Sayfa 160/992 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Faizlerin düşeceği böylesine kesinken kamu bankaları stopajsız net 23.75 gibi oranları sizce neden veriyorlar, vatandaşı düşünmeye mi başladılar sizce, 1 yıl vadeyle ben asla para yatırmam varsın 3-4 puan kaybım olsun bu hükümetin hiçbir uygulaması stabil ve uzun vadeli değildir, 1 sene sonra bakalım kim haklı çıkacak baz etkisinden enflasyon düşecek faiz de düşecek her şey güzel olacak ee bunu 1 sene boyunca bize veren kamu bankaları görmüyor mu normalde 0.25 puan artırmak için ne kadar dil döküyoruz. Benim güvenim henüz oluşmadı aylarca yapısal reform konuştuk durduk hangi adım atıldı merak ediyorum trumpa güvenip 100 bin üstünden hisse almak ciddi cesaret yanılabilirim elbette ama henüz sarmal devam ediyor.
    23.75 0 stopajlı tren geçen hafta salı günü kalktı....artık 21.75 olmuş oran.

2.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    23.75 0 stopajlı tren geçen hafta salı günü kalktı....artık 21.75 olmuş oran.
    O zaman zaten 1 yıllık riski almaya hiç değmez, avantajı nerede anlayamadım cidden faizlerin 15-17 bandına ineceğini düşünen var mı?eğer hızlıca buralara düşerse doların da en az 6.5-7 aralığına gelmesi beklerim. Bence yıl sonuna kadar bizim mb en fazla 200 baz indirir o da şartlar iyi giderse.

3.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    O zaman zaten 1 yıllık riski almaya hiç değmez, avantajı nerede anlayamadım cidden faizlerin 15-17 bandına ineceğini düşünen var mı?eğer hızlıca buralara düşerse doların da en az 6.5-7 aralığına gelmesi beklerim. Bence yıl sonuna kadar bizim mb en fazla 200 baz indirir o da şartlar iyi giderse.
    enflasyon 15 e inerse tcmb 24 te faizi tutabilir mi ?

ytd.

syg,

4.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Faizlerin düşeceği böylesine kesinken kamu bankaları stopajsız net 23.75 gibi oranları sizce neden veriyorlar, vatandaşı düşünmeye mi başladılar sizce, 1 yıl vadeyle ben asla para yatırmam varsın 3-4 puan kaybım olsun bu hükümetin hiçbir uygulaması stabil ve uzun vadeli değildir, 1 sene sonra bakalım kim haklı çıkacak baz etkisinden enflasyon düşecek faiz de düşecek her şey güzel olacak ee bunu 1 sene boyunca bize veren kamu bankaları görmüyor mu normalde 0.25 puan artırmak için ne kadar dil döküyoruz. Benim güvenim henüz oluşmadı aylarca yapısal reform konuştuk durduk hangi adım atıldı merak ediyorum trumpa güvenip 100 bin üstünden hisse almak ciddi cesaret yanılabilirim elbette ama henüz sarmal devam ediyor.
    Katılmamak elde değil. trumpetin iki güler yüzüne işler iyiye gider mi?

5. para piyasası iyi haber ve kötü haber bekler ikisinin arasındaki girdap nekadar hatalı seçim yapan yatırımcı çekerse kasasına o kadar karı koyar ve yoluna devam eder. kendime hep sorarım girdaptamıyım değil miyim? pörtföy günlük ,aylık, yıllık kar yazıyor mu yazmıyor mu?

6. sizce 6 ve daha üstü $ maliyetli nekadar yerli yatırımcı vardır? Asıl soru şu: Dolarcıklarını bu düşüşte nezaman elden çıkaracaklar? el mi kesecekler yoksa kol kesmek zorunda mı kalacaklar?

Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    sizce 6 ve daha üstü $ maliyetli nekadar yerli yatırımcı vardır? Asıl soru şu: Dolarcıklarını bu düşüşte nezaman elden çıkaracaklar? el mi kesecekler yoksa kol kesmek zorunda mı kalacaklar?
    Kendi adima cevap vereyim
    Sanane

8. ortam çok güzel arkadaşlar, sevdim

Sayfa 160/992 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •