Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 905/1002 İlkİlk ... 405805855895903904905906907915955 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,233 - 7,240 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,654
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Riske girip kazanmışsınız.
    Riske girip kaybeden de var. (Kaybedenler gelip burada "ben borsada para batırdım" demez tabi)
    Biz garanticiyiz..
    Her şeyin bedeli var tabi. Her gün fiyata bakılıyor sonuçta borsada. 20 yılda ülkemizde neler neler oldu. Geriye dönüp baktıgında belki de değmiyor. Tamamen tercih meselesi. Sağlık kaybedeceğine garanti yatırım araçlarında olmak belki de en güzeli. Cuma geceleri yatarken ertesi sabaha darbe bildirisiyle uyanır mıyım korkusuyla yatırım yapmak uzun vadede her bünyeye uymaz.

2.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Her şeyin bedeli var tabi. Her gün fiyata bakılıyor sonuçta borsada. 20 yılda ülkemizde neler neler oldu. Geriye dönüp baktıgında belki de değmiyor. Tamamen tercih meselesi. Sağlık kaybedeceğine garanti yatırım araçlarında olmak belki de en güzeli. Cuma geceleri yatarken ertesi sabaha darbe bildirisiyle uyanır mıyım korkusuyla yatırım yapmak uzun vadede her bünyeye uymaz.
    Benzini şelden aklı ..... den olanı söylemeyi unutmuşsunuz

Kötü haber yazımına bir örnek olmuş.

“Deprem nedeniyle çürük dairelerine kiracı bulamayan bazı ev sahiplerinin sahtekarlığa başvurduğu ortaya çıktı. Tıp fakültesi öğrencisi Meryem Akçay, '2000’den sonra inşa edildi' diye güvenle taşındığı evle ilgili gerçeği, AFAD ekibi incelemeye gelince öğrendi. Buna göre bina 1987 yılında inşa edildi, deprem sigorta tarihi de doğru yazılmadı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...-dendi/“

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Gayrimenkul yatırımı kendi adıma ne işe yarar, ne işe yaradı derseniz dürüstçe cevabım şu olur ;
    Bu kadar kriz, derin olmayan borsa, iş hayatının belirsizliği ( hem işçi hem işveren için) gibi faktörleri gözönüne aldığımızda, gayrimenkul beni büyük finansal hata yapma riskinden uzak tuttu. Kapital oluşturmamı sağladı. İnce hesap yapıp geçmişte şunu yapsaydım vs hayıflanmam büyük hata olur. Kolay alıp satamadığınız için piyasanın sert hareketlerinde ani karar karar verip yanlış hareket etmiyorsunuz. Günlük takip ile kafanızı yormuyorsunuz. Bence en büyük getirisi bu. Mülk edinirken strese, büyük borca girmeye gerek yok. Benim stratejim: 'döviz birikim yap develüasyon anında uygun yer al' dan ibaret. Acele etmeye gerek yok. Piyasa her an yüzlerce uygun mülk ile dolu. Fakat insan uygun mülk nedir onu bilmeli, araştırmalı. Bir iki doğru hareket insanın hayatında büyük etki yaratabilir.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

5.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Gayrimenkul yatırımı kendi adıma ne işe yarar, ne işe yaradı derseniz dürüstçe cevabım şu olur ;
    Bu kadar kriz, derin olmayan borsa, iş hayatının belirsizliği ( hem işçi hem işveren için) gibi faktörleri gözönüne aldığımızda, gayrimenkul beni büyük finansal hata yapma riskinden uzak tuttu. Kapital oluşturmamı sağladı. İnce hesap yapıp geçmişte şunu yapsaydım vs hayıflanmam büyük hata olur. Kolay alıp satamadığınız için piyasanın sert hareketlerinde ani karar karar verip yanlış hareket etmiyorsunuz. Günlük takip ile kafanızı yormuyorsunuz. Bence en büyük getirisi bu. Mülk edinirken strese, büyük borca girmeye gerek yok. Benim stratejim: 'döviz birikim yap develüasyon anında uygun yer al' dan ibaret. Acele etmeye gerek yok. Piyasa her an yüzlerce uygun mülk ile dolu. Fakat insan uygun mülk nedir onu bilmeli, araştırmalı. Bir iki doğru hareket insanın hayatında büyük etki yaratabilir.
    Şu zamanda konut degil, kuşlar iyidir kuşlar

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Ben dogru bildigimi bir kez söyledim ve bitti. Daha ne diye eleştireyim adami. Ben sadece her gordügümde parasizliktan yakinmasini dinlemek zorunda kaliyorum.

Yaşınız kac bilmiyorum ama böyle konuştugunuza gore büyük ihtimalle 30- 35 arasini borc odeyerek gecirmişsiniz.
    Bir kişinin 30 35 arasinda cebinde harcayacak parasi yoksa , evi olmuş ne faydasi var ( yaş 50 ustünde olsa hadi neyse olabilir diyelim)...

Ayrıca ev almayan adamlar parasini dibine kadar harciyor diye bisey yok. Mutlaka birikim yapip gelecegini planliyorlardir.
    "30 35 arasinda cebinde harcayacak parasi yoksa" diye yazan sizsiniz, yani tüm geliri krediye gidiyor diye düşünen sizsiniz, sonra size "bu kadar genellemeyin herkes tüm gelirini vermiyor" denilince atar yapan yine sizsiniz.

üstüne " Mutlaka birikim yapip gelecegini planliyorlardir" diye tekrar genellemenin dibine vuran yine sizsiniz...
    ama okumayan anlamayan başka kişiler, öyle mi?

Siz ne yazdığınızı okumuyor olmayın?

Çok zorunlu bir tarzınız var. O yüzden cevap verseniz de ben bu tartışmayı uzatmayacağım, sadece ne yazdığınızdan bi' haberiniz olsun, gereksiz atarlanıyorsunuz.

not: evet ev aldım, ödedim ama simit yiyerek değil, evlenmek gibi bir planım da yoktu bu süreçte de ne gezmemden eksik kaldım ne tatilimden, ben tek örnek de değilim, en azından benim bildiğim işsiz insanlar zaten evlenme planı filan yapmıyorlar, neden çünkü makul IQ düzeylerine sahipler... arkadaşınızın/sevgilisinin zeka sorunu varsa bu da bizi ilgilendirmiyor herhalde, değil mi?

7.  Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    "30 35 arasinda cebinde harcayacak parasi yoksa" diye yazan sizsiniz, yani tüm geliri krediye gidiyor diye düşünen sizsiniz, sonra size "bu kadar genellemeyin herkes tüm gelirini vermiyor" denilince atar yapan yine sizsiniz.

üstüne " Mutlaka birikim yapip gelecegini planliyorlardir" diye tekrar genellemenin dibine vuran yine sizsiniz...
    ama okumayan anlamayan başka kişiler, öyle mi?

Siz ne yazdığınızı okumuyor olmayın?

Çok zorunlu bir tarzınız var. O yüzden cevap verseniz de ben bu tartışmayı uzatmayacağım, sadece ne yazdığınızdan bi' haberiniz olsun, gereksiz atarlanıyorsunuz.

not: evet ev aldım, ödedim ama simit yiyerek değil, evlenmek gibi bir planım da yoktu bu süreçte de ne gezmemden eksik kaldım ne tatilimden, ben tek örnek de değilim, en azından benim bildiğim işsiz insanlar zaten evlenme planı filan yapmıyorlar, neden çünkü makul IQ düzeylerine sahipler... arkadaşınızın/sevgilisinin zeka sorunu varsa bu da bizi ilgilendirmiyor herhalde, değil mi?
    Fena dokunmus

Ben maasini eve gömenler icin olmamasi gerekeni belirttim.

Sizin paraniz gezmenize,yeme icmenize ve ayni zamanda asgari ucret ustundeki ev kredisine yetiyorsa zaten Türkiyede yaşayan azinliktasiniz demektir.

Kari koca öğretmen arkadaslarimin ev kredisi öderken nasil yaşadiklarini biliyorum...

Herkesin cevresinde vardir bu sekilde arkadaslari.

Onun icin kredi ödenirken soyle yaşadim boyle yasadim diyenler, dogru soyluyorsa zaten zengindir, burda da fazla oyalanmasina gerek yoktur )

8. Siz, ev sahibinize bir ev almışsınız hocam, anladığım kadarıyla kelepir bir ev gelmedikçe, 2 ev daha almaya niyetiniz var.
    Bu da bir görüş.
    Saygı duyarım.
    Ama benim mantığıma çok ters

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Fena dokunmus

Ben maasini eve gömenler icin olmamasi gerekeni belirttim.

Sizin paraniz gezmenize,yeme icmenize ve ayni zamanda asgari ucret ustundeki ev kredisine yetiyorsa zaten Türkiyede yaşayan azinliktasiniz demektir.

Kari koca öğretmen arkadaslarimin ev kredisi öderken nasil yaşadiklarini biliyorum...

Herkesin cevresinde vardir bu sekilde arkadaslari.

Onun icin kredi ödenirken soyle yaşadim boyle yasadim diyenler, dogru soyluyorsa zaten zengindir, burda da fazla oyalanmasina gerek yoktur )

Sayfa 905/1002 İlkİlk ... 405805855895903904905906907915955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •