Sayfa 94/992 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Alıntı Originally Posted by canx34 Yazıyı Oku
    Webster hocam , işsizlik böyle bişey işte bizde aynı şeyi düşünüyoruz işsizlikten.. maalesef..
    Allah yardimciniz olsun. Tez zamanda gonlunuze gore bir is bulursunuz insallah...

Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    sn webster öncelikle yanıtınız için teşekkürler. 20 yaşından beri beyaz yakalı olarak afedersiniz it gibi çalışıyorum. tabiri caizse tam modern kölelik. aldığım ücret tr ortalamasının oldukça üzerinde, primlerle falan da desteklenince hatırı sayılır bir meblağa ulaşıyor. öyle çalışma odaklı, öyle robotize bir hayatım oldu ki 15 yıl boyunca ne gençliğimi yaşadım ne de aileme ve çevremdeki insanlara gereken değeri verebildim. artık ciddi ciddi sorgulamaya başladım bu hayatı. sürekli baskı ve stres altında çalışmaktan, bir yarış atı muamelesi görmekten bıktım. ömrümün kısaldığını hissediyorum gün be gün. yeter artık, ben 15 yılda belki de 40 yıl çalışan bir insandan daha fazla çalıştım. artık dinlenme ve hayatımı yaşama vakti geldi. ha bu arada o 1 milyon TL bugün cash olarak elimde yok ama yakın zamanda olması büyük ihtimal. şimdiden hayatımı planlamak istiyorum.
    Ustadim
    Ben muhendisim. Ve yasimiz ortalama yakin. Bahsettiginiz zaman dilimini ben de sizin gibi surunerek gecirdim. Ben de sizin gibi hayati cok sorguladim. Lakin sizin bu dusunceniz bana gore yeni bir baslangic degil bir bitistir.
    Bu yasam tarzini secerseniz olacaklar...

Cevreniz gun be gun azalacak...
    Internet ortaminda sanal takilmaya baslayacaksiniz...
    Sosyal cevreniz olmadigindan psikolojinizde bozulacak...
    Hazir para harcadiginiz icin pintilesecek ihtiyaclariniza dahi para harcayamaz duruma geleceksiniz...
    En kotusu de evlenmediginiz icin yasliliginiz yalniz ve muhtemelen bir huzur evinde gececek...

Soylediklerinizden siyrilmak icin bu dediginiz yerine mesela meslek hayatinizla ilgili olmayan bir hayata baslayabilirsiniz...belkide aradiginiz budur...

Sagliginiz yerindeyken aklinizi basiniza alarak hayata sarilmalisiniz...saglik giderse 1 milyonu birakin 10 milyonunuz olursa gozunuzde olmaz...benim yorumum siz bence yanlis meslek secmissiniz...hayattan kopmak yerine yeni bir hayat yaratin...syg

hocam öncelike 2016-2017 senelerinde bitcoin'den güzel bir vurgun yaptım, borsada da birkaç kötü tecrübem oldu ama yine de yıllık mevduat kazancından çok daha fazla getiri elde ettim diyebilirim. yani "birikim + doğru yatırım".
    beni ürküttüğünden dolayı bitcoin yada kararlı & sabırlı bir şeklide dolar veya altın yatırımı yapamadım bugüne kadar. hep vadeli mevduatla sağlam getiriyi tercih ettim. özellikle bitcoin gerçekten sinir bozucu

3. Arkadaşlar bu konuyu mevduat cafeye taşıyıp oradan devam etmekte fayda var, oran isteyenler kızacaklar gene, konu dışı muhabbet diye.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Mevduat herzaman gerçek enflasyona karşı kaybettirmiştir, ana paranız erir gider.
    faizin hepsini yersem erir gider de, sn webster aylık 17bin faiz getirir demiş, benim aylık gider 5bin, hadi diyelim 7bin olsun, kalan 10bin faizi her ay ana paraya eklemiş oluyorum.

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Allah yardimciniz olsun. Tez zamanda gonlunuze gore bir is bulursunuz insallah...

Ustadim
    Ben muhendisim. Ve yasimiz ortalama yakin. Bahsettiginiz zaman dilimini ben de sizin gibi surunerek gecirdim. Ben de sizin gibi hayati cok sorguladim. Lakin sizin bu dusunceniz bana gore yeni bir baslangic degil bir bitistir.
    Bu yasam tarzini secerseniz olacaklar...

Cevreniz gun be gun azalacak...
    Internet ortaminda sanal takilmaya baslayacaksiniz...
    Sosyal cevreniz olmadigindan psikolojinizde bozulacak...
    Hazir para harcadiginiz icin pintilesecek ihtiyaclariniza dahi para harcayamaz duruma geleceksiniz...
    En kotusu de evlenmediginiz icin yasliliginiz yalniz ve muhtemelen bir huzur evinde gececek...

Soylediklerinizden siyrilmak icin bu dediginiz yerine mesela meslek hayatinizla ilgili olmayan bir hayata baslayabilirsiniz...belkide aradiginiz budur...

Sagliginiz yerindeyken aklinizi basiniza alarak hayata sarilmalisiniz...saglik giderse 1 milyonu birakin 10 milyonunuz olursa gozunuzde olmaz...benim yorumum siz bence yanlis meslek secmissiniz...hayattan kopmak yerine yeni bir hayat yaratin...syg
    Webster hocam düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz çok doğru, ama damdan düşenin halinden damdan düşer anlar malesef dediğinizi ben yapmaya çalıştım , iş görüşmesinde bana " siz yıllarca şu işi yapmışsınız , neden şimdi bize başvurdunuz "dediler. anlatmaya çalıştım ama insanlar haklı olarak tatmin olmadılar cevaplardan. (önyargılı ve paranoya Türk vatandaşlarımız malesef) . ve bıktım artık arayıştan, dediğiniz psikolojik döngüye girdik. o yüzden artık böyle şeyler düşünür oldum...

6.  Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    faizin hepsini yersem erir gider de, sn webster aylık 17bin faiz getirir demiş, benim aylık gider 5bin, hadi diyelim 7bin olsun, kalan 10bin faizi her ay ana paraya eklemiş oluyorum.
    Malesef 1 milyon dolar oluo doları faize koysanız veya tl faize koyup bu şekilde max. 7bin harcasanız olur ama 1m tl için olmaz. Şu an enflasyon %20, bugunku 1m tl 1 sene sonraki 1.2m tl paraya denk. Yani sizin şu durumda aylık 2500 tl harcama hakkınız oluyor. Başka masraflar faizlerin düşeceği dönemler vb.. dersek 1m dolar kurtarıyor altı kurtarmıyor

7.  Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    Gerçek enflasyon %40'tan aşağı değil, MB raporuna göre bile gıda enflasyonu 25.
    Mevduatçının alabildiği net faiz % 21 bile değil.
    %40-%21=%19 kayıp.

hepsonradan hocam , enflasyon da düşecek faizlerde.. 1M için sene sonuna doğru 8-10 Bin TL faiz alabilirsiniz . bu yüzden para eriyip gideceğinden bu sizi rahatsız eder . kendi evinizin olması çok büyük bir artı . bende o da yok

Sayfa 94/992 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •