Sayfa 424/486 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,299
     Alıntı Originally Posted by brasi Yazıyı Oku
    Sn refeba; mesela nasıl bir kazançtan bahsediyorsunuz tam olarak? Rüçhanların yükselmesinden ise tamam haklısınız ama burada bedelliye katılmak ile rüçhanları satıp bedelliye katılmadan tahtadan mal almak arasında ne gibi bir değer artışı-azalışı var? Üstelik uzun vadeliler için lot kaybı olmadan bedelliye katılmadan ve yeni ilave mal almadan rüçhanları satıp kara geçmek de bir seçenek olabilir.
    Ben her ikisindende alıyorum,ama R pek aşağıya salmıyor,E'de fazla salmadı,ama yarın önemli bir gün,çünkü dış borsalarda kayıp %5 oldu,mecbur bizde onlara uyacağız...Durum normaldeyken %'delik oranımı hafif yükseltiyorum borsada,durum kötüleştiğinde karlı hisseleri postalayıp oranı %25-30 oranına indiriyorum,yani %65 devamlı nakitteyim,çünkü borsalara güvenim yok,çok düşerse hisseler geçenki sefer gibi,bu sefer oranımı %40üstüne çıkartıyorum,çünkü beleş hisselere hiç dayanamam,o zaman 1 ve altı olan hisselerin çoğu şimdi %50-500 ortalama pirim yaptı...ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,299
     Alıntı Originally Posted by Cumhuriyet Yazıyı Oku
    Aynı sektördeki şirketlerin hisselerine göre çok ucuz. Ancak sahibi yok.
    Çünkü sahibi fırıldak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,299
     Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Sn. refaba, sensiz bedelli olmaz zaten

is the average of five people around the human..

...Huyum kurusun yapım böyle,yanlız dikkat,dış borsalarda hava fırtınalı.

4.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    ...Huyum kurusun yapım böyle,yanlız dikkat,dış borsalarda hava fırtınalı.
    Kurt pusulu , fırtınalı havayı sever derler.Uşak şeytana pabucunu ters giydirebilen bir hisse endeksin hareketlerini dikkate almaz kendi bildiği yolda ilerler....

Gelelim bedelli konusuna arkadaşlar herkesce bilinir bedeli çok avantajlı olmasına rağmen küçük yatırımcı tarafından rağbet görmez , görürde daha çok zengin işidir büyük yatırımcıların işidir çünkü sonuçta işin ucu paraya dokunur.Yani süreç şu şekilde işler büyük yatırımcılar veya fonlarda olabilir bedelliye girerken belli bir vade tesbit ederler 6 ay 1 yıl gibi aldıkları yeni uşak hisselerini portföylerinde tutacak kadar zaman..Rüçhan hakkını kullanmayan küçük yatırımcıların rüçhanlarını toplarlar bu süreçte rüçhan haklarını oldukça ucuz almaya çalışırlar çünkü rüçhan haklarını ne kadar az maliyete alırlarsa , hisse alırken daha az para ödeyecekleri için buradan avantaj kazanırlar..Rüçhan hakkını kullanarak belki % 20-30 lara varan oranlarla ucuza aldıkları hisseleri portföylerinde belli bir süre vade bekletirler.Bu süre zarfında hisse senedi bölündüğü seviyelere doğru hareket eder ve bölünmeden önceki fiat seviyelerine ulaşır.İşte hisse bölünmeden önceki seviyelerine ulaştığında büyük yatırımcılar rüçhan hakkı kullanarak ucuza malettikleri hisselerini yavaş yavaş piyasaya sürmeye başlarlar.Süreç bu şekilde işler yani burada hisse sahibi olan küçük yatırımcı arkadaşlar hiç endişe etmesinler kimler alacak , kimler satacak hepsinin müşterisi hazırdır.Bu şekilde bedelliye girenler en az % 50 kar ederler.Küçük yatırımcı benden para isteyecekler diye korkar veya yeterli parası yoktur rüçhanlarını satar.Yani 5 milyon 10 milyon lotla bedelliye girenler olur.Bunu takip eden speklerde , tahta yapıcılarıda bedelliye katılabilirler.Talep çok olursa hisse fiatında yukarı yönlü tepkimeler oluşabilir.Uşak gibi beta katsayısı yüksek olan hisseler bedelli sermaye artırımlarında yüksek talep görür.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

5. Bedelli tarihi belli oldu mu

6.  Alıntı Originally Posted by xnon Yazıyı Oku
    Bedelli tarihi belli oldu mu
    Rüçhan hakkı kullanımı (alım-satım) 10.06.2020 tarihi itibari ile başladı.

7. merhaba;
    benim 1000 lotum var bedelli için ne kadar ödeme yapmam gerekli

Sayfa 424/486 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •