Sayfa 316/992 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Olur da kredi faizleri falan düşerse bunu fırsat bilip elindeki 3-5 kuruşla kredili ev, araba alacak insanlar olacak. En çok onlara üzülüyorum şu an.

2.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Emekli sandığı değil mi?
    hayır sgk'lıyım

ABD ve Avrupa'nın parasal genişlemeye gitmesi, petrol fiyatlarının gevşemesi enflasyon, kur ve faiz tarafinda TR'de beklendiğinden çok daha az olumsuz sonuçlar yaratabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    bugünü iyi hatırlayın arkadaşlar, bir sonraki Türkiye'nin en ağır ekonomik krizinin fitili ateşlenmiştir. Önümüzdeki 12 ila 14 ay içerisinde faizlerin, merkez faiz arttırmasa bile 40%'lara çıktığını göreceğiz. Ya paranızı 40% ile faize yatırısınız yada bist 30 hisselerini ederinin 3'te 1'ine toplarsınız. Son söz dolara ve altına dönmeyen, dizini döver.
    Faizde yüksek rakamlar göreceğimize bende inanıyorum. Ytd. Zaman meselesi...

Piyasaya ne kadar süre ike baskı yapabilecekler merak ediyorum...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. MB , ECB ve Fed den sonra sağlıklı karar verip pozisyon almakta fayda var. Sabırla hain ninja gibi bekleyecez....ne zaman kriz o zaman aksiyon alıp ekmek yiyecez....

6.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Ekonomik özgürlük ve erken emeklilik isteyenler için belirli kriterler var,
    Amerika için yıllık net gelirinin 30-35 katı tasarrufun olması en ideal olarak tavsiye ediliyor.
    TR için 10k maaşın varsa netin 7.5k olsa
    20 katı yani 1.8m tasarrufun olmalı ki hayat standardın emeklilikte hiç değişmesin.
    10 katı yani 900k tasarrufun varsa , iş yerinde mobing,stres,her türlü çile çekilmez diyorsan hayata rövaşata atan adam olup erken emekli olabilirsin.
    54-55 yada 60 li yaşlarda da yaşlılık aylığı bağlandımı , Dudu üstad gibi Zam aylarında Nusr-et te 2 hamburger yer keyfine bakarsın.
    En önemlisi çalışırken yeterli tasarruf ve yatırımı yaparak ekonomik özgürlüğüne kavuşabilmek....iş yerinde sorunun yoksa , tolere edebiliyorsan yaş haddin dolana kadar çalışmak en iyisidir. Ama 65 yaş emeklilik için TR koşullarında zulümden başka birşey değil.
    50-55 li yaşlardan sonra emekli olup keyfine bakmak hayatını uzatır
    Evli olmayanlar ve çoluk çocuk işine girmemiş insanlar belki emekliliği biraz daha öne çekebilirler. Yani ben öyle umuyorum en azından.

Benim gibi insanların zamanlamayı çok iyi ayarlaması gerekiyor. Malımı mülkümü bırakacağım bir çocuğum yok. Yeğen falan da yok. Son nefesimde cebimde tek kuruş kalmaması lazım. İnce iş

7. Bist 30 maximum 132.200 görebilir, ondan sonra yön güneye. Hisseleri satıp dolara dönmeye devam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,115
    Dusuk faisi begenmeyen mevduatci vade donuslerinde dolara girecek sanirim...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 316/992 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •