Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 933/1002 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,457 - 7,464 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...60#post4982160

Belki emsal olur. Bizzat yaşadığım yeni olay.
    Sn.ressam ehliyetle ilgili yaşadığınız olaylari bizzat okudum takip ettim.
    Yaklaşık 3 yıl önce aynisini bende yaşadım buraya yazmadim ama.
    E sınıfı ehliyetim olmasina ragmen nüfus md lugunde yalnizca B olarak gozukuyordu.
    Memur bana emniyetten aktarmanin yeni olduğunu biraz beklememi herşeyin duzelecegini eski ehliyetimle devam etmemi soyledi.
    Hakikaten bir süre sonra kayitlar duzeldi de yeni ehliyetimi aldim.

Ancak o anda e-devletten bakmak hiç aklima gelmedi.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Birilerine göre buda uydurma ve tahayyül sınırını aşan bir şeydir. Yaşayan benim. Çözen benim. Tam 2 haftada çözdük.
    siz neden yazdığınız şeylere "öyle iş mi olur" yazanlara bu adar atar gider yapıyorsunuz onu çözemedim.

750 binlik daireyi 450 bin gösterecek alacak kadar "uyanık" olan tanıdığınız, yok "şikayet olacakmış da 10 bin daha versinmiş de" bilmem ne diyen kişiye "gitsin nereye ediyorsa etsin şikayetini" diyecek kadar da "yürek yemiş" olmalıydı, bu tipleme bunu gerektirir. (anlattığınız durumlarda tutarsız olan kısım bu) sanki anlattığınız insanlar düzgün, işini kitabına uygun yapan, iyi niyetli insanlarmış da dolandırılmışlar...adamlar cin olmadan adam çarpmaya kalmış karşı taraf daha cin çıkmış.. bu memleket böyle 2049586 tane hikaye barındırır. sizin etrafınız cinse şeytansa bunu neden hepimiz olağan bulmalıyız ki? (benim tapumda 0.18 kuruşuna kadar ödediğim tutar görünüyor).

bir de evet dedikleriniz hepsi olur olağan ve yaşayanların da sonuna kadar hak ettikleri şeyler (bence yani). zerre acırsam ne olayım.
    Ama şu şey meselesini anlamadım:
    adama ev miras kalmış, hülle etmiş karısı takip etmiş ortaya çıkarmış meselesini:

benim bildiğim miras kalan mala eş ortak değil üstelik bu çiftin başka bir evi de zaten varmış yani aile konutu da değil.
    burada yasal dayanak nedir? (mal kaçırma davası açıldığını anlayabiliyorum ama dediğim gibi, miras kalan mal mirasçının diye biliyordum, çocuk durumundan mı acaba?).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448

Artan gayrimenkul fiyatları mı , yoksa TL nin değersizleşmesi mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Belki çoğunuz görmüşsünüzdür ama yine de paylaşayım dedim. TLC kanalında yayımlanan Emlak Avcıları programının Türkiye versiyonunu yapmışlar:

https://www.youtube.com/watch?v=O4cograGrAg
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Faizlerin artması ve korona tedbirleri nedeniyle konut piyasasında belirgin bir düşüş var.Yeni proje sayısı da azalmış durumda.Konut ekonomide önemli bir yere sahip.

Sizce konut sektörünü canlandırmak için yeniden bir düşük faiz kampanyası veya vergi indirimi olabilir mi?

6. Ben yakın zamanda kredilerde düşüş beklemiyorum.
    Ama bu işi de kestirmek çok zor.
    O yüzden fiyatlara ve ev aranan bölgelere hakim olmakta fayda var.

Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    Faizlerin artması ve korona tedbirleri nedeniyle konut piyasasında belirgin bir düşüş var.Yeni proje sayısı da azalmış durumda.Konut ekonomide önemli bir yere sahip.

Sizce konut sektörünü canlandırmak için yeniden bir düşük faiz kampanyası veya vergi indirimi olabilir mi?

7.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Ben yakın zamanda kredilerde düşüş beklemiyorum.
    Ama bu işi de kestirmek çok zor.
    O yüzden fiyatlara ve ev aranan bölgelere hakim olmakta fayda var.
    Cevap için teşekkürler, şimdiden takip etmekte fayda var akla yatan fiyatı yakalayınca almak için

8.  Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    Faizlerin artması ve korona tedbirleri nedeniyle konut piyasasında belirgin bir düşüş var.Yeni proje sayısı da azalmış durumda.Konut ekonomide önemli bir yere sahip.

faiz düşşe ne olacak. anında ev fiyatları yükseliyor

Sayfa 933/1002 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •