Sayfa 235/486 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1. Bedelli yapanlar hep zıpladı. Senide bekliyoruz usak seramik.

Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.
    Tanrı TÜRK'ü korusun ve yüceltsin.

2. USAK korkutmaya çalışma gel değerine elindeki mali bedava dağıtma sonra toplayamazsin. 9000 lotla giriş yaptım. Devamı mutlaka gelecektir.

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Merhaba, 2,45 maliyetli 6345 lotum var. Zararım yaklaşık 7,500 tl
    Bedelli için ödemem istenen 8,300 tl civarı.
    Şimdi benim öğrenmek istediğim,
    1- 8,300 ü ödedim bedelliye girdim diyelim,bu durumda rüçhan hakkım iptal değil mi?yani bu rüçhan bana bedelliye katılmazsam verdikleri bişey.
    2-Ayrıca ben bu rüçhanı sadece satıp nakite çevirebiliyorum değil mi, direkt o tutarda lota çevirme şansım var mı yoksa rüçhanı satıp elime geçen nakitle piyasa değeri üzerinden mi lot alabilirim.
    3- zararım çok fazla bu işlerden de çok anlamıyorum. Siz şirkete gördüğüm kadarıyla inanıyorsunuz ve buna dayanarak hissenin yükseleceğini söylüyorsunuz.mantıklı olan bedelliye katılmak mı bu durumda.
    Yani ben bu işten en az zararla mümkünse karla nasıl kurtulabilirim.anlayabileceğim dilden yardımınızı rica ediyorum.
    vereceğiniz fikirler ytd kabulümdür şimdiden teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by Enelif Yazıyı Oku
    Merhaba, 2,45 maliyetli 6345 lotum var. Zararım yaklaşık 7,500 tl
    Bedelli için ödemem istenen 8,300 tl civarı.
    Şimdi benim öğrenmek istediğim,
    1- 8,300 ü ödedim bedelliye girdim diyelim,bu durumda rüçhan hakkım iptal değil mi?yani bu rüçhan bana bedelliye katılmazsam verdikleri bişey.
    2-Ayrıca ben bu rüçhanı sadece satıp nakite çevirebiliyorum değil mi, direkt o tutarda lota çevirme şansım var mı yoksa rüçhanı satıp elime geçen nakitle piyasa değeri üzerinden mi lot alabilirim.
    3- zararım çok fazla bu işlerden de çok anlamıyorum. Siz şirkete gördüğüm kadarıyla inanıyorsunuz ve buna dayanarak hissenin yükseleceğini söylüyorsunuz.mantıklı olan bedelliye katılmak mı bu durumda.
    Yani ben bu işten en az zararla mümkünse karla nasıl kurtulabilirim.anlayabileceğim dilden yardımınızı rica ediyorum.
    vereceğiniz fikirler ytd kabulümdür şimdiden teşekkürler.
    1-Rüçhan bedelliye katıl diye size verdikleri hak.(katılmazsan diye değil)
    2-Rüçhanı en son çarşamba satabilirsiniz.Bedelliye katılmayacaksanız satacaksınız.Katılacaksanız satmayacaksınız.Satarsanız karşılığı nakitle o andaki fiyattan mal alabilirsiniz tabiki.
    3-Kağıdın yükseleceğini öngörüyorsanız bedelliye katılmalı ,1 tl den hisse almalı ve maliyetinizi düşürmelisiniz.Yok 1 tl nin altına gelir diyorsanız katılmamalı,rüçhanları satmalısınız.
    4-Benim şahsi fikrim kağıdın fiyatı dipte ve teknik destekliyor.Piyasa engel olmaz ise aşağıda pek marjı yok ama yukarıya var gibi.(Tabi ki burası borsa ve kimse bilemez).Yani ben sizin yerinizde olsaydım bedelliye katılırdım.Katılmazsanız ortaklık payınız daha da düşer ve zararınız artar.
    Sevgiler

5. Bi önceki mesajım ulaştı mı emin olmadım.

Cahilliğimi mazur görün inanın bu hisse işlerinden hiç anlamıyorum(bi arkadaşım vesilesiyle bulaştım şimdi de toparlayamıyorum)
    yanlış bişey yapıp zararımı daha da arttırmamak için detaylı soruyorum-demişsiniz ki;
    Rüçhan bedelliye katıl diye size verdikleri hak.(katılmazsan diye değil) bedelliye katılmadım rüçhanı sattım 1,700 tl aldım
    Bedelliye katıldım 8,300 cepten ödedim 1,700 tl rüçhanım nolcak o zaman?

"Katılmazsanız ortaklık payınız daha da düşer ve zararınız artar." demişsiniz bir de.
    Katılmazsam rüçhanı satar 7500 olan zararımı 5800 e düşürür beklemeye devam ederim öyle değil mi.
    bunun dışında bilmediğim bi durum daha mı var. Mümkün mertebe halk dilinde yazarsanız çok sevinirim
    Teşekkürler.

6. 1.2 uşak dussende kalksanda 1.5-2.5 arasına geleceksin.

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Enelif Yazıyı Oku
    Bi önceki mesajım ulaştı mı emin olmadım.

Cahilliğimi mazur görün inanın bu hisse işlerinden hiç anlamıyorum(bi arkadaşım vesilesiyle bulaştım şimdi de toparlayamıyorum)
    yanlış bişey yapıp zararımı daha da arttırmamak için detaylı soruyorum-demişsiniz ki;
    Rüçhan bedelliye katıl diye size verdikleri hak.(katılmazsan diye değil) bedelliye katılmadım rüçhanı sattım 1,700 tl aldım
    Bedelliye katıldım 8,300 cepten ödedim 1,700 tl rüçhanım nolcak o zaman?

"Katılmazsanız ortaklık payınız daha da düşer ve zararınız artar." demişsiniz bir de.
    Katılmazsam rüçhanı satar 7500 olan zararımı 5800 e düşürür beklemeye devam ederim öyle değil mi.
    bunun dışında bilmediğim bi durum daha mı var. Mümkün mertebe halk dilinde yazarsanız çok sevinirim
    Teşekkürler.
    şöyle bakalım olaya
    şu anı düşünmeyelim.geleceği düşünelim.
    bedelliye katılmaz isen 6345 lotun var maliyetin 2.25 (2.45-0.20 rüçhan)
    bedelliye katılırsan 14.645 lotun var maliyetin 1.62.

katılmazsan: zararın çıkması için kağıdın %87 prim yapması gerekir.
    katılırsan : zararın çıkması için kağıdın %35 prim yapması yeterli olur.

kağıttan da önümüzdeki dönemki performansından umutluysan hangisi daha iyi seçenek olur?

8. bu alnus invest gedik ve marbas gerçekten ne bok yediklerini biliyorlarmı.? hadi alnus u ve diğerini aracı kurumdan saymıyorumda TSPK nın başkanı oaln Erhan topaç ın şirketleri bu rezilliğe nasıl alet oluyor*? Zaten borsa desen allahlık adamlar günde 1000 in üzerinde 2 lot 2 lot alarak işlem yapıyor. sen borsa olarak bu adamlara müdahale ve ceza vermiyeceksin de kime vereceksin.?

Sayfa 235/486 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •