Sayfa 372/992 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    İşsizlik diyince türkiye de 8 milyon işsiz var ve acı olan benim çalıştığım yerde ilk okul mezunu adam ilk işe girdiğinde her şey dahil mesaiye kalmadan 2750 tl alıyor iki senelik yüksek okul mezunu yeni mezun her şey dahil 3000 tl alıyor mesaisi yok 4 yıllık üniversite mezunu yeni başlayan her şey dahil 3500 tl alıyor işin komik tarafı 10 yıllık usta işçiler mesaili 4000-4500 tl alıyor yani artık okumanın bir önemi kalmadı ilkokul mezunu ol ama bir mesleğin olsun üniversite mezunlar hem işsiz hem de çok düşük ücrete çalısıyor. Anneler babalar da çocuklarını okutmak ve sonra torpille iş bulmak için kendilerini parçalıyor. Cahil de gülerek okudun da ne oldun diyor yazık çok yazık bu millete okuyana değer verilmediği için bu hale geldi bu güzelim Türkiye
    Malesef durum budur..

Ben de iki cocugumun egitimi icin bir servet harcadim..

Egitimsiz de olmuyor lakin, bu harcanan paralar calisarak cikar mi su ortamda ondan supheliyim...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Iyi ihtimal ne, yada kötü ihtimal ne ?

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teknik olarak 5.30 civarında güçlü bir trend desteği var. İyi ihtimal derken iyi alım fiyatını kastettim. Ytd.

Bu rakam civarında bir süre oyalanabilir ekonomik konjüktüre bağlı olarak. Global resesyon beklendiğini daha önce yazmıştım. Bazıları buna Trump kaynaklı resesyon da diyor.

Ekonomik aktivitenin zaman içinde artması ile dolarda yine güçlü yükseliş başlar. Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Malesef durum budur..

Egitimsiz de olmuyor lakin, bu harcanan paralar calisarak cikar mi su ortamda ondan supheliyim...

Syg,
    Sizinle aynı fikirdeyim bütün bunların sebebi üretmemek, ucuz döviz ve cari açık vermeden büyümek bunlar içinde eğitimli beyinler lazım ama yobaz olmayan saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Malesef durum budur..

Syg,
    Duzen boyle dudu reis yurtdisina yerlesip orada calisip para kazanilmayacaksa aslinda universite okumanin 3_4 yuksek getrili meslek dali haricinde %95 sektorlerde bir getirisi olmuyor aslinda bizim ulkede cogu gencte okumus olmak icin bos bilgisiz okuyor cekirdek ten yetisme elemanlar cok daha fazla kazaniyor dikkat edersen gunumuzde okuyupta isyeri sahibi olan universiteli hemen hemen yok ya aileden servetli ya cekirekdekten yetisip kendi isini kuranlar ..bir cocuk okumaya niyeti yoksa liseyi bitrdin mi vericen ise 4 yil universite yi bitirene kadar isi kaparsa zaten 4 yil sonunda bir universiteliden cok daha yuksek maas alir ...doktorluk ( saglik ocagi hekimleri maasi +yan hastane gelirleri ayda 18000 i buluyor ) ne bilim ozel havayolu sirketi pilotu 30000 tl maas gibi ...yani demek istedigim 3_4 meslek disinda yuksek getirili is yok bizim memlekette ...adam isterse master yapsin yeni ise baslarsa alacagi maas en fazla 3000_3500 oda tanidik varsa yoksa cogunlugun oldugu gibi askeri ucrete talim .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,090
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Duzen boyle dudu reis yurtdisina yerlesip orada calisip para kazanilmayacaksa aslinda universite okumanin 3_4 yuksek getrili meslek dali haricinde %95 sektorlerde bir getirisi olmuyor aslinda bizim ulkede cogu gencte okumus olmak icin bos bilgisiz okuyor cekirdek ten yetisme elemanlar cok daha fazla kazaniyor dikkat edersen gunumuzde okuyupta isyeri sahibi olan universiteli hemen hemen yok ya aileden servetli ya cekirekdekten yetisip kendi isini kuranlar ..bir cocuk okumaya niyeti yoksa liseyi bitrdin mi vericen ise 4 yil universite yi bitirene kadar isi kaparsa zaten 4 yil sonunda bir universiteliden cok daha yuksek maas alir ...doktorluk ( saglik ocagi hekimleri maasi +yan hastane gelirleri ayda 18000 i buluyor ) ne bilim ozel havayolu sirketi pilotu 30000 tl maas gibi ...yani demek istedigim 3_4 meslek disinda yuksek getirili is yok bizim memlekette ...adam isterse master yapsin yeni ise baslarsa alacagi maas en fazla 3000_3500 oda tanidik varsa yoksa cogunlugun oldugu gibi askeri ucrete talim .
    Dudu reis bu islere cok uzuluyor ama elinden bir sey de gelmiyor...

Bu nedenle cocuklarini kendilerini kurtarsinlar diye yurtdisina gonderdi ve hasret cekiyor..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dudu reis bu islere cok uzuluyor ama elinden bir sey de gelmiyor...

Bu nedenle cocuklarini kendilerini kurtarsinlar diye yurtdisina gonderdi ve hasret cekiyor..

Syg,
    Allah kavustursun reis babalik boyle birsey bilirim benim buyuk oglan da 2 yillik okudu baba dedi benden bu kadar iyi dedim oglum vakit kaybetme o zaman soktum onu tanidigin sirketine pasa gibi calisiyor simdi memnun beyagi 4 yillik universite bitirenler hem kidem hem maas olarak ondan altta su anda.

7. Moda da cay bahcesin de yim 60-70 yas arasi 8-10 kisilik bir arkadas gurubu hararetli bir secim tartismasi yapiyor biri diyor kasim da erken secim var oburu olmaz iddaya bile girdiler millet secim kolik oldu yav secime alisti oy atmadan duramam diyor galiba

Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Moda da cay bahcesin de yim 60-70 yas arasi 8-10 kisilik bir arkadas gurubu hararetli bir secim tartismasi yapiyor biri diyor kasim da erken secim var oburu olmaz iddaya bile girdiler millet secim kolik oldu yav secime alisti oy atmadan duramam diyor galiba
    tayyip ve yandaşların tek bildiği inşaat sektörü. o da tıkanınca yapabileceği bir icraat kalmıyor. bir başka becerebildiği ; seçimde oy almak. bu nedenle sıkıştığında seçime gideceğini herkes biliyor.

Sayfa 372/992 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •