Sayfa 196/992 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Nkolay dan msj gelmedigine göre yarinki oran da aynı olur degilmi?

2. arkadaşlar bunun güncel versiyonunu yapacak kimse kalmadı görünen

sesi tam ses yapınız

cem yılmaz'dan şöyle bir parça gelse

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Turkish şuan 23,25 veriyor +10 stopaj.
    Ara ödemeli değil.Aralik son hafta vade dönüşlü 23.50 bağladım.

4. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Saçma sapan seyler paylaşmayın burda git cafede paylaş videonu.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bugun sabah erkenden olagan denis faslindan sonra 4 simit 1 acma icin simitciye gittim her gunku gibi, yanima aldigim 10 TL ile..
    Gecmis gunlerdeki gibi simit ve acmayi 2.00 TL'den almayi dusunuyordum.
    Benden 10 TL yerine 12.50 TL istediler..
    Bir anda %25 zammi gecirmis oldular...
    Firinci ezile buzule dun bir cuval una 140 TL vermek zorunda kaldim Tayyip zam yapmis dedi...

Syg,
    Aynen sizin yazdığınız gibi dediyse en azından buna bile sevinecek bir taraf bulabilirim. Zammı kimin yaptığını bilsin halk ve bu kafalara iyice yerleşsin...

7. Bir iki bankacı arkadaşla görüştüm oranlarla ilgili 19-20'ye kadar düşme olabilir diyorlar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Faiz indirimi gelmeyecek gibi duruyor, gelseydi başkan değişmezdi. İşbank perşembe günü 32 güne 21,5 verdi, bağladık, cuma günü işcep 22 verdi, aradık sorduk, banka personeli özür diledi, cuma akşam işcep 20 oldu, bugün sabah işcep tekrar 21,5 verdi. Bir şekilde işcep verdiği faizi cuma günü biz belirledik. Merkez bankası başkanı faiz düşürmediği için değiştirildi ise, işcep 19 vermeli, sorgusuz aramadan 21,5 veriyor. Bunlar basit faizler, birde bunun temlik kısmı, faktoring, çek kırdırma, tefeci faizleri var. Adam ereğlinin göbeğinde erdemirin karşısında yani burnunun dibinde süper denilecek kurulu demir çelik fabrikasını sanırım 7-8 bin mt2 1 ml dolara yani 6-6,5 milyon tl ye veriyor. Para bulsa yada faizler düşük olsa kimse bu paralara fabrika vermez. Hem işletemiyor hemde darboğaz var. Ve ilginç olan merkezi yerlerde olmayıp uzaklarda olan tesislere fiyat veren dahi yok. Piyasanın ortalama borclanma oranı 30, kağıt üzeri enflasyon 15. Öncelikle bunlar eşitlenmeli, kim kime gider eşitlemek için onu bilmem ama sanki enflasyon faize tekrar gidecek. Bir ara antalyada 1,5 lira olan kaliteli domates pazarda tekrar 2,5 lira oldu, sadece karpuz ucuz oda yüzüne bakan yok. Enflasyonu sadece gıdaya bağlamak ise daha büyük bir çelişki. Özetle merkez başkanı faizde karışıklık oluşturmak için değiştirildi. Faiz 1 puan dahi düşmeyecek gibi duruyor.
    Bi de faiz arttırıyomuş MB 25 temmuzda kendini kanıtlamak için, piyasalar tam ters köşe...
    Ben şahsen 100bp bekliyorum bu ay. Sonrakine yüklü indirim gelir diyorum.

Sayfa 196/992 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •