Sayfa 379/486 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1. 2019 3.çeyrek net dönem karı 5.127.414 tl. Bence güzel. tabi bizim spek ortbu cocuklu yapmazsa yarin ve önümüzdeki günler olumlu olur.

2.  Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    brüt kâr i son ceyrekte %50 den fazla artirma basarisi goşterip
    net kâr da nasil 2.4 milyon zarar etmisler büyuk başari dogrusu. bilanco dipnotlarina bakmakta fayda var
    9 aylıkta zarar mı açıkladı arkadaşlar anyamadim

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Arkadaşlar bayağı kafam karıştı. Kap a gönderilen açıklamada 9 aylıkta 7 kusur kar okudum ben mi yanlış yere bakıyorum. Bir arkadaşın yazdığına göre zarardan söz ediyor. Öyleyse yarın yandık ha yandık. Dip açmassa iyi. YTD

4. Delicocuk35 arkadaşın yazdığına göre biz bu hissede son bilancoyu göre *otu yedik mi yani yanlış anladıysam düzeltin lütfen.

5. Günaydın sn ulas351;

öncelikle bilanço kötü .otu yedik vs gibi bir ifadem ve yorumum yok.

Açıklanan rakam 9 aylık dönem için 7.126.704 kar.

Ancak 6 aylık dönemde kar rakamı 9.572.942 idi.

Brüt karını ciddi oranda artırsada net kar düşmüş. Haliyle son çeyrek 2,4 milyon gibi bir net zarar oluşmuş. neden & nasıl & niçin henüz bilemiyorum ilk bakışta kısa vadeli borçlarda bir düşüşte göremedim aksine artmaya devam etmiş. (Finansal giderler artmaya devam ediyor)

3 ay önce 9,5 milyon kar ım var diyen bir şirket bu gün kar ım 7,1 milyon diyorsa son 3 ay da 2,4 milyon karda azalış (son çeyrekte zarar) ama yılın 9 ayı göz önüne alındığında şirket kar etmiştir. kendimi başka nasıl ifade edebilirim bilemedim.

1 hafta kadar sonra konsolide bilanço açıklanacak orada daha net görebiliriz diye umuyorum.

(süper bilanço açıklayan şirketlerin düştüğü zarar eden şirketlerin tavan yaptığı bir mecra olduğu unutulmamalıdır bist'in)

6.  Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    Günaydın sn ulas351;

öncelikle bilanço kötü .otu yedik vs gibi bir ifadem ve yorumum yok.

Açıklanan rakam 9 aylık dönem için 7.126.704 kar.

Ancak 6 aylık dönemde kar rakamı 9.572.942 idi.

Brüt karını ciddi oranda artırsada net kar düşmüş. Haliyle son çeyrek 2,4 milyon gibi bir net zarar oluşmuş. neden & nasıl & niçin henüz bilemiyorum ilk bakışta kısa vadeli borçlarda bir düşüşte göremedim aksine artmaya devam etmiş. (Finansal giderler artmaya devam ediyor)

3 ay önce 9,5 milyon kar ım var diyen bir şirket bu gün kar ım 7,1 milyon diyorsa son 3 ay da 2,4 milyon karda azalış (son çeyrekte zarar) ama yılın 9 ayı göz önüne alındığında şirket kar etmiştir. kendimi başka nasıl ifade edebilirim bilemedim.

1 hafta kadar sonra konsolide bilanço açıklanacak orada daha net görebiliriz diye umuyorum.

(süper bilanço açıklayan şirketlerin düştüğü zarar eden şirketlerin tavan yaptığı bir mecra olduğu unutulmamalıdır bist'in)
    Teşekkür ederim değerli arkadaşım. Amacım asla sizi eleştirmek değil. Verdiğiniz teknik bilgi için ayrıca teşekkür ederim. Elimden geldiğince bilgim dahilinde bilancoyu baktığımda sizin haklı olduğunuzu gördüm. Evet 6 aylıkta 9 kusur kar eden bir şirket 9 ay sonunda karını 7 kusure dusurmusse sizinde siz ettiğimiz gibi 2 kusur zarar demek. Neyse seans açılışında spek amcam niyetini belli eder. Size sağlık ve bol kazanç dilerim.

7.  Alıntı Originally Posted by ömerkumpas Yazıyı Oku
    2019 3.çeyrek net dönem karı 5.127.414 tl. Bence güzel. tabi bizim spek ortbu cocuklu yapmazsa yarin ve önümüzdeki günler olumlu olur.
    Dün akşam yazdım ama spek ortbu cocuklu yapmazsa diye. Yaptı yine yapacağını ortbu cocuu.

8. Yazık yazık çok yazık sürekli kar eden bir şirket nasıl bi ortbu Cocuu spekin elindeyse artık makaraya çevirdi hisseyi. 200 milyon zarar eden fener %150 gitti 2 ay olmadan. Sıradan şirket Iheva %750 gitti son 1 yılda.

Sayfa 379/486 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •