Special Days Image
Sayfa 947/1000 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957997 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,569 - 7,576 arası.

Konu: Mevduat Cafe

1. Üstadım amelelik ile hallettim geçmeyenleri başında artı 90 yazmayanlarin bir kismi geçmemiş
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    İnternetten azcık araştırın bulursunuz kısa bir yolunu
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Vatandaşlığının var mıydı?
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    arkadaslar

bu kredi notun ben e devletten nasil ogrene bilirim. bir sayfa cikardim da ""TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ RİSK MERKEZİ RAPORU"" adinda ama bir sey anlamiyorum. KREDİ RİSKİ diye bir sey var.
    elbet ben sadece kredi kart kullaniyorum der hal. acaba kredi notum varmi? duzenli olarak bir yildir oduyorum hepsi borclari.

P.S. Birde bilen varsa sevinirim. doviz teminatli blokeye acaba tl olarak kredi veriliyormu?

3.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Vatandaşlığının var mıydı?

hayir. yabanci uyruklu ama ikamet iznim var aslinde tc yabanci kimligim var

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aşka gelmişsiniz üstad
    Yabanci degil ustad
    Kizim ❤❤❤❤❤

arkadaslar

bu kredi notun ben e devletten nasil ogrene bilirim. bir sayfa cikardim da ""TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ RİSK MERKEZİ RAPORU"" adinda ama bir sey anlamiyorum. KREDİ RİSKİ diye bir sey var.
    elbet ben sadece kredi kart kullaniyorum der hal. acaba kredi notum varmi? duzenli olarak bir yildir oduyorum hepsi borclari.

P.S. Birde bilen varsa sevinirim. doviz teminatli blokeye acaba tl olarak kredi veriliyormu?
    Halkbank hesabin varsa bir defa ucretsiz ogrenebilirsin
    Onun haricinde diger bankalarda ucretli
    E devlette yok

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ciddi boyutta takintili bir cocuk
    Sizden ismimi başlıkta dahil etmemenizi istemiştim..

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Fiziki görüşme konu olunca kendini sır gibi aşırı saklama ihtiyacı duyan uzak olsun.
    Nesin ? Kimsin ?
    Burada üstat üstat...fiziki görüşme konu olunca aman gelmeyin , gidin..kimse sözle görüşmek için delirmiyor
    Bu üye bu başlıkta varken yazmam.
    İsmim dahil etmeyiniz

Mert bey
    Burada yazmıştır 1.59 faiz mesela. Ben 1000 yaziuorum 94 civari taksit yaziyor 12 aya. Acaba dogrumu? Türkiyede bu nasil hesaplaniyor? 0.99 dediniz yukari miktarlara mi? Ben dolar şeklinde para bloke etsem faizli hesapta bana kredi verirmi sizce?

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hes...ketici-kredisi

image001.png

Aylık %1 faizle 12 ay vadeli 100 TL kredi aldığınızı varsayalım. Aylık taksitleriniz 8,88 TL olarak hesaplanır.

Krediyi aldıktan bir ay sonra 100 TL nin %1’i olan 1 TL faiz borcunuz olacaktır. İlk taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 1 TL’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,88 TL ise borcunuzdan düşülür. Dolayısıyla ilk ödemeyi yaptığınızda 100 - 7,88 = 92,12 TL borcunuz kalır.

İkinci taksitte ise 92,12’nin %1’i olan 0,92 TL faiz borcunuz olacaktır. İkinci taksitte ödeyeceğiniz 8,88 TL’nin 0,92’si faiz olarak ödenir. Kalan 7,96 TL ise borcunuzdan düşülür. Artık kalan borcunuz 92,12 – 7,96 = 84,16 TL’dir.

----------------------------

Çok kabaca hesap yaptığımda aylık faizi 12yle çarpıp üzerine yüzde 7 cart curt masrafı ekliyorum bu yıllık masraf oranı oluyor bunuda kredi tutarına vadeye göre çarpıp kredi tutarına ekleyip aya bölüyorum o aşşa yukarı yakın bir taksit oluyor

Sayfa 947/1000 İlkİlk ... 447847897937945946947948949957997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •