Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 988/1002 İlkİlk ... 488888938978986987988989990998 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,897 - 7,904 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Halkın davranışlarını kestirebilmek için halk gibi düşünmeniz gerek.
    Çevremde şu sıra ev satanlar ya mirasçılar, ya da kiracısıyla ciddi sorun yaşayıp öfkeyle hareket edenler.
    Ha pardon bir tane de çatıyla derdi olduğunu tahmin ettiğim biri dubleks sattı hepsi bu.
    Vay efendim falanca yatırım aracı daha mantıklı diye düşünerek ev satan nadirdir bence.
    Hele ki oturduğu evi satmak büyük bir "tabu"dur.

-Duydun mu Seyfettin amcanın damadı oturduğu evi satmış, parasını bankaya koymuş.
    -Damat hayırsız heralde. Ezecek parayı, sokakta kalacaklar sonra.

Halktaki bakış açısı budur.
    Kimse "parayı şuna buna yatırayım" diye evini kolay kolay satmaz.
    Yatırımlık malları bile satmak hoş karşılanmaz.
    Biz taksi plakasını sattıktan sonra yıllarca eşe dosta söyleyemedik "mirası savuruyorlar" demesinler diye.

2. Önümüzdeki 1-1.5yılda konut satışlarında durgunluk ve fiyatlarda yatay seyretme çoğu kişinin tahmini.
    Burda fiyatlar şöyle olacak, konut işi bitti vs diyenleri o tarih geldiğinde görmek lazım.
    Konut işi uzun vadeli temettülü bir yatırım aracıdır.
    Olay şu, siz satışlar artmaya başladığında erken davranırsanız karlı bir yatırım yapmış olursunuz.
    Yoksa o fiyat artışlarında suçlu arayıp durursunuz.
    Kimisi gelir ev sahiplerini suçlar , kimisi kredi oranlarını düşüren bankaları, kimisi müteahhitleri.
    Konut işi ayrıca semt semt mahalle mahalle değişir.
    Bir yerde fiyatlar balon olmuştur ama diğer yerde fiyatlar geride kalmıştır.
    Çok iyi araştırmak gerekir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,640
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    2018'de faizler %30 lara vurduğunda da, bu tip söylemler çok yaygındı, sonra %8 e kadar düştü 1,5 yıl içinde
    konjonktür olarak 2018 ile 2021 arasında 30 yıl fark var.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Memleketimizde artık sınıfsal farklılıklar çok derinleşmeye başladı.Emlak sahiplerinin hatırı sayılır bir kısmı zaten emlağını satma derdinde olmayacak kadar maddi durumu iyi olanlar,onlar bekler.Kredi vs ile yüksek fiyatlarla evlerini alanların çoğu da malları gözlerinde değerli olduğundan zamanında yapmış olduğu hesaptan zararına çıkmaz onlar da direnir.Emlak fiyatlarını iki kesim düşürür,batan esnaf ve bankalar ,bunlar mecbur kaldı mı acil satış yapmak zorunda kalır o satışlarda fırsatlar olabilir gibi düşünüyorum.
    Dolarını ucuza satmayacak kitle ile konutunu satmayacak kitle tahminen aynı kitle. İkiside büyük bir düşünce değişimi olmadan satış yapmaz.
    Bu dönemde kim satar. Yurtdışına taşınan beyaz yaka satar.
    Diğer yandan sorun artık yeni inşaatlara yatırımcı bulunamayacak olması.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Dolarını ucuza satmayacak kitle ile konutunu satmayacak kitle tahminen aynı kitle. İkiside büyük bir düşünce değişimi olmadan satış yapmaz.
    Bu dönemde kim satar. Yurtdışına taşınan beyaz yaka satar.
    Diğer yandan sorun artık yeni inşaatlara yatırımcı bulunamayacak olması.

Aslında birazda bu pandemiden dolayı tembelleştik. Hep internetten bakmaya, sokak görüntüleriyle karar vermeye çalışıyoruz. Son 15 gündür sürekli her gün sabah ve akşam baktığım bir bölgede ilanlarda 3-4 kez bazı daireler de sert fiyat düşüşü oldu. Bu kez '' acaba bunlarda bir numara mı var, 4 aydır satılmayan daire de bir ayıp mı gizli '' benzeri sorular oluşuyor. Emlakçıya güvenmediğim için, bizzat siteye giderek 1-2 gün ortamı koklamam, araştırma yapmam gerek. hem hastalık, hem sert soğuk engel oluyor. Bakalım bu fiyatlardan da ilanlar 10 günde kalkmazsa bulaşmayacağım. Ama satılırlarsa , yeni düşüşleri fırsat olarak değerlendirmeyi düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Aslında birazda bu pandemiden dolayı tembelleştik. Hep internetten bakmaya, sokak görüntüleriyle karar vermeye çalışıyoruz. Son 15 gündür sürekli her gün sabah ve akşam baktığım bir bölgede ilanlarda 3-4 kez bazı daireler de sert fiyat düşüşü oldu. Bu kez '' acaba bunlarda bir numara mı var, 4 aydır satılmayan daire de bir ayıp mı gizli '' benzeri sorular oluşuyor. Emlakçıya güvenmediğim için, bizzat siteye giderek 1-2 gün ortamı koklamam, araştırma yapmam gerek. hem hastalık, hem sert soğuk engel oluyor. Bakalım bu fiyatlardan da ilanlar 10 günde kalkmazsa bulaşmayacağım. Ama satılırlarsa , yeni düşüşleri fırsat olarak değerlendirmeyi düşünüyorum.
    Sizin paylaştığınız deneyimlerinize göre, doğru yer seçiminde başarılısınız. Bu yetenek sizde olduğu sürece sizin sırtınız yere gelmez.

O egeli ben değilim

7. merhaba arkadaşlar;

Sahip olduğumuz bir arsanın komşu arsası kime ait öğrenmemiz için nasıl bir yol izlemeliyiz.

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar;

Sahip olduğumuz bir arsanın komşu arsası kime ait öğrenmemiz için nasıl bir yol izlemeliyiz.
    Kendi arsanızın tapusu ile tapu ve kadastro dairesinden öğrenebilirsiniz.

Sayfa 988/1002 İlkİlk ... 488888938978986987988989990998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •