut projelerinden alın demiştim.

Nerede evi olmayan ve alamayacak durumda olan, doların 10 lira olacağını zanneden, bitcoinci, mevduat faizlerinde 90lar olacak diyen, bu faizler en az 3-4 sene daha böyle diyen, 90larda kira çarpanı 120ydi tüm evlerin kira çarpanı 120ye düşmeden İstanbul’dan ev almam diyen, hepsi salladı da salladı.

Bugün geldiğimiz noktada kredi faizleri yeniden yıllık yüzde-13-14, dolayısıyla Talep açıldı, ev fiyatları da hemen zamlandı. Emlakçılar alıcı değil satıcı aramaya döndü.

Uzun lafın kısası faiz arbitrajı da düşük ev fiyatı da kaçtı.

@djoz
    @HAKEM
    @mustaine
    @martind
    @ekfuture
    @watcher46

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    doları bilmemde bir kısmını borsada değerlendirler ise. en dandik hisse % 200 gitti.

Sayfa 257/1002 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •