Sayfa 254/278 İlkİlk ... 154204244252253254255256264 ... SonSon
Arama sonucu : 2223 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: DERHL - Derlüks Yatırım Holding

1. Yuzde 9 kar marjıyla çalışan bir şirket için kar iyi sayılır..ytd

2. 2019-11-04
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 24.09.2019
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği Dükkan
    Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü Esenyurt - 35m2
    Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi 2019-09-24
    Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı? Evet
    Toplam Satış Bedeli 530.000 TL
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%) 0,98
    Satış Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) 2,12
    Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) 0,47
    Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) 2,83
    Satılan Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Kayıtlı Değerinin Aktif Toplamına Oranı (%) 0,38
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%) 0,32
    Satış Koşulları Peşin (Cash)
    İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih 25.10.2019
    Satış Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi 2019/34 sayılı Yönetim Kurulu kararınca yeni yatırımların yapılması, finansal borç ödenmesi vb. / Faaliyetlere bir etkisi yoktur.
    Elde Edilen Maddi Duran Varlık Satış Karının/Zararının Tutarı 90.000 TL
    Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği Yönetim Kurulu daha sonra karar verecektir.
    Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi Yoktur.
    Karşı Taraf Cengiz Ahnik
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır? Hayır (No)
    Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği Satılan gayrimenkulün kiracısıdır.
    Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı -
    Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi Pazarlık
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi? Düzenlendi (Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni -
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası 16.08.2018 - 2018-OZ-0138
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı Lider Gayrimenkul Değerleme A.Ş.
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar 500.000 TL
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi -
    Açıklamalar
    Açıklama 2019/34 sayılı Yönetim Kurulu kararınca Şirket aktiflerinde bulunan yatırım amaçlı gayrimenkullerin fiyatları olgunlaşanların satılmasına karar verilmiştir. Bu amaçla Esenyurt İlçesi'nde bulunan dükkan vasıflı gayrimenkul 530.000 TL değer ile mevcut kiracısı Cengiz Ahnik'e satılmıştır. Oluşan 90.000 TL gayrimenkul satış karının nasıl değerlendireleceğine Yönetim Kurulu daha sonra karar verecektir.

Diğer gayrimenkuller ile ilgili olan çalışmalar devam etmektedir.

Kamuoyunun ve yatırmıcıların bilgisine sunarız.

Saygılarımızla;

3. bilanço iyi
    kilitli tavan açar kapar artık
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

4. Ek 23587

Maşallah...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

5. Vay çaktırmadan gayrımenkul satışından 90 bin kâr ettik diyorlar. Yönetim kurulu nasıl değerlendireceklerine sonra karar verecekmiş. Gidin pavyonda yiyin o parayı, Uyduruk kağıt üstünde aceleyle kurumsallaşmış bir şirket. Yönetim kurulu na bak patron dışında kimsenin payı yok şirkette, soyadlar aynı. Ha kazandırır mı kazandırır borsa rakamların yükselip alçaldığı sanal bir ortam. YTD.

6. Bilançoda bir sürpriz yok, finansman giderleri kârı süpürüyor, borçluluk yüksek. Bedelli yapsalar şirket toparlar kendine gelir. Bir enkazı halka arz etmişler, ha gayret biraz daha el atın olacak..

5,5 civarı kar gelir diye bekliyordum ama 3 te kaldı kar. Hayırlısı şu gayrimenkullerden satabildiklerini satıp kasaya koyup, ödemeleri yaparlarsa şirket için finansman gideri olmaktan çıkar. Seneye finansal açıdan biraz daha toparlanmış girebilir.

8. Elimdekilerin yarısını sattım kalan yarıyıda satacağım. İğrendim ben bu şirketten hiç bir şeylerine güvenmiyorum artık. Kötü bir bir bilanço gönderiyorlar tesadüfe bak bir de gayrımenkul satış haberi geliyor hem de içindeki kiracı almış, kiracı da can atıyordu şu dükkanı satsalar da alsam. Arada 90 bin kâr ettiklerini de belirtiyorlar. Şu borsa hayatım da bu kadar basitleşen şirket görmedim. Olgunlaşan gayrımenkul tabirini de ilk kez duydum. Elini taşın altına koymayan, sorumluluk almayan şirket, umut tacirliği ve kelime oyunlarıyla yatırımcı kazanmaya çalışıyor. YTD

Sayfa 254/278 İlkİlk ... 154204244252253254255256264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •