Sayfa 411/486 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Açıklanan mali tabloları ve çeyreksel gelişimi beğendim.
    Bedelli sermaye artırımı kararı da, amaç ve şirkete etki anlamında çok anlamlı geldi.
    Küçük şirketler daha iyi büyüyor doğal olarak , yeter ki piyasa ve finansman fırsat versin.
    Akabinde de fiyata yansıyor.
    Olumlu bulduğum bilanço sonrası, 2020 yılı için aranıza katıldım.
    Umarım güzel bir tercih ve karar olur.
    Düştü ve fiyat alınacak seviyeye geldi diye almıştım bugün.
    Ayağım çok uğurlu gelmiş bugün. % - 10
    İyi başlangıç. :-(((

2. bilanço özelikle son çeyrek rakamları süper kısa vadeli borçlar azalmış yatırımlarını tamamlamış son teknolojiye sahip Çin’deki durum sebebiyle siparişler Türkiye ye kaymaya başlamış ve bu durum kalıcı hale gelir seramik sektörü yatırımları artmaya başladı bir firma İzmir’de 10 milyon m2 kapasiteli bir tesis kurmak için 1,1 katrilyon teşvik almış uşağın kapasitesi 25 milyon m2 uşağın yeniden kurulma maliyetini hesap bile edemiyorum bu sene 20 milyon USD ihracat yapmış 2020 de çok rahat ikiye katlayabilir bedelli ile borçlarını kapatacak aslında alacakları ve stokları toplamı borçlarının çok üstünde borcundanda kurtulunca çok rahat 70-80 milyonluk karlar açıkalayabilir kar marjı zaten çok yüksek geleceği parlak ender şirketlerden

Sent from my iPhone using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by kaygan Yazıyı Oku
    Sayın kaygan müsaitseniz pasta rica ederim

4. Bedelli sermaye artırımı sürecini başarı ile atlatabilir ve 145 mln tl yi sağlıklı bir şekilde toplayıp kısa vadeli banka kredilerini kapatmayı başarırsa ( ki spk nın izin vermesini engelleyen bir şey göremiyorum ben) müthiş bir süreç başlar.
    Bist te , aşırı borcu olan ve bedelli sadece finansman yükünü hafifletecek olan odas, veya yine bedelli ile peşin ithalata dönerek kur riskinden kurtulmayı hedefleyen prkab hisseleri ile bedelli hikaye ve süreçleri benziyor.
    Farkı ise fiyatları....
    Verdiğim örnekteki her 2 şirkette 2-3 kat arttılar.
    Uşak, 1,5 tl den başladığı serüvenini, ( henüz 1,85 civarı, yani yolun henüz başı gibi ) 145 mln tl yi sorunsuz toplarsa, bence şov yapar.
    Süre 2-3 ay ...
    İyi notu hak ediyor hikayesi....

5. Üstadlardan bedelli ile ilgili sağlıklı bilgi verebilecek var mı? Şu anda başladığını varsaysak ve elimizde 10.000 lot olsa, bedelliye katıldığımız ve katılmadığımız senaryolarda hisse adedi ve hisse fiyatı ne olur? Ayrıca şu durumda katılmak mı yoksa katılmamak mı daha mantıklı ? Şimdiden teşekkürler.

6. 1.72 Ortalama ile Uşaka girmiş bulunmaktayım

Y.T.D
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

7.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    1.72 Ortalama ile Uşaka girmiş bulunmaktayım

Y.T.D
    Girdiğimden beri şelale üstüne şelale mübarek

1.45 den mevcut malım kadar tekrar ekleme çektim

Tek Uşak yatırımcısı benim sanırım. 😊
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

8. Ben de buradayım, yalnız değilsiniz.
    Böyle giderse,ü % 145 bedelli sermaye artırım kararı rüçhan kullanım tercihi riske girer.
    o sermaye artırımı spk dan çıkar ve tamamlanırsa, önü açık. Ama fiyat 1 'e doğru inerse kimse rüçhan hakkı kullanmaz, o sebeple, yukarı bir düzeltme veya reaksiyon göstermesi lazım, kimbilir belki de bu sermaye artırımını desteklesin diye hakim ortaklar girip mal almak zorunda kalabilir.
    Umarım....

Sayfa 411/486 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •