Sayfa 740/1000 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: Mevduat Cafe

1.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Tarımda aslında para var verimli kullanana.
    Tarımın verimli olabilmesi için ölçeklerin büyümesi ve kooperatif kültürünün yerkeşmesi ve planlı ekim yapılması lazım
    Yoksa dededen kalan 3 dönüm tarlayla bu iş olmaz

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tarımın verimli olabilmesi için ölçeklerin büyümesi ve kooperatif kültürünün yerkeşmesi ve planlı ekim yapılması lazım
    Yoksa dededen kalan 3 dönüm tarlayla bu iş olmaz
    İzmir için konuşuyorum kooperatif kültürü yaygın daha da yayılıyor.

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Tarımda aslında para var verimli kullanana.
    Hayvancılıkta yok tarımda var

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Bu gidişle beklediğim tarim reformları olursa seneye ki ulkenin baska sansi yok bende mandiraci olup inek boku yikayacam
    Çiftçiligi bırakıcam bu sene bahçeye ağırlık vericem icarlar çok yüksek ekin fiyatları yerinde sayıyor hayvancılık güzel iş ama güvenligini saglamak başında durmak şart çogu tanıdığım hayvancılık + kasap dükkanı açıyorlar keçi sütü manda yogurdu et süt yumarta iyi para kazanıyorlar güzel iş şimdiki gençler pek uğraşmıyor ama Allah kolaylıkversin şimdiden.
    Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir şahsi fikrimdir saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    İzmir için konuşuyorum kooperatif kültürü yaygın daha da yayılıyor.
    Üretici ürettiğini kendi kooperatifi aracılığı ile tüketiciyle buluşturabilirse üretici de kazanır tüketicide ucuza mal alır
    Ama bu sistemi yaşatırlarmı orası meçhul

Tarımda para varda arazi kendinin olursa icar masrafı olmadan devlet destegi ile güzel getiri oluyor bu koşullarda icarcılar dökülüyor işte hayvancılık verimli kullanırsa çiftçilikten daha iyi bana kalırsa getiri bakımından.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Üretici ürettiğini kendi kooperatifi aracılığı ile tüketiciyle buluşturabilirse üretici de kazanır tüketicide ucuza mal alır
    Ama bu sistemi yaşatırlarmı orası meçhul
    Burda süt için yapılmış alım garantisi var üreticiden
    Üreticiden sütü kooperatif topluyor, kooperatif belediye ye satıyor belediye çocuklu ailelere kapısına kadar dağıtıyor.

Bu modelin farklı ürün guruplarına yayılması şart örnek et

Ben yaklaşık 700 dönüm yer ekiyorum bizim tapulu yerler hariç 105 bin icar veriyorum tapu destegi filan icarı karşılamıyor biçerdöver dekarı 35 tl den biçiyor ilaç tohum gübre paran yok harmana ödemeli alırsan 1/2 ilk yıldan batarsın zaten ben hep nakit alıyorum harmanda temiz kalsın diye bugday 5 yıldır 1 tl seviyesinde daha bu sene 1.25 oldu. ayçiçek ekimi en sevdigim buğdaya nazaran masrafsız işçilik olsun maddi açıdanda getirisi iyi bu sene destegin %70 aldık %30 nezaman verilir Allahbilir.

Sayfa 740/1000 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •