Sayfa 473/486 İlkİlk ... 373423463471472473474475483 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1. Bilanço çok dikkatli incelenmeli çok tutarsız kalemler var. Şirketin sütü var kaymağı yok kim yiyor bu kaymağı iyice araştırılmalı. Diğer seramik fabrikalarının bilancolari ile mukayese edilmeli . Zaten kendini belli ediyor. Y.T.D

2. Ege seramik %32 brüt kar marjı ile çalışırken usak seramik %19.5 brüt kar marjı ile çalışmış nerden bakarsan bak bu ne perhiz ne lahana turşusu.Y.T.D

3. Intema %67 brüt kar marjı ile çalışmış. O farklı ürünler üretiyor ama %19.5 ne tür bir brut kar marji çamur satilsa daha çok kazanilir bu bilancolari incelemek vatandaşın işimi.Y.T.D

4. Usak seramik 2. Çeyrekte ciroyu arttırmış kısa vadeli alacakları 20 milyon azaltmış ciro 2. Çeyrekte 400 milyonun üzerindeyken kısa vadeli alacaklar nasıl oluyorsa 20 milyon kadar azalıyor diğer seramik fabrikalarının kısa vadeli alacakları %30 artarken bunu nasıl başarmışlar hayret . Aşmış bitirmiş bunlar ben pes ediyorum. Y.T.D

5. Rus polyplast group ceo nün yaptığı açıklamaya göre pazardaki boşluğu Türk isadamlari dolduruyor. Ayrıca basinda yer alan haberlere göre soğuk kış sebebiyle avrupanin dogalgaz stokları ocak ayının sonunda bitecek. Bütün bu sebeplerden dolayı Türk inşaat malzemelerine olan talep artışı katlanarak artacak bilhassa İtalyan pazarında faaliyette bulunan bir çok seramik fabrikası bir daha açılmama üzere kapanacak. Bütün bu gelişmeler aklı başında iyi yönetim kabiliyet ve becerileri olan tüm Türk firmaları için tarihi fırsat yaratacak nitelikte..

6. 6 yıl önce kurulan qua granit bu yıl fortune 500 arasında 22 sıra yükselerek 453. Sırada yer aldı. Ülkem adına gurur duyuyorum. Bu ülke ilkeleri ve prensipleri olan idarecilerle kalkinir ve yucelir. Başarılarının devamını dilerim.

7. Salı günü Sayın cumhurbaşkanımız tarafından büyük bir sosyal konut projesinin startı verilecek. Dar gelirli ve konut sahibi olmayanların istifade edeceği proje inşaat sektöründeki canliliga da katkı sağlayacak. Herkese hayırlı uğurlu olsun .

Türkiye de artık sosyal konut ihtimali çölde kutup ayısı misali.. Şartlar giderek zorlaşırken ve doların yönü yukarı iken bu iş masal gibi..Fakir alır altıncı ayında devreder.. Bursa da alanları gördük çoğu döküldü.. Becerirlerse alanlar adına sevinirim.. Bu arada hisse aort yükseltiyor.

Sayfa 473/486 İlkİlk ... 373423463471472473474475483 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •