Sayfa 502/1000 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: Mevduat Cafe

1.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Bir sonraki ekstrede başlıyordu o galiba
    aynen bende öyle hatırlıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Bir sonraki ekstrede başlıyordu o galiba
    Peki
    Ve bu alis veris gunluk kurla hesaplaniyormu acaba? O andaki dolar tl kurumu? Sunu demek isterdim. Ben ekstrem dolar olursa ama tl alis verisimilitude yapsam bu zarar olur bana demi? Birde sonraki ekstre diyorsunuz ama onu ben gunluk degise bilirim!

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Peki
    Ve bu alis veris gunluk kurla hesaplaniyormu acaba? O andaki dolar tl kurumu? Sunu demek isterdim. Ben ekstrem dolar olursa ama tl alis verisimilitude yapsam bu zarar olur bana demi? Birde sonraki ekstre diyorsunuz ama onu ben gunluk degise bilirim!
    Şunu demek istedim dolar ekstre tercihi mevcut ekstre kesildikten sonra yani ertesi ay dolar olarak gelmeye başlıyor, şuan dolar olarak yaptığınız harcamalar bankanın anlık doviz kuru uzerinden satis kuru uzerinden ceviriliyor,

Ekstreniz tamamen dolar olmuyor dolar harcamalar dolar olarak ekstrelendiriliyor tl harcamalar yine tl olarak.

Yani doviz ekstre tercih etmediginizde tum harcamalar tl olarak ekstrelendirilir fakat dolar ekstre tercihinde bulundugunuzda tl harcamalarınızı tl olarak dolar harcamalarinizi dolar olarak odersiniz

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    *k.kart ekstresi y.dışı harcamada USD-EUR olarak seçilirse harcama yapılan ülke para birimi bu ikisinden biri değilse , o ülkenin para biriminde dolara çevrilip ekstreye yansır...
    *k.kart ekstresi y.dışı harcamada TL olarak seçilirse, harcama yapılan ülke para biriminden USD'ye çevrilir ve provizyondan çıkma günü genelde 2 iş günü sonrasında TCMB kurundan USD'den TL'ye çevrilir..

Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    *k.kart ekstresi y.dışı harcamada USD-EUR olarak seçilirse harcama yapılan ülke para birimi bu ikisinden biri değilse , o ülkenin para biriminde dolara çevrilip ekstreye yansır...
    *k.kart ekstresi y.dışı harcamada TL olarak seçilirse, harcama yapılan ülke para biriminden USD'ye çevrilir ve provizyondan çıkma günü genelde 2 iş günü sonrasında TCMB kurundan USD'den TL'ye çevrilir..
    Tcmb kurundan cevirmiyorlar hocam

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Tcmb kurundan cevirmiyorlar hocam
    tabi ona ek bir yüzde koyuyorlar çevirim bedeli midir..o kurdan daha doğrusu

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210

S 400 ler geldi memleketimize .. hayırlı olsun vatanımıza..

Sayfa 502/1000 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •