Sayfa 429/486 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1. Sanırım yalnış anlaşılmış bedelli süreci bedelliye katılmak için ayın 10 dan önce alanlar için geçerli yani 1000 lotun varsa ayın 10 dan önce aldığın 1000 lot UşakR kupon verilir . Eğer bedelliye katılmak istiyorsan ayın 24 düne kadar 1000*1.45=1450 TL para yatırman gerekiyor . Katılmak istemiyorsa yatırımcı ayın 18 yani bugün verilen UşakR kuponlarını satmak zorunda yoksa silinir . Ayın 10 dan sonra Uşak almak isteyen de normal tahtasından yani Uşak tahtasından kaç tane istiyorsa normal fiyatından alır zaten hesaplanırsa ruchan almaktan daha avantajlı oluyor 1.51 güncel fiyatından almak

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Usakr için kapanış bugunmuş yanı son gun.. Ben 24 üne kadar biliyordum o zaman katılımdakı son tarih 24 haziran olmalı.. Peki elinde r kalanlar ne yapacak yanı sn kahramanın elinde olduğu gıbı.. Rüçhan tahtasından parasıyla almış.. Tahta kapanacak yarından itibaren bıldiğim kadarıyla bedellıye katılamazlar.. Demek o yuzden ne buldularsa verdıler son gun olmasından dolayı..
    Öncelikle şunu belirteyim bedelliye sadece bölünmeden önce uşak.e hissesine sahip olanlar katılacak diye bir kural yok sayın know3.

Rüçhan tahtasının var olma sebebi bölünmeden önce elinde uşak hissesi olanlardan bedelliye katılmak istemeyenler olur ise (ben gibi) ellerindeki uşak.e hisselerini satmadan rüçhan pazarında rüçhanlarını satarak bedelliye katılmaktan kurtulurlar. Ayrıca bölünmeden önce elinde uşak hissesi olmayıp bedelliye katılmak isteyenler de rüçhan pazarı açıldığında r tahtasından rüçhan alarak bedelliye katılma haklarına sahip olabilirler. Uşak için rüçhan alım satım işlemleri 10 haziranda başlayıp 18 haziran yani bugün seasn sonu ile sona erdi. 24 haziran seans sonuna kadar da ellerinde rüçhan olanlarda 1 lot rüçhan için 1.45 TL nakit parayı hesaplarında bulundurmaları gerekmektedir. Bunun karşılığında da 1.45 lot uşak.e hisse alacaklar.
    Diyelim ki 10000 lot rüçhaniniz var 14500 TL nakit para hesabınızda bulunmalı karşılığında da 14500 lot uşak.e hissesi hesabiniza yatırılacak ve son gün 24 haziran. Eğer hesabınızda hiç para olmaz ise ne yazık ki rüçhanlariniz yanar tabi rüçhanı alırken ödediğiniz para da.
    Sayın know3 a A1 konusunda katılıyorum. Ben A1 için alicengizcilerin tetikçisi diyorum. Nerede bir fırıldak manipülasyon var A1 ve onun ayarında 1-2 aracı kurum orda başroldeler.
    Bölünmenin olduğu ilk gün olan 10 hazirandan beri ana tahtadan milyon milyon uşak hissesi (üstelik takasında olmayan malı) satıp rüçhan pazarından da uşak rüçhan hissenin en büyük alıcısı idi. Nasıl bir fırıldak döndü dönüyor çözemedim.
    Hissenin bundan sonra ki hareketleri ne olur artık tahtanın sahibi bilir aşağıda salabilir (bir önceki bedelli de yaptığı gibi) buralarda 3 aşağı 5 yukarı yapıp aylarca süründürülebilir de ama şirket iyi yönetim kötü ve art niyetli olsa da ve borsa sabır eden ve doğru hamleleri doğru zamanda yapabilenlerin kolay kolay kaybetmeyecegi bir para aktarma mekanizması. Bakalım patronlar bu defa bedelliye katılacaklar mı geçen ki bedelliye katılmamışlardı.
    Herkesin kazanması dileğiyle.
    Yatırım tavsiyesi içermez.

3.  Alıntı Originally Posted by kahramanbey Yazıyı Oku
    Mantık olarak bugün alanlar Uşakr yada bu hissede 1.52 +0.62 Rüçhan toplanıp ya ikiye bölünüyor yada toplanıp fiyat oluşuyor.

VIA_G4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Diyelim ki 1lot rüçhanı 0,66 dan 10000 lot rüçhan aldınız. Bedelli içinde (Uşağın bedellisi %145) 10000 lot rüçhan için 14500 TL de para yatıracaksınız ve karşılığında da 14500 lot uşak.e hissesi hesabınıza yatırılacak.

10000x0,66= 6600 TL rüçhan a 14500 TL de bedelli için verdiniz.
    Toplam da 14500 + 6600 = 21100 TL para vermiş oldunuz. Karşılığında da 14500 lot uşak.e hissesi sahibi oldunuz.
    1 lot uşak hissesinin size maliyeti;
    21100 / 14500 = 1,455 TL dir.

4. Umarım dediğiniz gibi olur da kimse herhangi bir kayıp yaşamaz...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

5. Çok teşekkür ederim şimdi sorun çözüldü sorun değil para yatiririz ama para olmayınca olan kısmı için elinde ana hisseyi satmadan onlar paraya cevirse daha güzel olurmuş.tesekürler bedelli hayırlı olsun Allah'tan fiyat ucuz diye 1 milyon lot girmedim

risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

6. Gelelim sonuca Rüçhan pazarı 0.54 kuruş la başlayıp 0.89 hareketi çekip dün 0.64 ile kapanış yaptı.A1 tarafında 4 milyon yakın akış maliyeti en tepeden olurken 0.89 hisse tarafında 1.58 ile en çok satan yine A1 di bu durumda dünkü Rüçhan son günü olduğu için kendisi ruchanda kalıp hisseyi satmasindaki olabilirlekler üzerinde şu sonuca vardım
    1- şirket bedelli sürecine A1 üzerinde yapacak
    2-A1 Rüçhan hareketinde kar yazim derken terste kaldı bunu yapamaz çünkü tavandan aldı
    3-ruchan satışında yatırimci girmiyor sadece hisseyle yetinecek adamlarda hakkli ne gerek var Rüçhan 25 ine kadar işlem görmüyor birde fiyat sabit neden parayı baglasin
    4-usak hissesi bugün artık net harekete başlar güzel gün olacak hayırlı cumalar

risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

7. Sonuç:18 Haziran'da Rüçhan elinde olanlar elinde hisse yoksa %145 bedelli bedelli bölündü için 1000 nota 1450 TL para yatıracak Bu paralı ise 25 haziran tarihinde eğer yatırım şirketiniz katıldı ise hesabınıza para varsa direkt bloke koyuyor hesabınıza para yoksa hisset seni deniz'i satıyor 2 gün temerrüde düşürebiliyor para bulamadığı takdirde para kaybının söz konusu şu durumda oluyor eğer elinizde ricam var ama paranız yoksa ve yatırım şirketinizde katılmadı hisse o zaman siz ya şubeye gidip gidip sözleşme imzalayacak sınız katılıyorum diye ya da o parayı bulup yatıracaksınız hoşçakalın

Nakit kraldır.

HAFTALIK

Sayfa 429/486 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •