Sayfa 114/992 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,129
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    O geliri olanlar daha az vergi alan ülkelere kaçtığında kaçan sermaye dolayısıyla işssiz kalacak insanlar da düşünmesinler değil mi? Bunlar İktisata Giriş dersi konularıdır.
    Hic iste bu kadar dusunebiliyor cogunluk...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,129
    https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonom...-olun-5200522/

Dr. Ozan Bingöl, yılın ilk 5 ayında 66.5 milyar lirayla, Yeni Ekonomik Program'da bu yıl 80.6 milyar lira olarak hedeflenen bütçe açığının yüzde 82.5'ine ulaşıldığına dikkat çekerek, vatandaşlara “Nur topu gibi yeni vergilere ve acı reçeteye hazır olun” uyarısında bulundu.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Sn Atilla Yeşilada da Merkez Bankası'nın ihtiyatları konusuna değinmiş. Operasyonu karşılıksız para basma olarak görüyor, teknik bir düzenleme gibi değil.

https://twitter.com/AtillaYesilada1/...70174351904768
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Biz de derslerde öğretilenler sınavı geçinceye kadar akılda kalıyor. Ezberci eğitim sisteminin sonucu bu. Gelir artıkça tasarruf eğilimi yükselir. Yüksek geliri vergilendirme bizim gibi ülkelerde verimli olabilecek özel sermaye kaynaklarının, saraylara, Suriyelilere, dinci vakıflara, imam hatiplere para pompalayanlara aktarılması anlamına gelir. Boşuna demedim, böyle bir operasyonla hükümet 3-5 ayı kurtarır ama sonu tufan olur diye.

O geliri olanlar yavaş yavaş tüyüyor zaten, sanırım bundan da haberin yok.
    yok haberim. kaç kişi gitmiş, ne kadar sermaye çıkarmış yerleşikler. bir söyleyin de bilelim.

5. 27 Haziran Perşembe 14:31 YABANCILAR 21 HAZİRAN HAFTASINDA 191 MN $'LIK DİBS, 65 MN $'LIK HİSSE ALDI

27 Haziran Perşembe 14:32 YURT İÇİ YERLEŞİKLERİN DÖVİZ MEVDUATLARI 21 HAZİRAN HAFTASINDA 1,4 MİLYAR DOLAR ARTTI

6.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    yok haberim. kaç kişi gitmiş, ne kadar sermaye çıkarmış yerleşikler. bir söyleyin de bilelim.
    Ama burada yazdığına göre internet bağlatmışsın. Aç google'a sor, her şey var orada. Ahaber'den de uzak dur.
    Winter is coming...

7.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Ama burada yazdığına göre internet bağlatmışsın. Aç google'a sor, her şey var orada. Ahaber'den de uzak dur.
    seviyeni bu kadar ifşa etmene gerek yok. forumdakileri meşgul etmene gerek yok.
    birşey yazacaksan doğrudan mesaj yaz oradan konuşalım, bak yazdığına göre okuman yazman var.

8.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    seviyeni bu kadar ifşa etmene gerek yok. forumdakileri meşgul etmene gerek yok.
    birşey yazacaksan doğrudan mesaj yaz oradan konuşalım, bak yazdığına göre okuman yazman var.
    Sakin ol. Size bir şeyler anlatma gibi bir derdim de yok. Başkalarını etkilemeyesiniz diye yazıyorum yalnızca. Seviyeye de biz karar vermeyelm, forumdaşlara bırakalım o işi.
    Winter is coming...

Sayfa 114/992 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •