Special Days Image
Sayfa 329/486 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    uşak seramikte rtaklar neden bedelli sermaye arırımına katılmadılar acaba
    hakim rtaklar demek istedim kafama takıldı yksa şirketle ilgili bir sıkıntı yk görünüyr
    yt.tv.değ.
    YÖNETİME YENİ ORTAKLARIN GELMESİ KOLAYLAŞIR.

yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    YÖNETİME YENİ ORTAKLARIN GELMESİ KOLAYLAŞIR.

Uşak seramiği beğenmemin en önemli nedenlerinden biri İMTIYAZ HAKKI olmamasıdır.

Oy hakkında imtiyazlı paylar ile küçük bir azınlık, ortaklığın yönetimine hakim olabilmektedir; böylece ortaklığın iradesi çoğunluğun iradesi yönünde değil, yönetimi ellerinde bulunduran küçük bir azınlığın iradesi yönünde belirlenmektedir.(Bistte onlarca örnek verilebilir.) Bu durumda, sermayeye oranla hak elde etme ve yönetimde söz sahibi olma ilkesinden uzaklaşılmakta; her pay sahibi, koyduğu sermaye kadar yönetimde söz sahibi olması gerekirken, oy hakkında imtiyaz ile bazı pay sahiplerine koyduğu sermayeden daha fazla söz hakkı tanınmaktadır. Sermaye ve üstlenilen riziko ile orantı sağlanamaması, rizikoyu taşımayanların ortaklığı yönetmesi sonucunun ortaya çıkması açısından oy hakkında imtiyazlı paylar sakıncalı sonuçlar doğurabilmektedir.
    Bu durum Uşak şirketi için değerlendirildiğinde;hakim ortakların bedelliye katılmaması veya hisse satımı yapıldığında hisse payları düşeceği için yönetime yeni ortakların gelmesi demektir.Bu durumda hisseye talebin artması sonucunu ve hisse fiyatının artmasına vesile olur.

3. Secimler iptal, yarin endekste bir dusus bekliyorum sonrasinda ogleden once ya da sonra toparlanma. Zaten bircok hisse gapli dustu basta garan olmak uzere...dolandirici usak yonetimi ne yapmaya calisacak bakalim yarin. Biraz nakitim var altan usak mi alsam yoksa cok daha dip yapmis hisselere mi baksam kararsizim. Hayirlisi bakalim...ytd

4. 1.01 ustune sonra 1.05 ustu yukselisi hizlandirir diye dusunuyorum, ytd

5. Pust hisse! Seni aldigima pismanim. Spk, maliye neden patron ve yonetimi arastirmaz, denetlemez?...ytd

6.  Alıntı Originally Posted by mamoste85 Yazıyı Oku
    1.01 ustune sonra 1.05 ustu yukselisi hizlandirir diye dusunuyorum, ytd
    Bilancoda zarar aciklayabilirsin, cok dikkate almiyorum, yukardaki hedefleri ogleden sonra test edersin umarim...ytd

7.  Alıntı Originally Posted by mamoste85 Yazıyı Oku
    Bilancoda zarar aciklayabilirsin, cok dikkate almiyorum, yukardaki hedefleri ogleden sonra test edersin umarim...ytd
    Uşak Seramik şirketinin Tanışlar Grubu şirketleri ile yapmış olduğu iş ve işlemlerin mercek altına alınmasının elzem olduğu kanaati

taşımaktayım.Ortaklık haklarımıza zarar verilip verilmediği noktasında tespit yapılması, gerektiğinde haklarımızı dava yoluyla

aramak dahil tüm yargı ve denetim müessesinin işletilmesinin sağlıklı ve verimli olacağı kanaati hasıl olmuştur.Yatırımcı ve şirket

ortağı olarak haklarımızı korumak adına gereken tüm hukuki süreçleri ve mevzuata uygunluğunun takibinde hassas ve itina

göstermemiz son derece önemli ve gereklidir.

Saygılarımla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
    Net kâr 5.127.414
    İyi kâr acikladi
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Sayfa 329/486 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •