Sayfa 561/1000 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: Mevduat Cafe

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gerçek enflasyon düşsünde
    Ne yüksek faiz isterim ne de dolar, altın getirisi.
    Yeterki birikimler enflasyon karşısında erimesin, ekstra kazanç falan istemem
    populasyon amip gibi artıyor..arz talep dengesi bozuk..bu Türkiye'de hiç olmayacak birşey

2.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    populasyon amip gibi artıyor..arz talep dengesi bozuk..bu Türkiye'de hiç olmayacak birşey
    Doğru
    Zaten gerçek enflasyon-İlan edilen enflasyon farkı da var
    Gerçek enflasyon %30'dan aşağı değil
    hatta %50'lere vurdu bir süre
    O yüzden ben gerçek enflasyonu kıstas alıyorum
    Yakında onu da kendim hesaplıyacağım
    Herkesin harcama yapısı farklı o yüzden herkesin enflasyonuda farklı

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Doğru
    Zaten gerçek enflasyon-İlan edilen enflasyon farkı da var
    Gerçek enflasyon %30'dan aşağı değil
    hatta %50'lere vurdu bir süre
    O yüzden ben gerçek enflasyonu kıstas alıyorum
    Yakında onu da kendim hesaplıyacağım
    Herkesin harcama yapısı farklı o yüzden herkesin enflasyonuda farklı
    Para zeytine , peynire , vs ye erimez .mala karsi erir.yani ev dukkan ,arsa vs.2008 lerde oyke bir olduki 165 bin olan evler 400 e cikti 2-3 senede .o zaman sikinti oluyor .paranla 2 ev alirken misal bakmissin 1.5 ev aliniyor .yahut 1 ev..ha faizler 20 bandina dustu ev fiyatlari patlar mi ? Millet faizler dustu deyip cullanirmi evlere .burasini kestirmek onemli .su an iyimser bir hava var fed med.ama reel piyasa sikintili ..

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gerçek enflasyon düşsünde
    Ne yüksek faiz isterim ne de dolar, altın getirisi.
    Yeterki birikimler enflasyon karşısında erimesin, ekstra kazanç falan istemem
    Maasa zam isteriz...😃

5. herkese günaydın.
    Faiz ve kur konusunda kafalar karışık galiba, TR merkez bankasının piyasalar üstündeki etkisi malesef çok etkili değil.Tek beklenti aylardır faiz oranını düşürmesi, zaten piyasa fiyatladı bunu. Butik 2-3 banka dışında artık 24 oran bile kalmadı.Ortalama 22 bandına geldi.25 Temmuz da MB faiz koridorunu 20-22% bandına çekecek gibi düşünebiliriz.
    Dövizin yükselmesi şu anda TR için en kötü senaryo, yavaşlayan üretim ve ekonomik faaliyetler düşük döviz sayesinde ihracatta rekabetçi olabilmemizi sağlıyor, ithal ürünlerde de yaprak kıpırdamıyor...cari açık ağlanacak halimizle azalıyor.
    faiz oranları düştükçe hükümet sıcak paranın piyasaya gireceğini düşünüyor, TR de tek gerçek, vatandaş bankadan kredi alır ev ,araba,ihtiyaç için kullanır, kredi oranı da %1 in altına gelmediğinde bankanın yanına bile uğramaz. Benim tahminim Faizler % 20 lere düşünce kredi oranları da 1.5% lara gelir, enflasyona endeksli kredi türevleriyle %1 lere yaklaşırsa ,piyasa da TL talebi artacak gibi bir beklenti var.
    Yabancı yatırımcılar şu anda TR için süt alınacak inek pozisyonu kolluyor. BIST 100-120 bin bandına Aralık-Ocak döneminde bir ralli ile gelebilir senaryosu %50 ihtimalde az olmayan beklentiler dahilinde.

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Para zeytine , peynire , vs ye erimez .mala karsi erir.yani ev dukkan ,arsa vs.2008 lerde oyke bir olduki 165 bin olan evler 400 e cikti 2-3 senede .o zaman sikinti oluyor .paranla 2 ev alirken misal bakmissin 1.5 ev aliniyor .yahut 1 ev..ha faizler 20 bandina dustu ev fiyatlari patlar mi ? Millet faizler dustu deyip cullanirmi evlere .burasini kestirmek onemli .su an iyimser bir hava var fed med.ama reel piyasa sikintili ..
    4,5 milyon mülteci var yaklaşık 1 milyon ev işgal etse, bunlar ülkelerine dönse hadi yarısı dönse 500 bin konut yapar o zamanda halka ucuz arz yolu açılır kiraya vermek için kıç yırtarlar.

ha şu var 2030'da dönerlerse zaten nüfus artışı ve konut arzı dengelenir

7.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    herkese günaydın.
    Faiz ve kur konusunda kafalar karışık galiba, TR merkez bankasının piyasalar üstündeki etkisi malesef çok etkili değil.Tek beklenti aylardır faiz oranını düşürmesi, zaten piyasa fiyatladı bunu. Butik 2-3 banka dışında artık 24 oran bile kalmadı.Ortalama 22 bandına geldi.25 Temmuz da MB faiz koridorunu 20-22% bandına çekecek gibi düşünebiliriz.
    Dövizin yükselmesi şu anda TR için en kötü senaryo, yavaşlayan üretim ve ekonomik faaliyetler düşük döviz sayesinde ihracatta rekabetçi olabilmemizi sağlıyor, ithal ürünlerde de yaprak kıpırdamıyor...cari açık ağlanacak halimizle azalıyor.
    faiz oranları düştükçe hükümet sıcak paranın piyasaya gireceğini düşünüyor, TR de tek gerçek, vatandaş bankadan kredi alır ev ,araba,ihtiyaç için kullanır, kredi oranı da %1 in altına gelmediğinde bankanın yanına bile uğramaz. Benim tahminim Faizler % 20 lere düşünce kredi oranları da 1.5% lara gelir, enflasyona endeksli kredi türevleriyle %1 lere yaklaşırsa ,piyasa da TL talebi artacak gibi bir beklenti var.
    Yabancı yatırımcılar şu anda TR için süt alınacak inek pozisyonu kolluyor. BIST 100-120 bin bandına Aralık-Ocak döneminde bir ralli ile gelebilir senaryosu %50 ihtimalde az olmayan beklentiler dahilinde.

emin misiniz? düşük döviz ile ihracatta rakabetçi olduğumuzdan

artı yapılan elektrik zammı da ara giderleri epey arttırdı.

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    4,5 milyon mülteci var yaklaşık 1 milyon ev işgal etse, bunlar ülkelerine dönse hadi yarısı dönse 500 bin konut yapar o zamanda halka ucuz arz yolu açılır kiraya vermek için kıç yırtarlar.

ha şu var 2030'da dönerlerse zaten nüfus artışı ve konut arzı dengelenir
    Bence TR ye mülteci olarak gelen yoksul %99 kısım dönmek istemez. parası olup TR de keyif çatan Suriyeliler duruma bakar işine gelirse döner gelmezsse dönmez. Yanlış yaptık...geç farkettik...iş işten geçti artık...vasıfsız iş gücü = Suriyeli demek... çöp toplayanlar bile günlük 75 TL kazanıyorken artık 50 TL ye 4 tane Suriyeli çalıştırıyor. herbirinden 25 TL kazanıp toplamda 100 TL kazanıyor....gerisini siz düşünün.

Sayfa 561/1000 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •