Sayfa 878/992 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,017 - 7,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bizde MB'da kaynak çok ne diye zora sokuyor kendini diyorduk, anlaşılan o altınların sahipleri varmış.
    Teşekkürler.
    babacan geçen TV de MB den bu tür swab emanet falan dusersek rezerv EKSİlerde gibi bir cumle kurdu demekki bunları kastediyormus RXPU üstat aydınlattı bizi

2. https://www.memurlar.net/haber/89836...ekliyoruz.html

IMF Başkanı Georgieva, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle "Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en kötü ekonomik daralmayı bekliyoruz." dedi.

Georgieva, krizin derinliği ve süresine ilişkin büyük bir belirsizlik olduğunu vurgulayarak, "Küresel büyümenin 2020'de keskin bir şekilde negatif olacağı şimdiden açık. Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en kötü ekonomik daralmayı bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sadece 3 ay önce 160'dan fazla üye ülkede kişi başına düşen milli gelirin bu yıl pozitif olması beklenirken bu durumun tersine döndüğüne işaret eden Georgieva, "170'den fazla ülkenin bu yıl kişi başına düşen gelir büyümesi negatif olacak." diye konuştu.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    https://www.memurlar.net/haber/89836...ekliyoruz.html

IMF Başkanı Georgieva, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle "Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en kötü ekonomik daralmayı bekliyoruz." dedi.

Georgieva, krizin derinliği ve süresine ilişkin büyük bir belirsizlik olduğunu vurgulayarak, "Küresel büyümenin 2020'de keskin bir şekilde negatif olacağı şimdiden açık. Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en kötü ekonomik daralmayı bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sadece 3 ay önce 160'dan fazla üye ülkede kişi başına düşen milli gelirin bu yıl pozitif olması beklenirken bu durumun tersine döndüğüne işaret eden Georgieva, "170'den fazla ülkenin bu yıl kişi başına düşen gelir büyümesi negatif olacak." diye konuştu.
    O öyle diyor ama borsalar son haftada uçuşa geçti.
    Bir terslik var ama bakalım ne olacak.

Bu ortamın tek ve en büyük kaybedeni faiz olacak.

4. BİST neredeyse virüs öncesine geldi.
    Bilime, akıla, mantığa ters bir trend var.
    Bir tek uçağı uçmayan şirketin hisse değeri en düşüğe göre iki kat artmış.
    İşsizliğin zirve yaptığı bu günlerde bu dev şirketlere gerçekten devletler yardım edebilecek mi?

5. https://t24.com.tr/haber/prof-dr-ser...rtmasin,871887
    Koronavirüs salgınının istihdama etkilerini değerlendiren Prof. Dr. Serdar Sayan, Türkiye tarihinde görülmemiş işsizlik oranlarının gündeme geleceğini belirterek, “Yüzde 25-30’luk işsizlik kimseyi şaşırtmasın†dedi. Bloomberg HT televizyonunda canlı yayına katılan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Sayan, salgının işsizlik oranına etkisinin Temmuz ayında açıklanacak olan Nisan ayı verileriyle görülmeye başlanacağını belirtti. Salgının etkisinin yazın da sürmesi durumunda turizmde de büyük istihdam kaybının gerçekleşeceğini vurgulayan Prof. Dr. Sayar, “Bu durumda yılı istihdam ve ekonomi açısından çok kötü bir noktada kapatırız†diye konuştu.

7.1 milyon işsiz kapıda

Aynı programa katılarak Ocak ayı işsizlik oranını değerlendiren Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve T24 yazarı Prof. Dr. Seyfettin Gürsel ise kısa süre önce yaptığı analizde salgının 2 milyon 800 bin kişinin işinden olmasına yol açacağını öngördüğünü belirtti. Prof. Seyfettin Gürsel, böylece işsiz sayısının 7 milyon 100 bin kişiye yükselmesini beklediğini anlattı.

6. Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR Türkiye'nin kredi notunu BBB-'den BB+'ya indirdi, görünüm negatif.

https://www.bloomberght.com/jcr-turk...ndirdi-2252669

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    BİST neredeyse virüs öncesine geldi.
    Bilime, akıla, mantığa ters bir trend var.
    Bir tek uçağı uçmayan şirketin hisse değeri en düşüğe göre iki kat artmış.
    İşsizliğin zirve yaptığı bu günlerde bu dev şirketlere gerçekten devletler yardım edebilecek mi?
    80 den 25 e getirdik biraz abarttik demis olamazlar mi??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
    Ağaoğlu: Swap operasyonu bir yana, IMF’e 80’den fazla ülke başvurmuş durumda. 1 trilyon dolar civarı paketten söz ediliyor. Ben şundan eminim: Hiçbir ülkenin bu dönemde iflas etmesine izin vermeyecekler. Çünkü böyle bir durum hasıl olduğunda domino taşı gibi birbirini etkileyecek, birbirinin üzerine yıkılacak sistemler olacak. O yüzden ben koşulların yumuşak olacağını veya herkesin kolaylıkla kendi halkına anlatabilecekleri yapı olacağını düşünüyorum. Bu umutlu olduğum bir konu. Başka türlü çözemiyorsunuz. Bu bir salgın... Yarattığı sıkıntıların bir kısmını aşabilmenin yolu, bu ve benzeri işbirlikleri. Ancak, dünyaya liderlik ederek, ortak hareketi sağlayacak kurumsal yapı yok. Daha hızlı ve daha işlevsel kararlar alınabilirdi. Hatırlarsan, 2-3 hafta önce bankacılık tatili önermiştim. Çalışır bir öneriydi. Ama bunu dünyaya kim teklif edecekti?

https://www.dunya.com/ekonomi/imf-al...-haberi-467374

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 878/992 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •