Special Days Image
Sayfa 109/992 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

dolar swaplı mevduat yapan banka varmı?yani dolar faizi alabileceğimiz banka?en azından %4 uzeri belki alırız

2.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    dolar swaplı mevduat yapan banka varmı?yani dolar faizi alabileceğimiz banka?en azından %4 uzeri belki alırız
    Hsbc Euro swap var

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Sn. Dudu, Daha önce dönemin hükümetlerinin seçimi kazanmak amacıyla bütçede olmayan paraları halka dağıtıp yüksek enflasyona neden olmaları sonucu 1990 lardaki yüksek bono faizlerinden yararlananların elde ettikleri o döneme has çok yüksek gelirleri savunuyordunuz.

Şu an için aynı ortam yok mu?

Devlet 1 yıllık üstelik enflasyon garantili vergisiz yüksek gelir öneriyorsa neden yararlanmayacağız.

Ki tüm ekonomistler de baz etkisinden enflasyonun orta vadede düşeceği konusunda hemfikirken.

Ağustosta herkes dolar 8-10 TL olacak derken biz 2 ayda olsa yüzde 33 den mevduat bağladık. Hala portföyümde çok az da olsa yüzde 28 den nkolay bono var.
    Üstelik vadesine daha 360 gün var. Şimdi yüzde 23-24 faiz bulan seviniyor.

Devlet her yıl tüm servetinize ENFLASYON KORUMALI yaklaşık yüzde 24 artış vaad ediyor.

Bu 2 yıl için yüzde 50 artış demektir. Gerçi şu an en çok vakıf 500 gün vade ile veriyor. Bu bile yaklaşık 1,5 yıl eder.

Özetle SADECE 1,5 YIL SONRA 100 bine 500 gün sonra 132 bin 1 milyona 1.325.000 Tl NET para vaad ediliyor.

Yani dolar sabit dursa sadece 1,5 yılda servetiniz 1,325 kat artacak.

Böyle bir GARANTİLİ kazanç dünyanın neresinde var.

O nedenle Hükümete (dolar çıkarsa çıksın, faizleri yükseltmeyelim diye yıllarca direnip sonra) bize yattığımız yerden bu kadar FAİZ VERDİĞİ için teşekkür etmek lazım.

Hala bankada dolar tutanların bu yüksek faizden yararlanmadıkları için Hükümetin minnettar olması lazım.
    Hemen her şeyini dolara/dövize yatıranlardan objektif yorum beklememek lazım.
    Dolarda yükseliş kaçınılmaz topiğinde çok var böyle kimselerden.
    Dahası TL mevduatın azalıp dolayısıyla dolar mevduatın artması ceplerine para girmesidir.

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Raporun linkini verebilir misiniz? Tşk.
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar burgan bank bir risk taşiyor mu acaba?

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nedense herkes Burgan Bank'ı soruyor.

TBB'nin en son raporuna göre sermaye yeterlilik oranı gayet iyi olan bir banka
    Raporlar aşağıda kendiniz inceleyin karar verin.
    Şunu da belirteyimki dünya standartlarında sermaye yeterlilik oranı alt sınırı %8'dir.
    Hiçbir Türk bankası bu sınıra inmiş değil.

Bankaların sermaye yeterlilik oranları listesi
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...22#post3456422

Bankaların aktif büyüklük ve kar listesi
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...35#post3456535

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Hsbc Euro swap var

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba, bundan nasil yararlanabiliriz? bir de mevduattan farki nedir? konu hakkindaki bilgilerinizi paylasabilirseniz sevinirim.

6. Enflasyona endeksli hesaplar hakkında bir bilgi vereyim arkadaşlar.

Vakıfbank dün 500k+ ya %23.75 veriyordu bugün %23 dedi ve tüfe +4 oranı ile
    Halkbank bugün de dün de 200k+ üstüne %23.25 verdi. 500k ya ne verir sormadım yine tüfe +4.
    Denizbank %22.5 verdi 200k+ üstüne onda da tüfe +4

Ben önümüzdeki 6-7 ay boyunca faizlerin %20 bandına gerileyeceğini düşünüyorum tekrardan, sonrası atılacak adımlara göre kalıcı ya da geçici olacaktır. Stopaj avantajı ile beraber düşününce çok mantıklı oluyor. O yüzden TL'nizin bir kısmını bağlamak ama yalnızca bir kısmını bağlamak mantıklı olacaktır.

Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli hesaplar hakkında bir bilgi vereyim arkadaşlar.

Halkbank bugün de dün de 200k+ üstüne %23.25 verdi. 500k ya ne verir sormadım yine tüfe +4.

Ben önümüzdeki 6-7 ay boyunca faizlerin %20 bandına gerileyeceğini düşünüyorum tekrardan, sonrası atılacak adımlara göre kalıcı ya da geçici olacaktır. Stopaj avantajı ile beraber düşününce çok mantıklı oluyor. O yüzden TL'nizin bir kısmını bağlamak ama yalnızca bir kısmını bağlamak mantıklı olacaktır.
    Benim gibi şubattan beri mk 29 ortalama ile parasını gecelik çeviren birine mantıklı gelmiyor...Banka banka dolaşmaktan yorulmuş TL de ısrarcı olanlar için güzelbir öneri...TRY sepet yapılmış olur...

8.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli hesaplar hakkında bir bilgi vereyim arkadaşlar.

Sadece 2019 eylül ayını geçince geçen yılki eylülün 6.25 enflasyonu yerine 2 gibi enflasyon gelse baz etkisiyle 4 civarı enflasyon ve faizler gerileyebilir.

Sayfa 109/992 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •