Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 76/1002 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 601 - 608 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Sayın umutabi sertifika babamın malı değil. Keşke öyle olsaydı o zaman herhalde sizi hiç tanımamış olurdum. Benim burada elestirdigim ve karşıt durdugum şey sizin ve bir takim muadillerinizin konuyla ilgili çok bir bilgi sahibi olmadan sallamaniz. Ben 34.5 ortalama ile topladiklarimi 42.5tan sattım. Şimdi 38den beri topluyorum ve fiyatı geldiğinde satacagim çünkü ben ticaretime bakarim. Ancak sizler ideolojik saplantilarla ne anlattiginiz bile belli olmadan boş konuşmak ile mesgulsunuz sadece. Ben gittim insaati da gördüm bölgeyi de inceledim fiyatlarına da baktim. Şu an resmen kelepir fiyata satiliyor. Peki siz ne yaptiniz. İnşaata, konuya dair ne biliyorsunuz neyi arastirdiniz. Bilgisayar başında oturmak dışında elinizde ne var şu an. Söyleyin somut şekilde konuşalım kim kimin cevabını veremiyor bakalim.
    Size boş lakırdı dışında birşey anlatayimda konu hakkında bari sağda solda onu anlatın da insanlar ciddiye alsın.
    Bu sertifika ilk arz edilirken 42.5 fiyattan 1 milyon lot emeklilik fonlarina verildi. Bunca yıl sonra Şimdi bugün aynı fonlar 40.5 fiyattan 750 bin lot satti ve hala satmaya devam ediyor. Ve bu satışlara ciddi alıcı geliyor ve alıcı belki de proje sahipleri Yani emeklilik fonları bu projeyi bedava faizsiz fonladigi yetmezmiş gibi yüzde 5 iskonto yaptı yüzde 40 faiz alması gerekirken. Şimdi burada artık bu proje bitmeyecek safsatalarini bir kenara bırakarak bu konuda ne söylemek istediğimi daha iyi anladığınızı umuyorum çünkü daha açık konuşmak istemiyorum.
    Saygilarimla
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sayın Cafer76, benim başka nickim yok rüyanızdan uyanın acizane tavsiyem. ( Beni bilen bilir sizin gibiler için hayali düşmanlar vardır ama ne hikmetse gerçek düşmanı bir türlü göremezsiniz ) Ben sizin gibilerin rüyasınıda bozmak istemem hatta körler sağırlar birbirini goygoylar topiğinize girip sizi o pembe hayallerinizden dahi uyandırmak istemediğimin belki farkına varmışınızdır diye umuyorumdum ama sanırım yanılmışım. Her neyse elinizdeki sertifikaların hayrını görün, emin olun sertifikalarınız da bizim gözümüz yok, kıskandığımız falan da yok ( Zaten kıskanmak için manyak olmamız lazım, 2.5 sene önce 42.5 Tl dan düdüklenen sertifikaları şimdi ayağımızı öpenden 40 Tl den alabiliyoruz) lakin dikkat edin sertifikalarınız duvar kağıdı olmasın ve sonra sakın çıkıp biz TOKİ `ye A KE PE `ye güvendik(devleti sakın karıştırmayın) zararımızı A ke pe karşılasın falan diye feryat figan da etmeyin. Bakın şimdiden söylüyorum böyle bir şeyi çok ama çok beklersiniz. Siz önce kendinize bir sorun bakalım, 2.5 sene önce beton beyinlere ucuz çok ucuz diye 42.5 Tl den GİYDİRİLEN o sertifikalar halen 40 Tl den niye işlem görüyor ? Her neyse ne demiş ZİYA PAŞA ` Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir` Ama ben derim ki bu ketenpereye gelip hala olayın farkında olmayıp ,etrafta mallarını kapmaya çalışan Çakal arayanlar için kötek dahi fayda etmaz ya neyse. Bu arada bir hatırlatma daha ; doğmamış çocuğa don biçilmez hesabı BİTMEMİŞ betona da EDER biçilmez.
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu adamların zihniyetinl almak istiyorsanız Bodrum'a girerken güvercinlik burnuna bakmanız yeterli olur. Bundan 6-7 sene önce 1000 yıldır yangın çıkmayan yerde bir anda "kendi kendine" yangın çıktı ve ormanın ortası komple yandı. Yangından sonra ilgili bakan burayı hemen ağaçlandıracağız diye açıklamalar yapmıştı. 2 sene önce Bodrum'a giderken oraya bir baktım o yanan bölgeye tam 3!! tane otel yapmışlar.

guvercinlik-yeni-paylasim-min.jpg

Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Bu adamların zihniyetinl almak istiyorsanız Bodrum'a girerken güvercinlik burnuna bakmanız yeterli olur. Bundan 6-7 sene önce 1000 yıldır yangın çıkmayan yerde bir anda "kendi kendine" yangın çıktı ve ormanın ortası komple yandı. Yangından sonra ilgili bakan burayı hemen ağaçlandıracağız diye açıklamalar yapmıştı. 2 sene önce Bodrum'a giderken oraya bir baktım o yanan bölgeye tam 3!! tane otel yapmışlar.

guvercinlik-yeni-paylasim-min.jpg
    Bodrumda da inşaat alarm vermeye başladı

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. https://www.sahibinden.com/ilan/emla...7385141/detay/
    arakdaşlar bu ilan bayramdan önce adam sattım dedi. göster dedim. söz verdim gösteremem dedi. kaça sattın dedim. 470 e dedi.iş bozulmuşki şimdi 370 e koymuş durumda. aradım yine bana sattım dedi. aynı binada başka bir ilan 680 bin diyor. ilan yayından kalkmış.
    not gidip görmedim. neden iptal olduğunu bilmiyorum. satıcıdan mı alıcıdan mı kaynaklandı bilmiyorum. fiyat cazip.
    adama neler sormalıyım? kredi ile alım düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...7385141/detay/
    arakdaşlar bu ilan bayramdan önce adam sattım dedi. göster dedim. söz verdim gösteremem dedi. kaça sattın dedim. 470 e dedi.iş bozulmuşki şimdi 370 e koymuş durumda. aradım yine bana sattım dedi. aynı binada başka bir ilan 680 bin diyor. ilan yayından kalkmış.
    not gidip görmedim. neden iptal olduğunu bilmiyorum. satıcıdan mı alıcıdan mı kaynaklandı bilmiyorum. fiyat cazip.
    Ben kendi sorduklarımı yazayım.
    1)Kat mülkiye,iskanı var mı?
    2)Aidat varsa ne kadar?
    3)Özel aracınız yok ise otobüs metro gibi yerlere yakınlığı.
    4)Evin borcu var mı? Vergi,fatura vs.
    5)Kira çarpanı hesabı yapmak için ev de kiracı varsa ne kadar veriyor, yoksa civar da kaça kiralanıyor.

Alım aşamasına gelirseniz tapu harcını eşit ödeme isteyin. Size yüklemesin.

7. Halkbank "Dövizden TL'ye Dönüşüm Mevduat Hesabı" geliştirdiğini duyurdu 21.08.2019 10:43
    Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Mevduat sahiplerine avantajlı ürünler sunmayı sürdüren Halkbank, hesabındaki dövizini satarak tasarruflarını Türk Lirası olarak değerlendirmek isteyen müşterilerine "Dövizden TL'ye Dönüşüm Mevduat Hesabı" geliştirdiğini duyurdu. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Yeni ürünümüzün, Türk Lirası'na geçişleri hızlandıracağına inanıyoruz" dedi.

Halkbank'ın yeni ürünü "Dövizden TL'ye Dönüşüm Mevduat Hesabı", Dolar ve Euro cinsinden birikimlerini kazançlı bir yatırım aracı olarak Türk Lirası mevduatında değerlendirmek isteyenlere özel ayrıcalıklar sunuyor. Hesap açılış alt limitinin 500 TL olduğu ürün kapsamında hesabındaki dövizini satarak dövizden Türk Lirası'na geçenlere, belirlenen vade aralıklarına göre yüzde 0.95 ile yüzde 1.10 arasında ilave marj uygulanıyor.

Kurdaki dalgalanmanın azaldığı ve Türk Lirası'nın değer kazandığı bir dönemde, geliştirdikleri yenilikçi mevduat ürünlerine olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan:

"Gelişmiş ülkelerde parasal sıkılaştırmanın son bulmaya başlaması, uluslararası yatırım iklimini biraz daha yumuşattı. Bu süreçte, ülkemizde hayata geçirilen ekonomik uygulamaların başarıya ulaşması da piyasalara güven verdi. Bu koşullar altında, gelecek dönemde Türk Lirası varlıkların değer kazanmasına yönelik beklentilerin de yükselmesiyle birlikte Türk Lirası'nı destekleyecek yeni ürünlerin oluşturulması gerekiyordu. Bu ihtiyacı karşılamak üzere hazırlanan yeni ürünümüzün, daha önce dövize yönelen müşterilerimizin Türk Lirası gibi kazançlı yatırımlara geçişini hızlandıracağına inanıyoruz." dedi.

8.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...7385141/detay/
    Sayın Üye,eğer emlakçı ise böyle uygun fiyatlı yerleri yazıyorlar,siz arayınca bir gün önce satıldı ama onun dengi ve daha iyi daireler aynı muhitte var diyorlar,böylece siz 350-400 bin tl bandında ev bakarken ilgisiz bir konumda evi size dahada pahalı satmaya çalışıyorlar..dürüst olanları tenzih ederim ancak İstanbul emlakçılarının bir kısmı bu yolla iş yapıyor...

Sayfa 76/1002 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •