Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 167/1002 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Atilla yeşilada en geç sene sonuna kadar otomotivde %50 indirimden bahsetti, evleri de %30 indirimle alacaksınız dedi. Not olarak burada dursun sene sonunda durumlara bakarız.

Videoda 11:05'ten itibaren bu konudaki söylemleri mevcut.
    Atilla Yeşiladaya göre seçimden sonra borsa uçacaktı
    O nedenle bunları hiç dinlemiyorum. Geçmişe bakınca ekonomik tahmin yönünden kendimi ne kadar küçümsediğimi gördüm. Bu ekonomi üstadlarından iyi tahmin ediyormuşum da haberim yokmuş

2. Otomobil fiyatları nasıl düşer arkadaş. İsterse sıfır talep olsun yine düşmez. Ev düşebilir çünkü sermayesi arsa. Memlekette yüzde yüz yerli olan tek şey. Değeri belirsizdir. Spekülasyona göre değişir.
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Atilla yeşilada en geç sene sonuna kadar otomotivde %50 indirimden bahsetti, evleri de %30 indirimle alacaksınız dedi. Not olarak burada dursun sene sonunda durumlara bakarız.

Videoda 11:05'ten itibaren bu konudaki söylemleri mevcut.

3.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Otomobil fiyatları nasıl düşer arkadaş. İsterse sıfır talep olsun yine düşmez. Ev düşebilir çünkü sermayesi arsa. Memlekette yüzde yüz yerli olan tek şey. Değeri belirsizdir. Spekülasyona göre değişir.
    otomobil fiyatları kurun düşmesi ile elbette düşer.Sonuçta çoğunlukta ithal edilen mal mal ve dolar euro daki oynaklık azaldı hatta geçen yıla göre biraz daha düşük.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    otomobil fiyatları kurun düşmesi ile elbette düşer.Sonuçta çoğunlukta ithal edilen mal mal ve dolar euro daki oynaklık azaldı hatta geçen yıla göre biraz daha düşük.

Kur düşünce faizler de düşer. Faizler düşünce varlık fiyatları yükselir. Bu düşünür hem otomobil hem de ev fiyatları düşücek dememiş miydi? İkisini bir düşürmeye benim düşünen yerim beceremedi...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kur düşünce faizler de düşer. Faizler düşünce varlık fiyatları yükselir. Bu düşünür hem otomobil hem de ev fiyatları düşücek dememiş miydi? İkisini bir düşürmeye benim düşünen yerim beceremedi...
    Ithal edilen otomobil fiyatları kura bağlı düşerse illaki fiyatlara yansır.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Emlak konusunda tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum.

İst. Kadıköy,yeldeğirmeni semtinde kayın valideden miras kalan 65-70 metre kare bir ev var.Ev yaklaşık 2 senedir boş kaldı.diğer mirasçı olan baldız evi satmak istiyor biz de onun payını almaya karar verdik.evin değeri yaklaşık 350.000 tl civarı.2000 tl civarı kira getirisi olacağını tahmin ediyoruz fakat evin özellikle mutfak banyo kısmında tadilat yapmak gerekiyor.nerden baksanız 30-40.000 civarı bir masraf ister evi toparlamak iiçin.

işin ilginç tarafı yapacağımız bu tadilatın kiraya artış olarak yansıtma şansımız pek yok gibi.Bu haliyle de üç aşağı beşyukarı aynı fiyata verebiliriz gibi duruyor,

Tadilat yaparsam belki 250 tl fark edecek kirada.sizce tadilat yapmalımıyım yoksa bu haliyle mi kiralamalıyım.içinde beyaz eşyası falan da var öğrencilere bu haliyle de kiralarım diye düşünüyorum.
    ya da masraf yapıp daha düzgün bir kiracı için beklemek mi mantıklı.

daha önce hiç evimizi kiralamadık.kiraya verirken nelere dikkat etmeli.

evin konumu merkezi olduğundan kiraya vermek yerine airbnb falan da düşünmek daha mantıklı olur mu?Aklımda deli sorular var ?

insanın oturucak evidışında evi olması da zormuş

bir sürü evi olanlara Allah yardım etsin
    baldızın hissesini almak yerine evi satmaya kalksak piyasa geberik ölü fiyata gider..

Sayfa 167/1002 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •